Prodej stromků



host - 238.154 (?) 
24.10.2012 7:16, zobrazeno: 7010x

Dobrý den! Mám jeden dotaz. Má prodejce stromků v zahradnictví právo zatajovat, odkud stromky pochází? tzn. kdo je vypěstoval? Několikrát sem se zeptal a přímé odpovědi sem se nedočkal. Honza z Vysočiny

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.10.2012 7:29

v podstatě každý stromek ma etiketu kde je to uvedeno nebo je tam dane cislo skolky, která to produkuje-takze vše podstatné se dozvíte z cedulky

co se tyce, ze to nerekli tak to chápu-kdyz si vezmete, že ne vse si skolka vyrabi a musi neco koupit tak prece nebude rikat-koupili jsme to tady hned vedle od Tondy-zajedte si tam... to je asi divné, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.154 (?), 24.10.2012 9:24

Divné mi to je z jednoho důvodu, že předtím mi to netajili a to byly ty stromky z Fytosu. A ted chci licencovanou odrudu a nereknou to... a když sem kupoval na dvou jiných místech, tak to taky řekli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 24.10.2012 9:51

Nevím, má-li prodejce právo zatajovat, odkud stromky má. Já bych využil svého práva si od něj takový stromek nekoupit.
Někdy je to proto, že stromky pocházejí z Polska, což některé zákazníky odradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 24.10.2012 12:02

Mělo by to být na visačce - školka, podnož, odrůda, stupeň kvality. Stromek bez označení bych nekoupila, zvláště když chcete odrůdu s nutnou licencí.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.10.2012 17:21

i kdyz nekdy stejne presny puvod dohledat nelze, protoze ani napr.Fytos takovy mamut si nedela vse sam, takze pokud se rekne ze to je z Fytosu (např.) tak to nemusí znamenat, že tomu tak skutecne je, kdyz se to vezme kolem a kolem tak je to skoro i jedno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 26.10.2012 16:35

Jenže visačka je vybledlá od slunce a zákazník (často i obchodník) nepřečte nic.Nejhorší je, když visačka manipulací zmizí a jste odkázáni na prodejce.Za tři až pět let zjistíte, že šlo o omyl(nebo také schválnost). Ještě že lze strom přeroubovat, ale i to je zdržení nejméně 1-2 roky.Pořádné visačky jsou stále slabou stránkou většiny prodejců.           AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6525) - 9.2 (?), 26.10.2012 17:24

Sice máte trochu pravdu, ale lehce se tomu přizpůsobíte, že to prostě nekoupíte. Není nic rozumného koupit stromek bez označení a myslet si, že mám, co chci. Je to o to horší, že ve hře jsou roky čekání. Samozřejmě jistota není nikdy absolutní. Co jsem letos prolezl několik zahradních center, všude byly stromky s visačkami. Také sem tam některý i bez visačky ve skupině s označenými. Tak si prostě ten bez lístku nevyberu a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika