Tank mix: Baycor, Calypso, Omite



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
31.5.2010 19:02

Ano, ekologie zde zřejmě dostala na ... Nicméně neduhů stromků jsem se zbavil a zdá se, že statečně "jedou". Akorát mám dojem, že velká hruška má na listech strupovitost, tak dostala ještě jeden nástřik Baycorem.

Ještě jsem udělal jednu důležitou věc, kterou jsem se dozvěděl jinde, a sice potřít stromky kus nad zemí ChemStopem, pro ty co neznají, je to takovej lep, co se natře na stromek štětcem nebo špachtlí kus nad zemí v pruhu asi 10cm vysokém po celém obvodu a na to se nalepí mravenci, kteří nosí do koruny stromu mšice. ChemStop lepí furt a děsně a před aplikací je potřeba ho ohřát, nejlépe celou pikslu v kastrůlku s horkou až vařící vodou.

Taky jsem vylepil 2 bílé lepové desky. Spíš tak abych zjistil, k čemu je to dobré, protože jsem to nikdy neviděl. Jeden by nevěřil, co toho lítá. Za asi 14 dní jsou celé olepené. Nic zajímavého kromě much a komárů jsem na nich však nenašel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 13.5.2010 20:10, zobrazeno: 17449x
Ahoj, chci se zeptat, zda lze tyto přípravky dát do jedné nádoby jako tank mix a postříkat s tím stromky? Máme třešeň, višeň, hrušeň, jabloň a slivoň. Jsem začátečník a neznám a nejsem schopen přesně identifikovat, o co jde. U slivoně jsou (je to velmi malý stromek, zasazený 2 měsíce) nažloutlé až nabělavělé kraje listů, některé listy jsou zespoda jakoby rezavě tečkované. U jabloně se některé listy kroutí do ruličky, to samé velká hrušeň. Po velké hrušni a třešni lezou mravenci, předpokládám, že ti strom nenapadají, spíš žerou něco, co na tom stromě je, objevil jsem tam dneska šneka a předtím jednu housenku, ale fakt jen jednu. Dneska jsem to namíchal a nastříkal, tak jen chci vědět, jestli se to tak dělá či ne. Někde doporučují namíchat insekticid s fungicidem. V příbalových letácích to nezakazují, u Omite píšou, že lze míchat s něčím, ale nevím teď z hlavy s čím, ale není to nic z těch vyjmenovaných (calypso a baycor). Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 13.5.2010 21:28

Nevím, co použítím takového tank mixu sledujete. Podle mne to je zbytečné. U hrušně lze ještě v této době použít Baycor proti rzi, u jabloní proti strupovitosti. Nevím, proč s ním stříkat švestky. Na použití proti dírkovitosti u třešní je ještě brzy (alespoň u nás).

Calypso- na postřik proti pilatce švestkové je skoro pozdě. Začíná být aktuální postřik proti pilatce na jabloních. Je třeba zjistit, co le za škůdce na stromech. Pokud to jsou mšice, stačí Calypso. Pokud to jsou roztoči např. vlnovník hrušňový (zjistíte to lupou na spodní straně listů), nebo svilušky- pomohl by jenom ten Omite. Teplota v době aplikace však musí být vyšší než 17°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 14.5.2010 6:48
Děkuji za odpověď. Nicméně-lze tím něco pokazit? Rekonstruujeme starý barák, máme práce až nad hlavu a není teď čas studovat, jak vypadá to, co tam je, pak nad internetem zjišťovat co tam je a pak hledat postřik, takže jsem namíchal to, co by mohlo "vyléčit všechno" a dal to na to. Koupil jsem mladé stromky asi 1m výšky a zasadil je a radoval se z nich. Až doděláme barák, že mezitím trochu povyrostou a začnou i plodit a nějací škůdci mě vůbec nenapadli. Tak proto jsem to udělal takhle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.5.2010 7:52

Stříkat všechno vším nepovažuji za ekologické ani ekonomické. Nehledě na to, že chemikálie v roztoku mohou spolu reagovat na neúčinné nebo škodlivé látky.
   Není-li čas na racionální ochranu,  asi bych nestříkal ničím. Stromky to přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 31.5.2010 19:02

Ano, ekologie zde zřejmě dostala na ... Nicméně neduhů stromků jsem se zbavil a zdá se, že statečně "jedou". Akorát mám dojem, že velká hruška má na listech strupovitost, tak dostala ještě jeden nástřik Baycorem.

Ještě jsem udělal jednu důležitou věc, kterou jsem se dozvěděl jinde, a sice potřít stromky kus nad zemí ChemStopem, pro ty co neznají, je to takovej lep, co se natře na stromek štětcem nebo špachtlí kus nad zemí v pruhu asi 10cm vysokém po celém obvodu a na to se nalepí mravenci, kteří nosí do koruny stromu mšice. ChemStop lepí furt a děsně a před aplikací je potřeba ho ohřát, nejlépe celou pikslu v kastrůlku s horkou až vařící vodou.

Taky jsem vylepil 2 bílé lepové desky. Spíš tak abych zjistil, k čemu je to dobré, protože jsem to nikdy neviděl. Jeden by nevěřil, co toho lítá. Za asi 14 dní jsou celé olepené. Nic zajímavého kromě much a komárů jsem na nich však nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 136.70 (?), 1.6.2010 0:55

Čím jste si pak umyl ruce?. Já jsem s tím jednou dělala a po páskách jsem ještě celé odpoledne lepila i já, nejen strom. Nemohla jsem to z rukou dostat dolu. Když jsem s páskami a lepidlem dělala v rukavicích, tak se rovněž lepily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 2.6.2010 21:55
já se nějak extra nezakydal, je taky fakt, že jsem lepil jen dvě desky. Když lep ničím nepustí, vždycky funguje prsty/lep odrhnout o písčitou zem. Lep se chytne na písek a pustí prstů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.5.2010 10:19

Ak bude naďalej vlhko a teplo, napr. Baycor by som tak za 2-3 týždne odporúčal napr. u marhúľ či čerešní proti moniliovej hnilobe plodov. Neviem ako to je so slivkami.

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.70 (?), 19.5.2010 23:47

Prosím o radu. Stromky mají rok, květy jsem jim odtrhla, zbírají se po okusu zajíců a proto plody neočekávám. Mám i tak stromky postřikovat?. Na nektarince se kroutily listy, tak jsem je odtrhla a uvidím, co bude po dešti. Meruňka, třešně a teď i pološvestka JOJO mají na listech malé dírky, ale ne po slimácích. Na stromky a všechny keře jsem dala na jaře dravé roztoče. Mám stříkat, nabo nechat stromky růst bez postřiků?

Ještě jeden dotaz.. Na angreštech a růžích, co jsem koupila na výstavě a zatím nestihla zasadit mi vyrašili v polotmě v garáži, bez auta, výhonky, které jsou najednou, během pár dnů, jako spálené chemikálií. Je to nějaká spála?. Zničilo mi to i loňskou bogamviliu a sadvileu a pokouší se o mladé výhonky muškátů.Sprej proti žravým a savým škůdcům nezabral. Ten zabral pouze na oleandry proti něčemu co vypadalo jako puklice. Nevím, kde se mi to v garáži vzalo. Neměla jsem tam nic rostlinného původu. Má význam zkusit ty růže dát do vody a zasadit?. Vypadají jako úplně spálené.Může to být od starého muškátu z vedlejší místnosti, kde jsou pootevřené dveře? Ten také odešel.

Děkuji. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.254 (?), 13.6.2013 10:53

Dotaz zkušenějším chemikům: Lze provést tankmix Calypso (mšice, obaleč) + Discus (padlí) a případně + Ledek vápenatý (fyziol. skvrnitost plodů). Díky. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika