Prosím o radu jak a kdy ostříhat



host - 248.100 (?)
28.6.2020 21:44

Nevím, co poradí ostatní, já bych v první řadě vystříhala větve uvnitř korunky (předpokládám, že loňské se na konci dělí do vidlice - tak tu vnitřní větvičku pryč). A v druhé polovině srpna bych pokrátila konce větví tak o 1/3, ne víc, aby tolik nevyhnala A rozhýbejte trvale ty větve - nevidím tam žádnou rozporku ani zátěž (mně se rozepření vždycky vysmeklo, tak skláním větve zavěšením třeba nějaké fitinky nebo PET lahve s trochou vody, písku). Nebo to lze uvázat třeba ke kolíku v zemi (ale o ten jsem vždycky škobrtla)...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Maxim-cz - (4) - 128.26 (?), 28.6.2020 14:05, zobrazeno: 1568x

Dobrý den, poprosil bych Vás o radu věčnému střihači. Mám na zahradě jednu slivoň - Katinka. První rok to byl jen špičák a na radu ze zahradnictví jsem jí zkrátil 5 oček nad zamýšlenou výškou kmene a vyhnané větve jsem se snažil rozhýbat co nejvíce do stran, Další rok jsem strom ostříhal a opět větve rorhýbal do stran.

Problém ale je, že stromek vždy vyžene dlouhé pruty které mají klidně 120 - 150 cm a větvit se začnou až na koncích.

přikládám aktuální fotku a prosím o radu, jestli mám se stromkem něco dělat, nebo ho nechat a přestat mu škodit.

předem děkuji

Radim




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.100 (?), 28.6.2020 21:44

Nevím, co poradí ostatní, já bych v první řadě vystříhala větve uvnitř korunky (předpokládám, že loňské se na konci dělí do vidlice - tak tu vnitřní větvičku pryč). A v druhé polovině srpna bych pokrátila konce větví tak o 1/3, ne víc, aby tolik nevyhnala A rozhýbejte trvale ty větve - nevidím tam žádnou rozporku ani zátěž (mně se rozepření vždycky vysmeklo, tak skláním větve zavěšením třeba nějaké fitinky nebo PET lahve s trochou vody, písku). Nebo to lze uvázat třeba ke kolíku v zemi (ale o ten jsem vždycky škobrtla)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 29.6.2020 7:17

To nasazení kost.větví je ostré, větve jdou z kmene ve stejné výš.úrovni-to je obé chyba! Aby rozporky neodskočily je vhodné je uvázat nebo -jsou-li to ploché laťky, tak vytvarovat pečlivě jejich konce oproti místu dotyku s větví a kmínkem. Zde by snaha o rozepření mohla skončit rozčísnutím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.48 (?), 16.7.2020 13:49

Přesně pro vás je toto video. To, že jedná o řez meruňky, je jedno. Peckoviny obecně se stříhají dost podobně. Doporučuju zhlédnout i všechna ostatní videa na daném kanálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika