Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek). Příspěvky autorů, kteří nedodržují pravidla pro vkládání příspěvků, se v diskuzích zobrazují po jejich schválení administrátorem.
Připojit reakci do diskuze Planá slivoň
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, vykopal jsem na zahradě pařez slivoně, který bych chtěl mít jako takovou bonsaj. Zasadil jsem ho a ostříhal s tím, že bude mít větve pouze na konci. Je však planý, chtěl bych se proto zeptat, jak ho nejlépe naroubovat/naočkovat. Uvažuji ho teď v červenci naočkovat Forketrův způsob (chip budding) na spící očko. Ale musel bych patrně očkovat každou větev zlvášť (3-4) a nevím jestli to není hloupost. Napadlo by někoho zkušeného něco jiného? Moc děkuji. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG.
Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů a rozměry 4920x3218 obrazových bodů.
Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.

Planá slivoň

pedro (1) - xxx.xxx.76.89 (?)
29.6.2020 15:39
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, vykopal jsem na zahradě pařez slivoně, který bych chtěl mít jako takovou bonsaj. Zasadil jsem ho a ostříhal s tím, že bude mít větve pouze na konci. Je však planý, chtěl bych se proto zeptat, jak ho nejlépe naroubovat/naočkovat. Uvažuji ho teď v červenci naočkovat Forketrův způsob (chip budding) na spící očko. Ale musel bych patrně očkovat každou větev zlvášť (3-4) a nevím jestli to není hloupost. Napadlo by někoho zkušeného něco jiného? Moc děkuji. 

Obrázky:

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Planá slivoň

host - xxx.xxx.91.196 (?), 29.6.2020 16:08
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pedro, nechci být špatným prorokem, ale myslím si, že ta rostlina umírá... Připomíná mi vynešenou, opelichanou slepici z klecového chovu, která navíc byla připravena o oko a vyhřezla jí kloakafrown.

Připojit reakci

Planá slivoň

walter. (180) - xxx.xxx.168.103 (?), 29.6.2020 16:28

Myslím si, že bude lepší, když si na podzim koupíte slivoň někde v zahradnictví a když budete chtít, můžete si pak do korunky naroubovat nebo naočkovat nějakou jinou odrůdu. Dělat z pařezu slivoně jako takovou bonsaj mi opravdu připadne jako nesmysl. Walter

Připojit reakci

Planá slivoň

host - xxx.xxx.248.100 (?), 29.6.2020 22:37

U bonzaje by mělo být jedno, jaké má plody. Naopak ty menší - plané - by vypadaly přirozeněji.

Ale bonzaje se pěstují různým ohýbáním, zastřiháváním a tvarováním z mladých rostlin...           Lída

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů