Plodový myrobalán



host - 184.133 (?)
16.4.2019 10:15

Dá se, vždyť i typové myrobalány se tak dělaly, ale to byl výběr. Lepší je naroubovat odkopek, nebo vysadit semenáč a pak naroubovat, pokud je bez šarky, naroubovat na nějakou slivoň v zahradě. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 141.245 (?), 22.9.2015 18:01

Dnes jsem objevil velmi zajímavý myrobalám. Na rozdíl od všech předcházejících co mi v mé "džungli" samovolně vyrostly:

-žádné nestejnoměrné zrání
-pozdní
-žádná hniloba
-žádný propad plodů
-dá se setřepat
-v dnešním stavu odlučitelný od pecky
-velmi šťavnatý, (po zmáčknutí z něj intenzivně stříká šťáva skoro jako z hroznové bobule)
*
Bohužel chuť celkem fádní - myrobalámová, převládá intenzivní sladkost i když cukernatost je jen 14°Bx. Na druhou stranu velmi zajímavá konzistence dužiny - něco jako hrozny s velmi slabou a tenkou slupkou.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.179 (?), 29.3.2016 9:34

Velkoplodé myrobalány prodávají v Adavu Velký Osek, jsou pravokořenné.

Mají to v e-shopu pod ovocnými dřevinami, asi 4 odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.31 (?), 6.8.2018 14:01
Mam mirobalany Klar a Klasik. Mal som 3 Klar, 2 Klasik. Nakoniec som si nechal po jednom. Tento rok som mal dobru urodu. 300 l kvasu, plus kompoty a dzem. A nehovorim o tom kolko Sa ich pojedlo. (palenka z nich je vyborna). Nevyhoda je velmi silny rast.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alescz - (1) - 20.16 (?), 16.4.2019 6:58
V Adavu jsem koupil 3 odrůdy před 2 lety. Poslali jenom 20-30 cm vysoké stromky. Jak je mám zapěstovat? Nechat přirozeně růst až do plánované výšky kmínku, nebo nechat růst jenom terminalní vyhon a postranní vystříhat. Letos po 2 letech jsou již obsypané květy. Plodit je ale nenechám, ať se nevysilují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 16.4.2019 7:36

Dva roky po výsadbě je nenecháte plodit? Proč? I při tom, že byste hnal jeden výhon na kmínek, stihnou narůst i plodit. Po úrodě vyřežte zbytečný obrost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.16 (?), 16.4.2019 9:55
Asi nechám pár plodů na ochutnání. Je tu enormní sucho a tak to sotva roste, takže kdyby měly ještě plodit, tak asi moc nepřirostou. Jinak kolem silnic tu máme spoustu myrobalánů rostoucích z podnoží a jeden je chuťově velice dobrý s červenou slupkou. Zkusím od něj najít výmladek a dát do zahrady. Dá se případně myrobalán řízkovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 16.4.2019 10:15

Dá se, vždyť i typové myrobalány se tak dělaly, ale to byl výběr. Lepší je naroubovat odkopek, nebo vysadit semenáč a pak naroubovat, pokud je bez šarky, naroubovat na nějakou slivoň v zahradě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.95 (?), 9.10.2019 14:56

Myrobalán plodový, pro mne dosud neznámá plodina, jsem zakoupil na Kotvičníkové farmě u Rokycan loni (květen 2018) coby malou rostlinku v květníčku a to z prostého důvodu - jarní mrazíky mi udělaly už spousty škod a pokud Myrobalán pokvete na jaře jaksi "na etapy",pak nabudou škody "totální". Dnes (říjen 2019) je z něj stromeček cca 180 cm vysoký, poněkud vytáhlý, nádherné červené olistění... příští rok by "snad" mohl mít i plody..tedy řečeno slovy klasika... se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika