Uměl by někdo určit odrůdu švestky, prosím?



Ziguarel - (2) - 229.91 (?)
25.8.2021 13:49

Tak stromy mám ráda, ale u ovocných mi jde především o jejich užitek :-) A když už po té švestce několik let roste houba, kterou průběžně otrhávám, a ještě se jí ulomily všechny větve kromě té jedné malé, tak jsem to brala jako známku toho, že je třeba ho nahradit. Roubování nikdo v okolí nechce dělat a mně se to letos nepovedlo, navíc to trvá několik let, než vůbec budou první plody z roubu, tak jsem chtěla rovnou stromek větší, aby začal brzy plodit. Proto potřebuju vědět odrůdu, ta je pro mě vzácná, ne ten konkrétní strom. A taky jsem si teda myslela, že 20 let už je pro ovocné stromy hodně. Tak možná to s ní ještě zkusím :-) Ad host - za snahu o určení odrůdy děkuji! Bohužel fotka pouze z telefonu, zdála se mi ostrá, ale teď na pc už to tak nevypadá :-/

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Ziguarel - (2) - 229.91 (?), 22.8.2021 15:05, zobrazeno: 856x

Dobrý den,

prosím o radu s určením odrůdy švestky. Bohužel nám letos odplodila naposledy, ulomily se jí v létě další dvě větve, a jelikož je z ní torzo, budeme ji muset v zimě pokácet, a ty švestky byly tak výborné, že jinou nechci. Bohužel netuším, co to je za odrůdu, byla tady už když jsme se nastěhovali, stáří cca 20 let. Plodí na přelomu července a srpna, letos první týden v srpnu, bylo dlouho chladno. Plody jsou velké, šťavnaté, cca 6 cm, pecka jde od plodu v plné zralosti dobře. Fotky přikládám. Děkuji moc, moje nehynoucí vděčnost vás nemine! :-) Lada

Švestka plody
Švestka plody
Švestka strom detail
Švestka strom detail
Švestka strom in situ
Švestka strom in situ
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 22.8.2021 15:27

Nebudu ani typovat, ale podivím se, že-když je pro Vás strom tak vzácný, že se jej už nepokusíte zachránit-což alespoň do doby, kdy materiálem z něj najisto naštěpíte jiný, vhodný a snad krásnější? Na vykopání je času dost, torzo může zase vzhledně obrůst- to je jako bych svou milovanou ženu po nějaké amputaci zabil-nebo coangry!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.51 (?), 22.8.2021 20:55

Jak je psáno výše - vydržte, může zjara vyhnat výhony, 20let na švestku nic není..winkPokud budou výhony, může vám ji pak někdo naštěpovat a udělat nový stromek.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.1 (?), 23.8.2021 9:21

Fotka je mizerná, podle širokého lůžka pecky a velikosti plodu soudím, že jde o Čačanskou ranou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ziguarel - (2) - 229.91 (?), 25.8.2021 13:49

Tak stromy mám ráda, ale u ovocných mi jde především o jejich užitek :-) A když už po té švestce několik let roste houba, kterou průběžně otrhávám, a ještě se jí ulomily všechny větve kromě té jedné malé, tak jsem to brala jako známku toho, že je třeba ho nahradit. Roubování nikdo v okolí nechce dělat a mně se to letos nepovedlo, navíc to trvá několik let, než vůbec budou první plody z roubu, tak jsem chtěla rovnou stromek větší, aby začal brzy plodit. Proto potřebuju vědět odrůdu, ta je pro mě vzácná, ne ten konkrétní strom. A taky jsem si teda myslela, že 20 let už je pro ovocné stromy hodně. Tak možná to s ní ještě zkusím :-) Ad host - za snahu o určení odrůdy děkuji! Bohužel fotka pouze z telefonu, zdála se mi ostrá, ale teď na pc už to tak nevypadá :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika