Švestka 250 metrů n.m.



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?)
29.2.2012 21:01

U podnože St. Julien se někdy může stát, že se omezení růstu příslušné odrůdy buď neprojeví, nebo jen slabě(mně se to zatím nestalo -Herman, Althanova, Valjevka, Tophit, Hanita). Je myšleno oproti myrobalánu.

  Moje dosavadní zkušenost se zelenou renglódou je, že se bujností růstu myrobalánu vyrovná - odrůda Stanley, Čač. lepotica.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
lukasun - (18) - 117.16 (?), 28.2.2012 20:31, zobrazeno: 3654x

Nazdárek,

chci letos zasadi na pozemku nějaku švestičku. Nadmořská výška 250 m n.m.

Jsem v tom nováček, tak prosím radu... Jde mi o druh švestky a na jakou stranu ji nasadit.

Dík za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 28.2.2012 21:36

V této poloze, pokud to náhodou není mrazový dolík, můžete zasadit prakticky cokoliv.

Záleží na vás, jestli chcete ranou švestku, zrající v červenci, či v srpnu, nebo pozdní zářijovou. A také jak velký strom by to měl v budoucnu být a podle toho volit podnož. Větší stromy jsou většinou na podnoži myrobalán nebo zelená renglóda, menší stromek bude na podnoži např. St. Julien, nebo Krymsk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 28.2.2012 22:46

Je to asi nevýznamná drobnost.  Mohu se mýlit, ale zdá se mi, že stromky na St. Julien rostou bujněji než na zelené renklódě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 29.2.2012 8:11

V loňském roce na výstavě ovoce ve Vyškově (260 m n.m.) mně místní odborníci radili vyzkoušet švestku Elenu, prý je chuťově vynikající, sladká, pozdně zrající, samosprašná, jde od pecky, na šarku je tolerantní a taktéž na moniliozu je vysoce odolná. Pochází z křížená Vlaška x Stanley. Možná někdo z diskutujících (třeba pan Petr z Pardubic) ji pěstuje a napíše své získané poznatky.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 29.2.2012 21:01

U podnože St. Julien se někdy může stát, že se omezení růstu příslušné odrůdy buď neprojeví, nebo jen slabě(mně se to zatím nestalo -Herman, Althanova, Valjevka, Tophit, Hanita). Je myšleno oproti myrobalánu.

  Moje dosavadní zkušenost se zelenou renglódou je, že se bujností růstu myrobalánu vyrovná - odrůda Stanley, Čač. lepotica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika