Stanley



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
17.8.2017 16:58

V Polabí u Nymburka by se krásně dala prodloužit broskvová, meruňková a švestková sezóna. Proč nevyužít možnost. Proč končit RH nebo Stanley?smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 234.94 (?), 5.10.2016 9:50

Pripájám sa k odkazu od pana Vendyho, aké máte skúsenosti s pestovaním sliviek na podnoži WAKO? Ako rastú slivky na tejto podnoži.Do akých pôd sa nehodia, ako znášajú sucho alebo zamokrenie?Potebujú stromy na tejto podnoži stálu oporu?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 15.8.2017 21:31

Počkám ještě jeden rok, ale zatím Stanley trpí monilií plodů natolik, že polovina ji dostane i v suchém létě. Do plodů před sklizní na přímý konzum stříkat nechci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.249 (?), 16.8.2017 13:18

Stanley trpí monilií plodů natolik, že polovina ji dostane i v suchém létě.

U mňa tiež trpel Stanley silnou moníliou plodov, hlavne keď pred dozrievaním zapršalo, naviac vôbec nebol tolerantný k šarke, šarku mal aj na plodoch, mal slabú odlučiteľnosť kôstky od dužiny, chuť plodov bola nevýrazná.Mal len jednu výhodu a to že bol dosť plodný.     Jano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 16.8.2017 20:50

To jsem zapomněl dodat - šarku S na list chytl už asi 3 rok po výsadbě, vtipně jsem si jej ten rok přerouboval i na další semenáč kde se ihned objevila taky. Na plodech zatím není. Hojně trpí červivostí. Chuť ujde, ale nenadchne. Plodnost rekordní, ale když vhodím moniliozní a červivé plody, moc nezbydefrown. Co se týká monilie je pravda, že pár metrů za plotem visí celoročně desítky mumifikovaných plodů, které si sousedi nechávají asi na připomínku poslední úrody. Uvidíme ten Toptaste - na monilii by měl být velmi odolný, zatím se ale opravdu zdá, že by mohl mít problém s mrazem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.147 (?), 16.8.2017 22:44

Dobrý den, proti té monilii se provádí postřik kdy a jakým přípravkem, te´d už je asi pozdě na něco, když se bude pomalu sklízet? Já každý rok stříkám pouze proti pilatce. Mám Stanley od r. 2010 a plodnost je každoročně vysoká (s nadsázkou se dá říci že letos je v současnosti na stromku více modré než zelených listů), poloha Polabí u Nb. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.8.2017 22:52

Polabí u Nymburka to je velmi dobrá lokalita. Hned bych sázel velmi pozdní broskvoně, meruňku Farclo a jiné. K postřikům proti moniliové hnilobě se používá Horizon nebo Teldor. Teldor má, myslím, OL jen tři dny, ale najděte si to na Agromanuálu. Ze slivoní bych dal pozdní Presentu, Harbellu a Topend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.147 (?), 17.8.2017 0:07

Děkuji za pomoc. Mám dvě broskvoně Redhaven (r. 2007) a v sobotu skončilo cca třídenní zpracovávání letošní mírné úrody - cca 150kg..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.8.2017 16:58

V Polabí u Nymburka by se krásně dala prodloužit broskvová, meruňková a švestková sezóna. Proč nevyužít možnost. Proč končit RH nebo Stanley?smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.147 (?), 17.8.2017 23:06

Bohužel už nemám zahradu až tak velikou a v současnosti mám již "mírně" zahuštěno - 2x Č. lepotica, 1x Stanley, 2x Redhaven1x hrušeň Jana, 2x višeň Favorit (letos též velmi úrodná)1x asi renkloda, 1x Idaret (každý rok min cca 100kg), po jednom Rubín, Rubinola,Topaz, Před plotem potom Tophit, třešeň Stella, Švýcarské oranžové a Konference. Na těch hruškách i přes postřik se vyskytuje rez a už jsem i uvažoval že tu Janu dám pryč. Na jaře jsem se bál že to všechno pomrzlo, ale prakticky vše má nadúrodu. Soused vedle neměl jedinou broskev a má jich celou řadu.

Redhaven
Redhaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika