špendlíky



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 163.3 (?) 
1.1.2017 23:36

Díky za doplňujúce info.Ono u nás na okolí (Trnavská rovina) je ešte stále zopár úplne zdravých vzrostlých marhúľ odhadom 30 aj viac ročných, lenže už nikto netuší ako sa to podarilo.Mne stačí vedomosť že je to možné (tá dlhovekosť).Takže kludne budem robiť empirické pokusy, aj tak mi nezostáva iné len dookloa podsádzať nové stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.80 (?), 2.1.2017 11:41

Aj medzi odrodami marhúl sú rozdiely v náchylnosti na apoplexiu.Napr. taká Velkopavlovická na apoplexiu odchádza dosť často, mám s ňou osobnú skúsenosť a nie som sám komu táto odroda odišla predčasne.Nedávno tu niekto písal o Kiote že nevydrží dlhšie ako osem rokov.Bol tu nedávno uvedený test z Nemecka kde z testovaných odrôd zle dopadli odrody Orangered a Kuresia naopak dobre dopadla odroda Harlayne.Myslím si že okrem podpníka dosť záleží aj na odrode marhule.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 20.5.2017 12:39

Zdravím, mělo by se jednat o špendlík katalonský. Přikládám fota 5 plodů (každý 2x). Nezdá se mi ten jejich tvar. Doufám, že to není šarka, protože projevy na listech nepozoruji.

Velikost plodů cca 1-1,5cm. Nezdá se mi ten nepravidelný tvar a dvojbarevnost (zeleno-žlutá). Co je to za nemoc? Je to jen na pár plodech, ale i tak mě to znervozňuje.

Dále mám na všech stromech plody velikosti ccca 0,5cm x 0,1cm až 2cm x 0,5cm. Teď mluvím o těch pravidelného tvaru co vypadají zdravě. Dorostou ty malé ještě, nebo i když je květ neopylený, objeví se takto malý plůdek, který časem spadne?

Děkuji.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 20.5.2017 12:46

PS: loni jsem měl úrodu jen na jednom ze stromů, ale nic takového jsem nepozoroval. Co spadlo, tak kvůli pilatce, zbytek krásně dozrál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.5.2017 14:17

Ukázková puchrovitost slivoní (Taphira pruni) obdoba kadeřavosti broskvoní.Způsob ochrany je podobný, postřik měďnatýmí přípravky při rašení, otrhání a likvidace pokroucených plodů, vápnění pod stromy atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.133 (?), 20.5.2017 14:52

Taphrina pruni :-) k83

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 20.5.2017 16:00

Děkuji za vyjasnění, asi není o co stát, ale pořád lepší než šarka. Co způsobuje, napadené plody již nedozrají a když je neotrhám nemoc se bude šířit dál na zdravé plody??

Prosím ještě o odpověď na druhou otázku ohledně dozrání/nedozrání mladých plůdků. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.133 (?), 20.5.2017 16:18

Puchrovitost slivoně je častější v chladnějším a vlhčím klima a nebo při chladném a deštivém průběhu jara. Plody.které napadené nejsou už vydrží. Přezimuje v podobě blastospor v koruně. Na jaře při vhodných podmínkách se šíří na plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 20.5.2017 16:34

Děkuji za info. Ale je to stejně v pr... Při bližším ohledání napadeno 80-90% plodů a to jsou stromy obsypané! Žádný plod napadený pilatkou, žádný zmrzlý plod, žádná šarka! Letos pro změnu puchrovitost. Se té úrody nedočkám!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 8.8.2017 22:53

Opak je pravdou, dočkal jsem seblush Plody na stromech nehnijí. Sice padají o něco dříve než by bylo vhodné na kvas, ale ideální pro konzumaci. Stačí projít pod stromem a člověk hned ucítí tu neopakovatelnou vůni... to je rájcool



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika