špendlíky



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?)
14.8.2017 10:47

Pánové,

tak se mi ty vaše Žluté zdají být o něco žlutější než ty moje Katalonské, jak kdyby vyzrálejší..

Dnes mi přijde refraktoměr, tak ověřím skutečnou cukernatost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
host - 248.32 (?), 8.8.2017 23:20

Pane sadař 82

pokud to není tajné tak kde jste senal stromky špendlíků, které máte na fotkách.

Děkuji moc

Slabiňáková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 9.8.2017 9:19

Ahojte,

oplati sa vysadit spendlik ked je sarka v okoli? docka sa clovek kvalitnej urody skor ako sa sarka prejavi tak, ze kvalita plodov vyrazne klesne?

teoria - spendlik medzi karesovu a burlat, ceresne 8m od seba,  pokial ceresne narastu, tak spendlik pojde koli sarke von. Vase nazory?

Dakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.8.2017 11:34

oplati sa vysadit spendlik ked je sarka v okoli?

Nevyplatí

docka sa clovek kvalitnej urody skor ako sa sarka prejavi

To záleží na vektorech přenosu infekce (hmyzu) a ochraně proti nim. Bez intenzivním péče nedočká.

čeresne 8m od seba,  pokial ceresne narastu, tak spendlik pojde koli sarke von.

Při obvyklé rychlosti růstu třešní by velikost úrod zdravých špendlíků byla malá. Chcete-li je jen  "do huby", pak ano. K tomu účelů můžete mít i nemocné stromy, zdravé plody k jídlu se tam vždycky najdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 9.8.2017 12:21

pan Vyslouzil, dakujem za odpoved, pojdem do toho a spendlik tam vysadim. iba na priamy konzum, nie na spracovanie. takto aspon na par rokov (pokial ceresne vyrastu) docasne vyuzijem miesto medzi nimi. s pribudajucimi rokmi so sarkou bude asi kvalita klesat, tak potom by isiel von..

druha moznost bola visna fanal, ale tu dam radsej inam, na trvale stanovisko. ten spendlik beriem viac menej iba ako docasny strom na pochutenie si.

pan Vyslouzil, nebude tam kolizia postrekov? piliarka na spandliku alebo monilia na visni versus skore ceresne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 9.8.2017 13:00

Kroměříž, zahradnictví Salix.

Ale je to již 8 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 13.8.2017 21:33

U špendlíků to chce "chytit" ten správný sklizňový den. Zralé a zdravé plody na stromě moc nevydrží a někdy i ne úplně dozrálé jdou dolů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 39.80 (?), 13.8.2017 22:40
Ano, padají i ne úplně zralé po dobu zhruba dvou týdnů. Co to máte za Špendlík pane Mikeši? Můj žlutý je více protahlý jako švestka a při plné zralosti zcela žlutý, výjimečně s lehce červeným líčkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 14.8.2017 9:28

Pane Martine, nevím, jaký je to špendlík. Je to poměrně starý strom "před rozpadem". Kolem vyrůstají odkopky (nebo semenáčky?) se stejnými listy, tak je možné, že i ten starý strom je semenáč. Zkusím pár okolních ponechat a zapěstovat. Je pravda, že letos se mi ty plody zdají také větší a trochu kulatější - zřejmě reakce na hlubší řez a méně plodů. Červené líčko je také spíše výjimka u pár plodů. Zatím jsem u něj při běžném ohledání nenarazil na příznaky šarky.

Tady foto z minulých let:



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 14.8.2017 10:47

Pánové,

tak se mi ty vaše Žluté zdají být o něco žlutější než ty moje Katalonské, jak kdyby vyzrálejší..

Dnes mi přijde refraktoměr, tak ověřím skutečnou cukernatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 14.8.2017 10:51

Možná ještě dotaz ohledně šarky. Věnujete stromům nějakou zvláštní péči, že je máte bez šarky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika