Sezrane listy od brouka - poznavacka + reseni



Stránky: 1,  2   
host - 79.2 (?) 
7.6.2012 16:06, zobrazeno: 14721x

Zdravim, 

do renklody se mi pustili brouci /dle foto/, plody má, ale skoro žádné listy, brouci je stíhají sežírat.

Nevíte co je to za brouka a jak se proti němu bránit? děkuji za info


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 79.2 (?), 7.6.2012 16:25

Uff, tak jsem jej našel Vrbař uhlazený. Nevíte jak proti němu bojovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 7.6.2012 16:56

Mospilan, Calypso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.6.2012 10:21

Proč chcete proti němu bojovat? Listy renklódy nežere, živí se vrbama!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m@rten - (40) - 78.114 (?), 8.6.2012 12:27

Nejsem si tak jistý, mě spolehlivě ožírá borůvky a listy ryngle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 8.6.2012 12:45

Vrtbař uhlazený

Samička si vytvoří pomocí žláz na zadečku vaječné pouzdro podobající se šišce. Vajíčko klade na vrbu, kde tyto bělavé protáhlé larvy ve zvláštních dosti pevných schránkách žijí trvale a dokončují v něm larvální vývoj. Vylíhlé larvy jsou bělavé, protáhlé a žijí na listech vrb. Dospělec i larva se živí vrbovým listím. Přes hojný výskyt vrbové porosty příliš neohrožuje, aby si
vynucovaly regulační zásahy. (Wiki)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.37 (?), 8.6.2012 13:09

Existuje ještě podobný - vrbař čtyřtečný.

vrbař čtyřtečný
Clytra quadripunctata

Samice obalí každé vajíčko obalem z vlastního trusu a zvláštního sekretu, odloží je na větev, na hnízdo mravenců nebo jednoduše na zem. Čerstvě vylíhlé larvy, které pouzdro z trusu nikdy neopustí, se pevně přichytí nohou mravenců pohybujících se v blízkosti a ti je pak donesou do mraveniště. Po dvou a čtyřletém vývinu se larvy v mraveništi zakuklí přímo v pouzdře z trusu.

Potrava: Brouci žerou listy. Larvy se v mraveništi živí organickým odpadem, příležitostně i vajíčky mravenců.

Typické stanoviště je listnatý nebo jehličnatý les, kde dospělí se živí listy celé řady stromů a keřů - břízy (Betula), dubu (Quercus), hlohu (Crataegus), trnky (Prunus spinosa), vrby (Salix spp.), olše (Alnus incana), lísky (Corylus) a jilmu (Ulmus) apod. Žijí obvykle v blízkosti hnízd mravenců Formica rufa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.2 (?), 14.6.2012 15:59

Zdravím, vrbu mám na zahradě také - na tu se ani nepodívá. Ovšem reklodu a letos vysazené švestky opravdu miluje... zatím chodím a zabíjím je (v desítkách)... ovsem porad bez ucinku, budu muset zkusit ten postrik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.132 (?), 27.5.2018 21:32

Nejenom že žere listy rynglí a švestek ale také okusuje mladé listy a výhony na meruňkách. Dnes se mi jich podařilo pozabíjet asi 20 kusů na tříleté meruňce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 8.6.2012 16:22

Tak takto se ta potvůrka jmenuje! Už pár let mi ožírá nově vysazené hlavaté vrby. Taky jsem ji viděl i na jiných dřevinách v zahradě. Vůbec bych se nedivil, kdyby občas dostala chuť na nějo lepšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika