žlutá švestka - kde ji sehnat?



host - 46.80 (?)
18.3.2012 7:16

Máte někdo Bellamiru? Z té se také údajně dá pálit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 194.226 (?), 26.2.2012 18:33

A proč by ne? Tipala neni jedinou žlutou švestkou, katalonský a další špendlíky jsou přepokládám starší. Uherský "Ostroh" ho měl minulý podzim skladem. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 26.2.2012 19:05

Na obrazku je TIPALA tu som mal a potom som ju vykopal mala malo plodov, kvety premrzali, špatne se opelovala pritom tam rastlo dalšich 20 sliviek,roznich druhov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.226 (?), 26.2.2012 22:18

Nějakou dobu jsem o ní uvažoval, ale jak čtu Vaši zkušenost, tak jsem asi udělal dobře, když jsem se jí vyhnul. Navíc jsem tu někde na fóru četl, že je taky citlivá vůči šarce (nejsem si teď jist, kdo to psal). Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.155 (?), 27.2.2012 21:34

omyl - u Tipaly se naopak uvádí odolnost k šarce!

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.212 (?), 28.2.2012 0:08

Tipalu mám čtvrtým rokem, kvete pokaždé jako ďas, loni měla i poměrně dost plodů. S opylením problém nemám, ale v okolí je široké spektrum slivoní. Plody ale v nevhodném počasí praskají a hnijou (předloni ani jeden nedozrál). Chuťově jsou docela zajímavé, dužina trochu přilnavá na pecce. Ve zralém stavu na stromě moc dlouho nevydrží, jako většina ranných slivoní. Mám velkou zahradu, takže mi nevadí když nebude úroda každý rok, ale pokud bych měl místa málo, zvolil bych si nejspíš jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.2.2012 8:57

Ani já z Tipaly nadšený nejsem. Šarka je (zatím) na listech, ale plodnost, sladkost, konzistence   ani chuť není nijak výjimečná. Kdyby měly plody obyčejnou modrou slupku, považoval bych ji za nepříliš vydařenou odrůdu. V horší půdě si cením zdravě bujného růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 18.3.2012 7:16

Máte někdo Bellamiru? Z té se také údajně dá pálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.189 (?), 18.3.2012 20:04

Belamira je nově vyšlechtěná odrůda mirabelky. Měla by mít větší plody,   je prý lepší na konzum, ale na někdo tvrdí, že pálenka je lepší z nancyské.Taky by mne zajímalo, jestli se dá u nás někde koupit. Určitě bych do ní šel. Mirabelky miluji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.3.2012 13:50

Belamiry jsou o něco větší než Nancyská a taky trochu oválnější. Plodnost je vysoká a podle chuti bych hádal, že na kvas bude dobrá. Zajímala by mě jiná křížená Mirabelka - Miragrande. Podle názvu snad ještě větší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika