Presenta



Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?)
14.10.2012 14:50

Zdravim pane Petr určite mate pravdu stou Presentou ale unas je velky problem zo škorcami- špačkami vždy mi ju dokladne obrali preto som ju zrušil teraz mi ešte ničia Tophit nakolko už nemaju čo v prirode jest.Elenu som asi nemal mala ine plody ake su pofotene na vlakne boli male a suche predali mi špatny stromek.Skusim si kupit TOPSTAR dozrieva v Srpnu.Vaša Prezenta je nadherna ja som to snov vydržal 12 rokov ale špači ma porazili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 4.10.2012 15:38

Zadejte si v mapách vyhledávačem Úřad městkého obvodu Pardubice III. U něj najdete trhovce s Presentou. Včera ji tam ještě měli. Orientujte se podle mých fotek kupované Presenty. Brigádníci co toto ovoce prodávají Vám možná budou tvrdit, že nevědí o jaké švestky se jedná nebo budou říkat nějaké vymyšlené názvy odrůd. Fotka, kterou zde nyní umísťuji je Presenta z mého stromu. V tomto vlákně jsou vyfoceny i ty kupované.

Presenta (9/2012)
Presenta (9/2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 13.10.2012 23:17

Část plodů Presenty mám stále ještě na stromě. Cukrů sice nepřibylo, ale plody mají výdrž a nekazí se. V souboji mojí Presenty a té od velkopěstitele, zvítězil velkopěstitel a to ve velikosti a snad i celkové kvalitě plodů. Blahopřeji. Lepší pěstitelské podmínky vykonaly své. Ovšem moje plody, i když jsou menší a méně sladké, nejsou vůbec špatné a opravdu mi leckdy svou kvalitou připomínají Domácí švestky, takže jsem velmi spokojen. Plně chápu neukojitelnou touhu pana Fialy po novinkách, ovšem zbavovat se na jejich úkor zřejmě už osvědčené a zavedené odrůdy jakou je Presenta, je přinejmenším ukvapené. Nezatracoval bych prozatím ani tu Elenu. Podívejte se pane Fialo, jak dlouho můžete mít na stromě švestky. A navíc kvalitní. A možná, že by tam klidně vydržely i do konce října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 64.58 (?), 14.10.2012 14:50

Zdravim pane Petr určite mate pravdu stou Presentou ale unas je velky problem zo škorcami- špačkami vždy mi ju dokladne obrali preto som ju zrušil teraz mi ešte ničia Tophit nakolko už nemaju čo v prirode jest.Elenu som asi nemal mala ine plody ake su pofotene na vlakne boli male a suche predali mi špatny stromek.Skusim si kupit TOPSTAR dozrieva v Srpnu.Vaša Prezenta je nadherna ja som to snov vydržal 12 rokov ale špači ma porazili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 14.10.2012 21:28

Bude to možná k smíchu, ale já jsem problém s ptactvem vyřešil tak, že jsem po stromě rozvěsil staré oblečení a švestky si pěkně visí dál. Nevím, jestli je to řešení na vždy, ale zatím to funguje. Presenta u mě letos velmi stoupla v ceně, takže ji ničím nahrazovat nebudu. Co se týče novinek, tak stejně se všechny snaží jenom napodobit Domácí švestku, ale v drtivé většině je to jen neůspěšný pokus. Presentu bych zařadil do těch zdařilejších pokusů a opravdu budete rádi, že si ještě v řijnu budete moct pochutnat na dobrých švestkách. Topstar jsem letos jen tak tak zachránil před kolapsem v důsledku moniliového úžehu, takže příští rok ještě jistě žádné plody nebudou. Pokud bych měl, pane Fialo, zhodnotit jaké nejlepší švestky jsem letos jedl, tak by zvítězila Domácí švestka společně s Vlaškou, s kterou, jak to tak vypadá, se opět loučit nebudu, jak to mám už nějaký ten rok v úmyslu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 15.10.2012 17:19

Pane Petr u nas už nezabera ani stare oblečeni.Daval som oranžove vesty reflexne, červene mešky, zajače kožky všetko zabralo tak na 1rok, potom si škorci vedla toho sadli a spokojne sa hostili.Keby mali v prirode dost potravi nešli bi do zahrad.Dnes mi kamarad v praci vravel že sa mu pustili do zimnich Hrušiek čo nato povedat.Bude snima problem stale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 16.10.2012 11:10

A co zkusit zavěsit na větve nějaké plechovky s kuličkami, které by po dosednutí ptáka začaly rachotit? Na Presentu chodím každý den a opravdu je to "prodloužená sezóna Domácí švestky". Pamatuji si před lety na radostnou reakci ve tváři sběratele slivoňových odrůd pana K. z Čáslavi, po jeho chvále Presenty. Rozhodně bych si ji ponechal, pane Fialo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.10.2012 20:57

U nás máme problém jménem "škorec"-špaček jenom na jaře v čase kdy dozrávají první třešně, ale rozumím tomu, že to může v jiných oblastech být jinak.Před dvěma roky jsem je taky zaznamenal na podzim, kdy dozrávala Boscova lahvice a kolona špačků nezřízeně hodovala na ní, jinak na ní hodují i sýkory.Obyčejně špačci zmizí, když vyvedou mladé z hnízda, pak chvíli pobejou, a zmizí, což je začátkem léta.Na švestce jsem je ještě hodovat neviděl.

Jinak si myslím, že Presenta je nejlepší a nejvýhodnější z odrůd které znám, a které dozrávají nejposledněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 4.10.2013 13:37

Škorci u nás v tuto dobu neotravují, ani by jim asi nechutnaly ještě tvrdé, nedozralé plody Presenty.Dnes máme 4.řijna, a letošní posun v dozrávání je znát,a nevím zda ještě nějaké teplo pochytají.Teprve začaly padat červivé plody.Jsem zvědavý zda nám letošní přerušované fáze babího léta dovolí dozrát pozdním švestkám.Pokud né, očešu je jakoby podtržené, a uložím do sklepa na zimu v čerstvém stavu.Jsem zvědavý jak dlouho lze skladovat čerstvé podtržené plody švestek, a zda ve sklepě dojdou.Četl jsem, že naší předci uchovávali švestky na zimu několika způsoby.Například očesané plody umístěné v nádobě zavěsili na provaz do studny, kde je méně kyslíku,nekolisající teplota-chlad,i relatívní vlhkost. Nebo je uložili do bedýnek, a přesypali řezankou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 5.10.2013 12:49

Začínám být skeptický, jestli Presenta letos vůbec dozraje. Gabrovská již dozrála, Čačanská rodna začíná nyní, Jojo má plody zralé, sladké, vedle toho nezralé a některé zakrslé deformované. Kdyby to nebylo Jojo, řekl bych -  šarka. Presenta zatím ani nepadá, plody nejsou ani nijak extra vybarvené. Taky durancie jsou ještě tvrdé. Ale dny jsou slunečné, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 5.10.2013 18:54

Letošní sklizeň modrého ovoce na JM neproběhla nějak nestandardně,"Domácí" už kvasí , na ovoci i listí stopy po šarce nebyly.Ovoce bylo míň,zato prvotřídní i na sušení.Durancie oproti loňsku vynechala.      Jste si jistý, že máte JOJO?Ta by takovými projevy ve své supercitlivosti trpět neměla a větve, napadené šarkou, by měly celé nekrotizovat.Nejsem jejím příznivcem a možná nejsem sám.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika