Proč nekvetou durancie?



Stránky: 1,  2   
host - 112.66 (?) 
6.3.2016 12:18, zobrazeno: 7685x

Dobrý den.Mám menší sádek s duranciemi 6 let starý a problém je v tom že vůbec nekvetou.Teda první dva roky sem nějaké květy viděl i pár plodů tam bylo ale od té doby vůbec nic.Nepoužívám žadné postřiky ani hnojiva.Je to jižní strana 490 m.n.m.na jihovýchodní moravě.Stomky rostou podle mě normálně žádné zákrsky to nejsou.Děkuji za nějakou radu Tonda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.3.2016 12:48

Durancie začínají kvést docela pozdě. Vyčkejte, ony se rozplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.66 (?), 6.3.2016 13:03

Tak snad se dočkám, ale je to trochu divné všechno ostatní-špendlík, třešeň,jabloně všechno kvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 6.3.2016 17:56

Hladcrying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.1 (?), 16.3.2016 12:21

Dobry den zacal som od unora cistit stary sad ktory bol vysadeny duranziami 30 rokou sa on nikto nestaral bolo tam strasne vela naletovych drevin a tak to som vsetko spracoval na palivo.Po vycisteny ostalo v radoch par starych sliviek o ktorych mi tvrdili ze minuly rok boli este zarodene tak som ich nechal a na miesto chybajucich som presadil mlade vykopanim ktorych je tam neurekom vyberal som tie ktore boli do 3 metrov vysoke poskracoval som ich ak sa prijmu za aku dobu by mohli zacat rodit.V tomto sade by som si chcel nechat tieto duranzie ktore su tam podla domacich uz velmi davno.V druhom sade su bystricky a nejake jablone ale ten sad tento rok ani nestihnem zacat cistit mozno tam by som skusil dat par novych odrod co poviete na moj nazor budem vdacny za rady pretoze v takom velkom som este nerobil a je mi velmi luto to nechat zarastat len tak a dalsia vec su financie ktore nemam. Praca mna bavi a ked ju clovek nepocita tak na ten benzin a naftu nieco vzdy najdem a uz teraz mam paliva na dve zimy a to nie som ani v 1/3 dakujem za rady  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 16.3.2016 13:10

zdravim něco podobneho jsem řešil před dvěma lety nakonec jsem to skoro všechno vykacel a vysadil znovu švestky třešně višně hrušky ořechy a jabloně na mladší podnože ze starych švestek jsem přerouboval na merunky dalo to dost prace motorova pila tam běžela měsic a za stromky jsem dal 16000,- dvě stare jabloně po dědovi jsem přerouboval tak záleží jak to vypada u vás tak zkuste něco zmladit něco přeroubovat něco pokácet a vysadit znova ted z toho mame všichni radost i lidi z okolí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.1 (?), 16.3.2016 17:54

Takze pouzit zdravy sedlacky rozum a podla toho postupovat myslim si ze im hodne pomoze aj to ze su uz neni zarastene lebo to bolo ako v lese a neviete nahodou podla skusenosti povedat za kolko moze zacat rodit presadeny odkopok mali priemer okolo 8 az 10 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 16.3.2016 18:30

to nevim v prni fazi jsem prořezal stare švestky a nic se na nich neurodilo tak jsm je zlikvidoval a vyudl klobasky ja vim je to o penězich ale nejlepší je to vysadit nově protože když jsem tam přesadil hrušky z domova pětilete tak se jich polovina nechytla a z tech mladejch koupenejch to jde všechno akorad mi mrzi že mi tam nedovolej postavit zahradni domek pry jen přístřešek pro kolem jdouci ted tam mám zatim lavičku a je vydět že je tam využívana tak jsem koukal jaky hezky přístřešky stavějí na Šumavě taková inspirace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 17.3.2016 9:44

S duranciema je problem, mam 5.lete stromky a moc nerodi, oproti toptastu, ktery plodi skveel uz bych je nechtel..male plody,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 17.3.2016 10:43

Mám 5 durancií vysázených r. 2009 z odkopků, jedna bohatě kvetla a měla plody už v roce 2011, pak se vždy ob rok přidala další a dnes zbývá poslední "nekvetoucí"  a zdá se, že na ní letos budou první květy. Chce to trpělivost, každý stromek je individuál...

Durancie bych za nic neměnil, slivovice z nich je dokonalá, problém je ten, že dozrávají o dost později než výše zmíněné Top-švestky, Stanley atd., loni to bohužel bylo zrovna v době, kdy se hejnovali špačci a ti, jak známo, sladké chuti nedokážou odolat - půlku mi jich ožralismiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika