Potřebuji tip na dobrou švestku



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?)
4.3.2017 20:28

Podle tvaru zakulacených plodů na obrázku,...tedy né zcela švestkovitého, na obou koncích zůženého podlouhleého tvaru, a hlavně z pravidelně vyholených větví tak pro Hanitu typického hábitu, soudím, že se jedná opravdu o velmi kvalitní odrůdu HANITA.Listy bohužel opravdu velmi často trpí dírkovitostí, ale jak už jste podotkla-je to jen nepatrná překážka v cestě za letními švestkovými chutěmi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 248.66 (?), 3.3.2017 21:38

Hanita je voňavější než Stanley, je tady dlouhatánské vlákno... Já vždycky chtěla švestku, která je nejen sladká, ale i "švestkově" voňavá a má krásně zlatou dužinu, jako mívala dědova stará švestka (prý to byl nějaký klon "domácí"). Hanita mi to splňuje. A navíc by měla být tolerantní k šarce. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 4.3.2017 9:31

Naprosto přesně cítím tu Vámi popisovanou chuť na patře. Můj dědeček měl kdysi dávno švestku, která měla jedinečnou chuť i vůni. Jestli je Hanita podobná, pak mám jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.3.2017 12:20

Jestli jste v oblasti zasažené virovou šarkou, pak Hanita nebude žádná výhra.navíc je silně napadána suchou skvrnitostí listu a vymíráním pupenů (Stigmina carpophila).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 4.3.2017 13:25

Co to jsou zase za spekulace! Jistě že je oblast zasažena vírem PPV, tak jako většina všech pěstitelských území, na našem území, i v sousedstve(krom technických izolátů, kde se možný vznik nákazy přísně monitoruje. V případě potvrzeného onemocnění jedince se onen okamžitě vykoření).

Je to jeden z nějškodlivějších viru na plodinách.Takže nyní je situace taková, že pokud s tímto vědci urychleně něco neudělají, je všudypřítomá šarka každodenním nezvaným hostem naších zahrad ať chceme, nebo né.

Odrůda Hanita je jedna z nejkvalitnějších odrůd modré peckoviny-slivoň švestka(i podle popisu)byla přece šlechtitelem popsána jako tolerantní.

V dnešní době se švestky zase vysazují v hojné míře.Dokonce se mi zdá, že se vysazují více než jádroviny.Nastává jakési švestkové obrození.Já mám rád taky švestky typu bystričky, domácí švestky, a proto je taky vysazuju, a později se jejich ovoci těším.S úspěchem pěstuju i bystričky, taky proto, že dbám včasné, a pravidelné ochrany proti hmyzím vektorům, kteří onu šarku přenášejí.Ono vše uhlídat samozřejmě nejde, proto vím, že i ty moje telátkawinknákazy neuchráním.Budu jen rád, když to bude později, než hned.

Na jídlo doporučím už profláklé odrůdy, které většina z nás už zná... alespoň trochu tolerantní, a švestkově chutné, a podle doby dozrání-(Herman),Katinka, Opál, Hanita, Gabrovská, Čačanská rodná, Haganta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.3.2017 18:29

Kdepak spekulace, podložená faktawink.Zadavatelka vlákna 12 let neokoštovala Gabrovskou a teď jí vnucujete něco podobného, určitě nebude chtít běhat po zahradě s postřikovačem a bojovat se mšicemi a dírkovitostí listů.Za mě předem prohraný boj.To už si raději vysadím Domácí a Vlašky, od těch už vím co můžu čekat.S tou šarkou jste taky vedle, není v žádném zájmu s ní zatočit.Šlechtilé by přišli o své Topy a spol.Prodejcům je jedno co prodají a vědci mají jiné priority, už rozluštili genetický kód pšenice a banánovníků.Teď se snaží vyšlectit supertravinu odolnou suchu, na nějaké zašarkované slivoně nemají čas a ani dotace.Možná že by některý"uvědomělý politik" využil situace a šarku zařadil jako prioritu do svého předvolebního programu.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.197 (?), 4.3.2017 19:28

A co Top Gigant?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 4.3.2017 19:33

Paní chtěla samosprašnou, TG je jen částečně samosprašný, opylovače u něj doporučují.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.197 (?), 4.3.2017 19:34

A co Chrudimská, růžová Královna Viktoria nebo žlutá Avalon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.66 (?), 4.3.2017 19:30

Se šarkou na tom paní ale bude se všemi odrůdami téměř stejně, kromě Jojo (a ta zas není nic moc). Osobně mne dírky v listech, pokud tam jsou, nijak nevzrušují, stříkám jen při dokvétání proti pilatce.        Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 4.3.2017 20:28

Podle tvaru zakulacených plodů na obrázku,...tedy né zcela švestkovitého, na obou koncích zůženého podlouhleého tvaru, a hlavně z pravidelně vyholených větví tak pro Hanitu typického hábitu, soudím, že se jedná opravdu o velmi kvalitní odrůdu HANITA.Listy bohužel opravdu velmi často trpí dírkovitostí, ale jak už jste podotkla-je to jen nepatrná překážka v cestě za letními švestkovými chutěmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika