Plodový myrobalán



Alescz - (1) - 20.16 (?)
16.4.2019 6:58
V Adavu jsem koupil 3 odrůdy před 2 lety. Poslali jenom 20-30 cm vysoké stromky. Jak je mám zapěstovat? Nechat přirozeně růst až do plánované výšky kmínku, nebo nechat růst jenom terminalní vyhon a postranní vystříhat. Letos po 2 letech jsou již obsypané květy. Plodit je ale nenechám, ať se nevysilují.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 141.245 (?), 22.9.2015 18:01

Dnes jsem objevil velmi zajímavý myrobalám. Na rozdíl od všech předcházejících co mi v mé "džungli" samovolně vyrostly:

-žádné nestejnoměrné zrání
-pozdní
-žádná hniloba
-žádný propad plodů
-dá se setřepat
-v dnešním stavu odlučitelný od pecky
-velmi šťavnatý, (po zmáčknutí z něj intenzivně stříká šťáva skoro jako z hroznové bobule)
*
Bohužel chuť celkem fádní - myrobalámová, převládá intenzivní sladkost i když cukernatost je jen 14°Bx. Na druhou stranu velmi zajímavá konzistence dužiny - něco jako hrozny s velmi slabou a tenkou slupkou.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.179 (?), 29.3.2016 9:34

Velkoplodé myrobalány prodávají v Adavu Velký Osek, jsou pravokořenné.

Mají to v e-shopu pod ovocnými dřevinami, asi 4 odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.31 (?), 6.8.2018 14:01
Mam mirobalany Klar a Klasik. Mal som 3 Klar, 2 Klasik. Nakoniec som si nechal po jednom. Tento rok som mal dobru urodu. 300 l kvasu, plus kompoty a dzem. A nehovorim o tom kolko Sa ich pojedlo. (palenka z nich je vyborna). Nevyhoda je velmi silny rast.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alescz - (1) - 20.16 (?), 16.4.2019 6:58
V Adavu jsem koupil 3 odrůdy před 2 lety. Poslali jenom 20-30 cm vysoké stromky. Jak je mám zapěstovat? Nechat přirozeně růst až do plánované výšky kmínku, nebo nechat růst jenom terminalní vyhon a postranní vystříhat. Letos po 2 letech jsou již obsypané květy. Plodit je ale nenechám, ať se nevysilují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 16.4.2019 7:36

Dva roky po výsadbě je nenecháte plodit? Proč? I při tom, že byste hnal jeden výhon na kmínek, stihnou narůst i plodit. Po úrodě vyřežte zbytečný obrost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.16 (?), 16.4.2019 9:55
Asi nechám pár plodů na ochutnání. Je tu enormní sucho a tak to sotva roste, takže kdyby měly ještě plodit, tak asi moc nepřirostou. Jinak kolem silnic tu máme spoustu myrobalánů rostoucích z podnoží a jeden je chuťově velice dobrý s červenou slupkou. Zkusím od něj najít výmladek a dát do zahrady. Dá se případně myrobalán řízkovat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 16.4.2019 10:15

Dá se, vždyť i typové myrobalány se tak dělaly, ale to byl výběr. Lepší je naroubovat odkopek, nebo vysadit semenáč a pak naroubovat, pokud je bez šarky, naroubovat na nějakou slivoň v zahradě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.95 (?), 9.10.2019 14:56

Myrobalán plodový, pro mne dosud neznámá plodina, jsem zakoupil na Kotvičníkové farmě u Rokycan loni (květen 2018) coby malou rostlinku v květníčku a to z prostého důvodu - jarní mrazíky mi udělaly už spousty škod a pokud Myrobalán pokvete na jaře jaksi "na etapy",pak nabudou škody "totální". Dnes (říjen 2019) je z něj stromeček cca 180 cm vysoký, poněkud vytáhlý, nádherné červené olistění... příští rok by "snad" mohl mít i plody..tedy řečeno slovy klasika... se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika