Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách



host - 37.147 (?)
22.1.2015 9:35

Ale ano.Realita je ještě daleko horší.Český úředník přesně dle směrnic EU používá nikoliv několik roků staré mapy ze Seznamu, ale vlastní letecké snímky s velkým rozlišením, staré pár měsíců a je schopen ze židle, kdekoliv v ČR zjistit i třeba 20 m2 plochy, které nejsou obdělávany v souladu s dotační politikou v zemědělství.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 37.147 (?), 22.1.2015 9:35

Ale ano.Realita je ještě daleko horší.Český úředník přesně dle směrnic EU používá nikoliv několik roků staré mapy ze Seznamu, ale vlastní letecké snímky s velkým rozlišením, staré pár měsíců a je schopen ze židle, kdekoliv v ČR zjistit i třeba 20 m2 plochy, které nejsou obdělávany v souladu s dotační politikou v zemědělství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.174 (?), 22.1.2015 9:52
Jen laický názor: Pokud žádné dotace za to, že nic nepěstuji nepobírám, že jen mulčuji trávu, jak to vidím v okolí, proč by můj remízek měl nějaký úředník sledovat? Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.33 (?), 22.1.2015 10:24

Psal jste, že je to pastvina, pak po vysazení stromů to bude sad. Vaše pastvina vyhovovala zvěři a tím i myslivcům, případně ochranářům. Její likvidace načerno může někomu aktivnímu vadit.  Doporučuji projednat, získat souhlas, navrhnout kompromis (část nebo okraje ponechat divoké, omezené sečení atd), a v průběhu let to změnit jak potřebujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 22.1.2015 15:31

Rafaeli, jde o strojní zpracování - výpočetní technika podle programu vyhodnotí odchylky a ty "bonzne" úředníkovi k ověření. Neříkám, že by byl problém, ale ono i to jen cestovat do krajského města podat vysvětlení je zdržovačka a nervy. Problémy byly ze začátku užívání snímků, kdy si mnozí úředníci neuvědomili existenci ochraných pásem VVN a žádali dolesňování průchodů vedení lesem,  Vadilo jim odstranění remízku, když někde přeložili Vedení a keře okolo původního sloupu z fotky zmizely,... Je na pečlivosti lidského faktoru, jak posoudí jenotlivé výstupy ze strojního zpracování a jestli s nepatřičnými neotravuje zbytečně lidi...

Možná časem budou různé databáze lépe propojené a plané "bonzy" zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.15 (?), 22.1.2015 18:31
Stando, stejně si myslím, že si na svých pozemcích, pokud na ně neberu žádné dotace, můžu dělat co chci. Teda pokud se nejedná o nějaké hektary a pokud tím razantně nezměním ráz krajiny. A tou výsadba pár desítek malých stromků, aspoň zpočátku není. Takové věci neřeším. * Narazil jsem jen v 80-tých létech. Na kraji svého pozemku v "držení" JZD, který byl zařazen do lánu, ale nešel těžkou technikou skoro 30 let zorat takže ležel ladem a plevel jsem tam musel likvidovat já, jsem si "dovolil" vysadit 7 ovocných stromečků. Výsledkem bylo správní řízení, desetičlenná komise na místě "zločinu" a nařízení uvést pozemek do původního stavu, t.j. odstranit stromoví a "nebránit obdělávání lánu". Cíp se nakonec s velkými problémy nahrubo zoral, ale už tak zůstal. Jinak obdělat a osít kvůli své poloze nešel, takže jsem tam ty stromečky po velké dříně s planírováním zase časem "vrátil". Myslím, že už ty časy jsou pryč... Tak si na svém sadím kde chci a co chci. Ale třeba přicházejí časy nové s kterými jsem ještě nepřišel do konfliktu... Nevím.. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.1.2015 19:57

Já neříkám, že to slívák nebo někdo jiný nemůže udělat, když je to jeho. Jde jen o to, nenadělat si problémy, když stačí tak málo. Viz ty Vaše ovocnany vs. JZD. Jasně tak demonstrujete, že rozmyslet si co a v jakém čase chci udělat je lepší než něco vysvětlovat "desetičlenné komisi".

Kdyby jste byl Rafaeli přihlášen, poslal bych Vám do SZ nějaké zajímavé odkazy na skutečné kauzy, kdy se z prdu udělala kulička nebo z komára vembloud. Vemte si, že má někdo pronajatou honitbu, nebo odkazem na tento cizí remízek zdůvodňuje, že nemusí zřizovat vlastní,... Prostě "já dotace neberu"... a co když je" za Tebe" bere jiný? (nebo mu na základě tvého chování je umožněno dosud něco, co změníš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 9.135 (?), 22.1.2015 20:39

Ale když si domyslím konsekvence, stavíte tady právo na soukromé vlastnictví trochu na hlavu. Jestli máte pravdu, tak je nejvyšší čas emigrovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 221.239 (?), 22.1.2015 12:01

Ano, tak to bylo myšleno - používají se aktuální snímky (většinou družicové), ne "ony z PC".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 251.226 (?), 22.1.2015 15:37

"ony z PC" jsou také družicové nebo letecké. Je jen otázkou ceny a výnosu, jestli je Seznam.mapy nebo Google.mapy bude nakupovat 1× za 3 roky nebo 2× ročně. A jestli je nakoupí a bude zobrazovat v plném rozlišení, nebo bude agregovat 4:1, 8:1, 16:1...  (snímaných pixelů : 1 zobrazovanému).

Ono není problém nalítnout a nasnímkovat, ale pak dopočítat korekce, aby se snímky slícovaly k bodům na mapě. Aby roh budovy v KN seděl s rohem budovy na snímku atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 22.1.2015 20:49

Aktualizace na vámi uvedených www je několikaletá. Dnes se to řeší aktuálním přenosem z družic - no ale za to se samozřejmě platí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika