Řez slivoně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 189.146 (?) 
26.3.2014 14:17

Dobrý den, moc děkuji za informaci, tímto je můj dotaz vyřešený. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 253.238 (?), 3.5.2014 8:20
Dobrý den, prosím o radu.Podařilo se mi bohužel až nyní v květnu, sehnat stromek k výsadbě odrůdy Katinka.Je to na podnoži myrobalán, ale v zahradnictví měli jen samé dlouhé kmínky, takže větvení vybraného stromku začíná až v 150 cm.Můžu sesadit korunu tak, že ustřihnu dosavadní vytvořenou korunu a vznikne špičák a novou korunku zapěstuji ve výšce 70-120 cm?Chtěl bych co nejnižší kmínek i k vzhledem k velikosti okolních stromků.Mám obavu zda tento sesazovací řez stromek přežije a proto zvažuji i tu horší variantu, že ponechám původní dlouhý kmínek.Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 21:21

Připojuji se k prosbě, dostala se nám na zahradu sousedovic koza a 2 roky rostoucí Katinku na myrobalánu oholila na 110cm vysoký špičák. Jak dál postupovat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.169 (?), 17.5.2014 22:22

Dobrý den.
Koza bude asi potvora. Proto kozel zahradníkem. Konkretní kozí zkušenost nemám, ale sázel jsem si slivoňové podnože silné jak násada smetáku a seříznul jsem je taky na tyč. Asi jako ta koza. A rostou a dost. Akorát výhony rostou z kmínku svisle nahoru. Pokud by ale měly tvořit ramena spodního patra koruny, potřebovaly by asi postupně vyvázat, rozepřít, do vhodného úhlu ke kmínku.
Rozžvýkané konce a větve se strženou kůrou bych zastřihl do zdravého. Snad je Katinka štěpovaná někde dole. To je asi se stromkem teď všecko. Novou korunu a konečné seříznutí doladíte později podle toho, jak to poroste. Snad ještě poučit kozu o technologii výroby klobásů. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika