Presenta



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
4.10.2013 13:37

Škorci u nás v tuto dobu neotravují, ani by jim asi nechutnaly ještě tvrdé, nedozralé plody Presenty.Dnes máme 4.řijna, a letošní posun v dozrávání je znát,a nevím zda ještě nějaké teplo pochytají.Teprve začaly padat červivé plody.Jsem zvědavý zda nám letošní přerušované fáze babího léta dovolí dozrát pozdním švestkám.Pokud né, očešu je jakoby podtržené, a uložím do sklepa na zimu v čerstvém stavu.Jsem zvědavý jak dlouho lze skladovat čerstvé podtržené plody švestek, a zda ve sklepě dojdou.Četl jsem, že naší předci uchovávali švestky na zimu několika způsoby.Například očesané plody umístěné v nádobě zavěsili na provaz do studny, kde je méně kyslíku,nekolisající teplota-chlad,i relatívní vlhkost. Nebo je uložili do bedýnek, a přesypali řezankou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 4.10.2012 15:38

Zadejte si v mapách vyhledávačem Úřad městkého obvodu Pardubice III. U něj najdete trhovce s Presentou. Včera ji tam ještě měli. Orientujte se podle mých fotek kupované Presenty. Brigádníci co toto ovoce prodávají Vám možná budou tvrdit, že nevědí o jaké švestky se jedná nebo budou říkat nějaké vymyšlené názvy odrůd. Fotka, kterou zde nyní umísťuji je Presenta z mého stromu. V tomto vlákně jsou vyfoceny i ty kupované.

Presenta (9/2012)
Presenta (9/2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.10.2012 23:17

Část plodů Presenty mám stále ještě na stromě. Cukrů sice nepřibylo, ale plody mají výdrž a nekazí se. V souboji mojí Presenty a té od velkopěstitele, zvítězil velkopěstitel a to ve velikosti a snad i celkové kvalitě plodů. Blahopřeji. Lepší pěstitelské podmínky vykonaly své. Ovšem moje plody, i když jsou menší a méně sladké, nejsou vůbec špatné a opravdu mi leckdy svou kvalitou připomínají Domácí švestky, takže jsem velmi spokojen. Plně chápu neukojitelnou touhu pana Fialy po novinkách, ovšem zbavovat se na jejich úkor zřejmě už osvědčené a zavedené odrůdy jakou je Presenta, je přinejmenším ukvapené. Nezatracoval bych prozatím ani tu Elenu. Podívejte se pane Fialo, jak dlouho můžete mít na stromě švestky. A navíc kvalitní. A možná, že by tam klidně vydržely i do konce října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 14.10.2012 14:50

Zdravim pane Petr určite mate pravdu stou Presentou ale unas je velky problem zo škorcami- špačkami vždy mi ju dokladne obrali preto som ju zrušil teraz mi ešte ničia Tophit nakolko už nemaju čo v prirode jest.Elenu som asi nemal mala ine plody ake su pofotene na vlakne boli male a suche predali mi špatny stromek.Skusim si kupit TOPSTAR dozrieva v Srpnu.Vaša Prezenta je nadherna ja som to snov vydržal 12 rokov ale špači ma porazili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 14.10.2012 21:28

Bude to možná k smíchu, ale já jsem problém s ptactvem vyřešil tak, že jsem po stromě rozvěsil staré oblečení a švestky si pěkně visí dál. Nevím, jestli je to řešení na vždy, ale zatím to funguje. Presenta u mě letos velmi stoupla v ceně, takže ji ničím nahrazovat nebudu. Co se týče novinek, tak stejně se všechny snaží jenom napodobit Domácí švestku, ale v drtivé většině je to jen neůspěšný pokus. Presentu bych zařadil do těch zdařilejších pokusů a opravdu budete rádi, že si ještě v řijnu budete moct pochutnat na dobrých švestkách. Topstar jsem letos jen tak tak zachránil před kolapsem v důsledku moniliového úžehu, takže příští rok ještě jistě žádné plody nebudou. Pokud bych měl, pane Fialo, zhodnotit jaké nejlepší švestky jsem letos jedl, tak by zvítězila Domácí švestka společně s Vlaškou, s kterou, jak to tak vypadá, se opět loučit nebudu, jak to mám už nějaký ten rok v úmyslu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 15.10.2012 17:19

Pane Petr u nas už nezabera ani stare oblečeni.Daval som oranžove vesty reflexne, červene mešky, zajače kožky všetko zabralo tak na 1rok, potom si škorci vedla toho sadli a spokojne sa hostili.Keby mali v prirode dost potravi nešli bi do zahrad.Dnes mi kamarad v praci vravel že sa mu pustili do zimnich Hrušiek čo nato povedat.Bude snima problem stale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.10.2012 11:10

A co zkusit zavěsit na větve nějaké plechovky s kuličkami, které by po dosednutí ptáka začaly rachotit? Na Presentu chodím každý den a opravdu je to "prodloužená sezóna Domácí švestky". Pamatuji si před lety na radostnou reakci ve tváři sběratele slivoňových odrůd pana K. z Čáslavi, po jeho chvále Presenty. Rozhodně bych si ji ponechal, pane Fialo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.10.2012 20:57

U nás máme problém jménem "škorec"-špaček jenom na jaře v čase kdy dozrávají první třešně, ale rozumím tomu, že to může v jiných oblastech být jinak.Před dvěma roky jsem je taky zaznamenal na podzim, kdy dozrávala Boscova lahvice a kolona špačků nezřízeně hodovala na ní, jinak na ní hodují i sýkory.Obyčejně špačci zmizí, když vyvedou mladé z hnízda, pak chvíli pobejou, a zmizí, což je začátkem léta.Na švestce jsem je ještě hodovat neviděl.

Jinak si myslím, že Presenta je nejlepší a nejvýhodnější z odrůd které znám, a které dozrávají nejposledněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.10.2013 13:37

Škorci u nás v tuto dobu neotravují, ani by jim asi nechutnaly ještě tvrdé, nedozralé plody Presenty.Dnes máme 4.řijna, a letošní posun v dozrávání je znát,a nevím zda ještě nějaké teplo pochytají.Teprve začaly padat červivé plody.Jsem zvědavý zda nám letošní přerušované fáze babího léta dovolí dozrát pozdním švestkám.Pokud né, očešu je jakoby podtržené, a uložím do sklepa na zimu v čerstvém stavu.Jsem zvědavý jak dlouho lze skladovat čerstvé podtržené plody švestek, a zda ve sklepě dojdou.Četl jsem, že naší předci uchovávali švestky na zimu několika způsoby.Například očesané plody umístěné v nádobě zavěsili na provaz do studny, kde je méně kyslíku,nekolisající teplota-chlad,i relatívní vlhkost. Nebo je uložili do bedýnek, a přesypali řezankou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 5.10.2013 12:49

Začínám být skeptický, jestli Presenta letos vůbec dozraje. Gabrovská již dozrála, Čačanská rodna začíná nyní, Jojo má plody zralé, sladké, vedle toho nezralé a některé zakrslé deformované. Kdyby to nebylo Jojo, řekl bych -  šarka. Presenta zatím ani nepadá, plody nejsou ani nijak extra vybarvené. Taky durancie jsou ještě tvrdé. Ale dny jsou slunečné, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.10.2013 18:54

Letošní sklizeň modrého ovoce na JM neproběhla nějak nestandardně,"Domácí" už kvasí , na ovoci i listí stopy po šarce nebyly.Ovoce bylo míň,zato prvotřídní i na sušení.Durancie oproti loňsku vynechala.      Jste si jistý, že máte JOJO?Ta by takovými projevy ve své supercitlivosti trpět neměla a větve, napadené šarkou, by měly celé nekrotizovat.Nejsem jejím příznivcem a možná nejsem sám.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika