Stříhání rok starých švestek



host - 142.51 (?)
20.7.2015 14:37

Dobrý den

Prosím ty zkušenější, zda by mi mohli poradit s případným střehem švestky. Zakoupil jsem ji minulý rok na podzim a zasadil. I hned po zasazení jsem dle doporučení zastřihnul všechny větve dle rady, co jsem obdržel. Nyní švestka vypadá takto a nejsem si jistý, zda je to správně, zda by se neměla nějak upravit. Děkuji moc za rady.

Švestka
Švestka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 153.249 (?), 29.3.2014 14:08

Ahoj, prosím Vás, i já bych Vás odborníky, rád požádal o radu, jak provést výchovný řez u mých dvou švestek(obr.). jsem opravdu amatér a nerad bych to nějak zkazil. Nejraději bych kdyby jste řezy vyznačili na fotkách.

Díky moc za ochotu. cenda.mj@gmail.com


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.249 (?), 29.3.2014 14:10

...další fotky...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 29.3.2014 16:45

Až 2/3 musí dolů a terminál na polovinu. Jednu větev odstranit úplně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.249 (?), 31.3.2014 17:24

Díky moc Rony, super... prsím Vás, mohu Vás poprositi úpravu na druhém stromku(viz. obr), ten mi připadne trochu složitější.Díky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 31.3.2014 17:45

To je jednoduché. Oba výhony napravo (co se překrývají) úplně odstraňte, ten levý napřímte vyvázáním, zakraťte a ze 4 vodorovných výhonů zapěstujte ramena. Zakreslit to neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 31.3.2014 18:23

Jednu silnou větev zakrátit tak na polovinu a ponechat jako terminál. Dvě boční silné zakrátit úplně ke kmeni a ponechat nějaký čípek s jediným očkem (později se ukáže zda se dá z toho zapěsrovat kosterní větev). Ty vodorovné jenom mírně zakrátit na očko směrující k obloze, protže nemjí předpoklad bujného růstu. Musí se počkat jak budou reagovat a až v příštím roce se něco udělá. Převislé větve nechat tak. Buď se zastaví v růstu (pravděpodobně a odřežou se později) nebo se vzchopí. Zatím budou sloužit jako pomocná asimilační plocha.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.249 (?), 1.4.2014 16:45

Díky moc moc Vám oběma... je vidět, že už jste několik stromků vypěstovali.

Velký dík ještě jednou. ;o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.51 (?), 20.7.2015 14:37

Dobrý den

Prosím ty zkušenější, zda by mi mohli poradit s případným střehem švestky. Zakoupil jsem ji minulý rok na podzim a zasadil. I hned po zasazení jsem dle doporučení zastřihnul všechny větve dle rady, co jsem obdržel. Nyní švestka vypadá takto a nejsem si jistý, zda je to správně, zda by se neměla nějak upravit. Děkuji moc za rady.

Švestka
Švestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.51 (?), 20.7.2015 14:39

Nevím proč je obrázek na ležato, omlouvám se :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 20.7.2015 16:13

Možná jste mohl bujně rostoucín výhony zakrátit o něco dřív a podpořit tak tvorbu předčasného obrostu a květních pupenů. V tuto dobu provedený řez by už k vyrašení sekundárních výhonů zřejmě nevedl a pokud ano, špatně by vyzrály. Ještě můžete kolmo směřující letorosty vyvázat do šikmé polohy a dát tak základ vzdušnější korunce 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika