Planá slivoň



pedro - (1) - 76.89 (?)
29.6.2020 15:39

Dobrý den, vykopal jsem na zahradě pařez slivoně, který bych chtěl mít jako takovou bonsaj. Zasadil jsem ho a ostříhal s tím, že bude mít větve pouze na konci. Je však planý, chtěl bych se proto zeptat, jak ho nejlépe naroubovat/naočkovat. Uvažuji ho teď v červenci naočkovat Forketrův způsob (chip budding) na spící očko. Ale musel bych patrně očkovat každou větev zlvášť (3-4) a nevím jestli to není hloupost. Napadlo by někoho zkušeného něco jiného? Moc děkuji. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pedro - (1) - 76.89 (?), 29.6.2020 15:39, zobrazeno: 1215x

Dobrý den, vykopal jsem na zahradě pařez slivoně, který bych chtěl mít jako takovou bonsaj. Zasadil jsem ho a ostříhal s tím, že bude mít větve pouze na konci. Je však planý, chtěl bych se proto zeptat, jak ho nejlépe naroubovat/naočkovat. Uvažuji ho teď v červenci naočkovat Forketrův způsob (chip budding) na spící očko. Ale musel bych patrně očkovat každou větev zlvášť (3-4) a nevím jestli to není hloupost. Napadlo by někoho zkušeného něco jiného? Moc děkuji. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 29.6.2020 16:08

Pedro, nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že ta rostlina umírá... Připomíná mi vynešenou, opelichanou slepici z klecového chovu, která navíc byla připravena o oko a vyhřezla jí kloakafrown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1748) - 168.103 (?), 29.6.2020 16:28

Myslím si, že bude lepší, když si na podzim koupíte slivoň někde v zahradnictví a když budete chtít, můžete si pak do korunky naroubovat nebo naočkovat nějakou jinou odrůdu. Dělat z pařezu slivoně jako takovou bonsaj mi opravdu připadne jako nesmysl. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.100 (?), 29.6.2020 22:37

U bonzaje by mělo být jedno, jaké má plody. Naopak ty menší - plané - by vypadaly přirozeněji.

Ale bonzaje se pěstují různým ohýbáním, zastřiháváním a tvarováním z mladých rostlin...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika