TopTaste?



host - 227.61 (?)
20.12.2013 20:34

Ja tomu tiež nerozumiem pán Petr, ja rozmýšľam či to nie je sposobené podnožou a zložením pody, každý máme zloženie pody iné a nie každý máme slivky na rovnakých podnožách, mne sa javí že o niektorých nemeckých slivkách stále toho vieme málo a niektoré ich vlastnosti ešte dobre nepoznáme. Jano 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 227.32 (?), 19.12.2013 20:56

Ďakujem Vám pán PaR za ochotu, ale ja by som radšej zasadil nový strom Toptaste, lebo mám málo miesta, možete mi napísať prosím kde ste kúpil Toptaste ktorý je olučiteľný od kostky? Ak si dobre spomínam tak ste písali že ich máte od troch predajcov. Ďakujem Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 20.12.2013 4:36

Zlín Malenovice, zahradnictví Kývala Krhová, Prodej stromků s.r.o.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.12.2013 15:10

Asi je to pošetilost, ale já stále věřím, že se odlučitelnost ještě zlepší. Moje dva stromky pochází z Fytosu Plzeň. Oba jsou na tom naprosto stejně. Sklízet plody pro přímý konzum je třeba spíše dříve a to tehdy, když na pohmat nepatrně povolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.61 (?), 20.12.2013 20:34

Ja tomu tiež nerozumiem pán Petr, ja rozmýšľam či to nie je sposobené podnožou a zložením pody, každý máme zloženie pody iné a nie každý máme slivky na rovnakých podnožách, mne sa javí že o niektorých nemeckých slivkách stále toho vieme málo a niektoré ich vlastnosti ešte dobre nepoznáme. Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.12.2013 13:14

Toptaste je, pane Jano, silně vzrůstná odrůda. Já mám dva stromky a oba jsou na myrobalánu. Zdá se, že na těchto podnožích, je u Toptaste ještě silnější vzrůst, než u mateřské Domácí švestky. Dochází zde k vyholování, i po každoročním zkracování a průklestu nových výhonů. V tomto ohledu, je ideální odrůda, "co jen jako švestka vypadá", jak psal Kuky, a to Stanley. Dokázala na myrobalánu přinést první úrodu už druhým rokem po výsadbě a plodonosný obrost se stále drží i ve spodní části starších větví. Úplně stejně se jeví na myrobalánu i Valor. Silně vzrůstný je i President, ale i ten obrůstá plodonoši velmi dobře i v nucené, dosti vpřímené poloze větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.60 (?), 21.12.2013 16:55

Myrobalán je pán Petr dobrá podnoź pod slivky aj marhule, dobre odoláva suchu, my tu na severozápadnom Slovensku máme v posledných rokoch obrovské sucho tento rok v červenci ani raz nepršalo takže na suché letá posledných rokov je ideálna. Otázka ale je čo s toľkými slivkami keď je úrodný rok, skladovať sa nedajú.Mám Oulinskú ringlotu na myrobaláne minulý rok skoro polovica úrody zhnila kvoli nadúrode, tento rok som mal na nej len asi 2 kg plodov čo sa stalo prvý krát, Stanley je vhodný aj na myrobaláne, nie je to taká vzrustná odroda. U predajcov ktorých mi napísal pán PaR majú Toptaste na St.Julien, včera som to pozeral. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.12.2013 17:50

St.Julien bude pro Toptaste jistě skvělá volba, pane Jano. Já tuto podnož preferuji pod slivoně, meruňky, ale hlavně pod broskvoně. Velkoplodý typ Oullinské renglódy, který vlastním, má jednak nevýhodu v rychlém přezrávání plodů (obecná nevýhoda této odrůdy) a jednak v tomto období dozrávání hlavních odrůd broskvoní, není o Oullinskou renglódu takový zájem. Jinak s těmi myrobalány máte samozřejmě pravdu, pane Jano. Tento rok zde vždy po pár dnech zapršelo, takže se suchem žádné problémy nebyly, ale jinak mohou mít i několikaleté stromky slivoní na St.Julien v období sucha a absenci závlahy povadlé listy. Těžká jílovitá půda toto riziko vysychání snižuje, lehká hlinito-písčitá půda naopak zvyšuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.53 (?), 21.12.2013 23:12

V každom prípade treba to Toptaste od tých predajcov od ktorých ich kúpil aj pán PaR kúpiť a vyskúšať. Jemu ide od pecky dobre, ak u mňa pojde od pecky dobre tak potom existuje viacej klonov, ak nepojde od pecky tak bude chyba u mňa a bude to zložením pody prípadne polohou?  Máte pravdu pán Petr Oulinská ringlota rýchle prezrieva, navyše mne zreje v tesne pred Bergeronom a Redhavenom tak naraz je toho ovocia veľa. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.12.2013 23:46

Teď trochu odbočím. Pokud bych měl vyhlásit soutěž o vzhledově nejatraktivnější švestku, tak by vyhrála Stanley a právě Toptaste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.47 (?), 22.12.2013 13:37

Mne sa páći pán Petr Topfive má krásnu modrú farbu, aspoň na obrázku to tak vypadá.Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika