Top Gigant



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
28.8.2014 12:50

Zvlštní. Topgigant jsme spotřebovali víc než před týdnem. Studený srpen a poslední 2 mokré týdny žádné peckovině na chuti nepřidaly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 240.66 (?), 16.8.2014 11:16

Myslím, že i kanadské borůvky ukazují náskok 10-15dní proti průměru. Už zmodrala i Aurora, a to je klasická zářijová borůvka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 16.8.2014 15:22

Tři plody Topgigantu navštívené "nezvanými hosty" byly tím pádem měkčí a vybarvenější. Nezvaného hosta jsem však nikde nenašel, takže pravděpodobně zavítal na návštěvu k nějakým visícím "sousedům". Letos jich bude, panečku. Chuť plodů je sladká dost, ovšem "švestkovitá" (aromatická) příchuť je slabá, přímo chabá. Trochu mně připomínají odrůdu Empress. Naopak President je u mě chutnější. Milanův Topfive i Čačanská lepotica byly určitě lepší. ˇAbych to shrnul, tak chuť těchto plodů je jen fádně sladká. Uvidíme, jaké budou ty další. Hmotnost vyobrazených plodů byla 56g, 62g. a 73 g.

Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 27.8.2014 14:25

Většina plodů Topgigantu je už měkčích. U těchto plodů je opět zřetelný rukopis chuti Čačanské najbolji. Vidím zde paraelu s měkčím Tophitem. TOPGIGANT (Čačanská najbolja x President) pochází ze stejného křížení jako TOPHIT (Čačanská najbolja x President). Já osobně mám raději Tophit, zdá se mi kompaktnější a plnější. I u Topgigantu je jaksi příchuť Čačanské najbolji zjemněná Presidentem, tedy podle mého názoru. U méně zralých Topgigantů je chuť ještě příliš navinulá (kyselejší). U těchto měkčích je sladce-čačansky najboljovská. Barva dužniny připomíná Čačanskou ranou. Vyobrazené plody měly kolem 70 gramů. Nevím jestli otvory uvnitř dužniny byly způsobeny obalečem, nebo se jedná o odrůdovou vadu. Nějaké názory na problémy s peckou, či dužninou jsem tady na fóru už zaznamenal. Celkově bych řekl, že je měkký Topgigant určitě chuťově lepší než Empress, ke kterému jsem ho přirovnával. Zralost Topgigantu je také poměrně časná, takže by mohl dozrát oproti Tophitu i v chladnějších polohách.

Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Topgigant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 27.8.2014 23:54

Tento rok si jeste musim pockat na Hanitu, Hagantu,Toptaste..a dalsich.Kazdopadne Topgigant uz ochutnam. Jeste visi na strome, ale pocitam, ze do konce tydne uz snad neco bude k mani.Po prve po x letech mne zklamala Lepotice.Prvni plody byly chutne, jak jsem byl zvykly, ale dele trvajici deste ze zbytku urody udelaly podprumer.Pochutnal jsem si na Oulinske, ale taky letos to nebylo to prave... oulinske.Co mne letos prekvapilo, je urcite Althanova... i pres obrovske preplozeni, vynikajici chut, cukernatost a stavnatost..proste parada.Prekvapila mne svou chuti Aprimira.Hodnotil bych ji jako celkem dobrou mirabelku.Plody letos mensi, ale chut velice zajimava... podobna Nancysce, ale duznina vice stavnata..ne o moc a chut proste jina nez vse co jsem kdy chutnal.(Trosku ananasu, merunky,mirabelky nancysky..proste zvlastni, ale chutna).Dalsi zklamani prislo v podobe Zlute afasky. Plody velke az hodne velke cca60- 80g, ale... po vytrvalych destich plody praskaji a prozatim co jsem chutnal... absolutne bez cukru a nejake vune.Chybi jim proste slunce... Uvidime pristi rok.Dalsi chutovka bude Angeleno... neocekavam nic svetoborneho, ale plody to jsou nadherne.Tmave fialove az cerne, mirne zplostele s malou spickou..prozatim tvrde jak kamen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 28.8.2014 12:50

Zvlštní. Topgigant jsme spotřebovali víc než před týdnem. Studený srpen a poslední 2 mokré týdny žádné peckovině na chuti nepřidaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 28.8.2014 20:00

Protože jsou další plody Topgigantu v různé fázi zralosti už zase "empressovské" (slabá kvalita plodů odrůdy Empress), tak je můj dojem z Topgigantu všelijaký. Velikost plodů by pak byla jen chabou náplastí. Dobrá vlastnost je slušná odolnost proti moniliové hnilobě i u měkkých plodů. Ale moniliová hniloba řádila hlavně na renglódách a současně i na Presidentu, jinak si prozatím nemohu stěžovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 31.8.2014 12:10

Tak nejvetsi plod mel 94 gramu, celkem sladky, ale slupka na me prilis kysela.Takova doplnujici odruda, ktera nenadchne ani neurazi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 31.8.2014 21:42

Lepši by mal byť Topstar plus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 31.8.2014 21:53

Topstar je určitě lepší, jak jsem se mohl přesvědčit u Miloše. Ovšem Milošova Šumperská-Procházkova "strčí všechny tyto odrůdy do kapsy". To je ta pravá chuť švestky, ostatní je jen pokus tuto chuť napodobit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 31.8.2014 22:30

Mnohé staré odrody sliviek sú chutnejšie ako tieto novšie ale je tu u nich problém so šarkou. Ale už aj u týchto novších sa začína prejavovať šarka, čital som napr o Hanite že je len stredne odolná voči šarke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika