Podnože od dodavatele z VŠÚO s.r.o. Holovousy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 248.32 (?) 
20.2.2016 16:39

Už je to vyřešeno!

Před chvílí podnože z VŠUO skončily v kotli, za chvíli zůstane jen hrstka popela.

Nejlepší řešení, jak neroznášet bordel do své výsadby!

Před 6 lety, mě poslali také takový odpad a slivoně na nich naroubované moc špatně rostou - i silněji vzrůstné. A do dneška z nich téměř nic není.

Takže tak a už nikdy více!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.2.2016 17:39

Kotel není reklamace!

Osobně já vidím na snímcích zdravé kořeny a v rámci zjednodušení bych všechny střihnul o 5-7 cm do starého dřeva (1/3 délky řízku), vršky ošetřil vinařským parafinem a naškolkoval na šířku čepele rýče (4 do metru).

K ceně - mně by připadala rozumná cena 7 kč kus nebo 65 kč svazek o 10+1 kuse. Ale cenu a parametry jste si měl zjistit před nákupem.

K bezviróznosti - v červenci bych poslal do Holovous vzorky z podezřelých kusů, abych v srpnu nedělal zbytečnou práci.

K slabě rostoucím štěpovancům - SJ-A je méně vzrůstná než ZR s kterou to možná srovnáváte. Taky jste mohl dostat PIXY což je selektovaná nejméně vzrůstná St.Julien a její cena je kvůli licenci o licenční poplatek vyšší (pokud prodají jako SJ-A, není to chyba). další věcí je, proč kupujete SJ-A, pokud pro to nemáte podmínky (v některých půdách prostě nejde/neroste). Ale i v půdách pro SJ-A nevhodných se dá dopěstovat podnož do stavu schopného štěpování (jde spíše o ekonomickou stránku a konkurenceschopnost).

Prostě pro mne jste s tím kotlem Hujer a nikoliv sadař. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.2.2016 18:53

Nechápu, příště si objednerte podnože o rok starší. tedy to co by jste měl s trochou vlastní práce z tohoto materiálu až za rok. Taky by jste měl uvést, za kolik a v jakém stáří jste měl podnože z Holandska, nebo jestli jste neměl nakoupené už hotové stromky - to jsou diametrálně rozdílné rostlinné materály.

Já osobně mám na SJ-A množené z matečné rostliny získané před 15 lety v Holovousích cca 1-1,5 m letorosty špičáků získaných očkováním (množství pro vlastní potřebu). Pokud jste si ojednal A_kvalitu a dostal nestandard, měl jste reklamovat jak před 6 lety, tak nyní. Prostě kotel není argument - pokud by to takhle dělali všichni, měli by se v Holovousích zamyslet, jestli nerozšířit sortiment o žádané "otýpky roští na podpal".

Začínám přemýšlet, že bych se jel na danou věc do Holovous podívat osobně 3.3.2016.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.136 (?), 20.2.2016 19:51
Prodávat polosuché a nemocné klacíky bez řádných přírustků, je pěkná hajzlovina. Drahé palivo, nehodí se to ani sestřihávat a dopěstovávat, protože nikdo neví co za sviňu v tom dřímá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 20.2.2016 20:01

Zrovna u Holovouských bych se zdravotních rizik nebál. Mají akreditovanou laboratoř a testování matečnice mají jen za režii. Byl suchý rok a někdo podcenil závlahu. Jak jsem již psal "Nemůžete se divit, ýe řízek má jen tak malé přírůstky, když loni měl místo kořenů v dubnu jen spodní ránu zavalenou kořenovým kalusem. V uplynulé sezóně věnoval veškerou sílu tvorbě kořenové soustavy. Poroto pro hodnocení zdravotního stavu je rozhodující právě bohatost kořenů.". Já osobně neočekávám, že příští jaro budu mít něco lepšího u své Marunke, která se nyní nahřívá v termoboxu.

No ale je to zase vaše volba za vaše peníze.

Neodpověděl jste mi na dotaz, jestli z holandska jste kupoval podnože nebo hotové stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.73 (?), 20.2.2016 21:06
To, že mají laboratoř, nezaručuje dobrý zdravotní stav a že prodávaný materiál je v pořádku. Oni mají laboratoř a my musíme, nebo můžeme věřit. Divíme se, že si dovolují takový matroš prodávat, coby kvalitní hotové podnože. Správně by to mohli ke kvalitním podnožím přidávat zdarma s poznámkou určeno k dopěstoví. Měli by produkovat jen tolik, na co mají plošné a jiné další související kapacity
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 21.2.2016 8:03

Pane :107 136

Patří vám pochvala a velké dík, vy jediný jste poznal po zhlédnutí fotografií, že jsou to proschlé klacíky. Záměrně jsem to neuvedl, neboť to každý odborník z praxe musí poznat!!

Nepoznak to ani Standa, který se tím zabývá.

Vy jediný jste to rozklíčoval, a proto vám ještě jednou děkuji.

Klacíky jsou s největší pravděpodobností napadené kombinací moniliového úžehu a dalších houbových chorob.

Jsou proschlé a lehké jak polystyren, přesně takové jaké patří na oheň.

Proto včera skončily v kotli.

S VŠUO Holovousy už nechci nic mít a s okamžitou platností jsem ukončil své dlouholeté členství v ovocnářské unii a SISPO! Na členských poplatcích jsem zaplatil OUMS 10.000,-Kč a SISPU 20.000,-Kč Tj. celkem 30.000,-Kč za deset let, a tak se zachovali inženýři... z VŠUO Holovousy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 6.3.2016 15:37

Nepoznak to ani Standa, který se tím zabývá.

Toť otázka? Ví vůbec někdo, čím se ten člověk zabývá? Jednou je to znalec motorů, pak krmivář a teď tirák - je to nějaké divné!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 20.2.2016 20:12

Jsou to podnože a ne hotové stromky a proto tak vypadají.

Maloobchodní cena je adekvátní, velkoobchodní odhaduji tak na 12 kč.

DPH- 2kč, daň ze zisku 1 kč, náklady na materiál 1kč, náklady mzdové 3 kč. Neprodané podnože nepočítám.

Hrubý zisk za jednu podnož u VC je přibližně 5 kč. Přesto je výhodnější prodávat velkoobchodně po tisících, než pracně po kusech.

Jednou jsem viděl prodávat na výstavě v Trenčíně podnože jabloní. Byl to zážitek. Přijeli zahrádkáři  a začalo divadlo. Někteří si nedokázali vybrat ze sto kusů deset podnoží a dožadovali se rozbalení dalšího balíku.Nejvíce dbali na rovný kmínek a do všech stran stejnoměrně rozložený kořenový systém. No prostě - Hoří má panenko! Odhadoval jsem na jednu prodanou podnož jednu zničenou.

Dřive podnože prodával každý, dnes skoro nikdo. Divíte se? Zkuste si to.

Od té doby jsem v Trenčíně na výstavě nebyl ale asi ani ta firma už tam podnože neprodává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 21.2.2016 8:19

Stando, mrzí mě, že jsi nepoznal proschlost těch "dvouletých" řízků!!!

Ty pupeny, ze kterých má dle tvého názoru vyrazit letorost (ty) jsou zaschlé!

Tak z čeho mají na proschlých klacících ty letorosty vyrazit??

Odpověď ví i pětileté dítě - No z ničeho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika