Pilatka svestkova



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?)
12.6.2009 21:28

Řekl bych že obyčejné švestky(odrůda Domácí velkoplodá) jsou na tom líp. Třeba za to může barva okvětních lístků, která není zářivě bílá, spíše do zelena. Také Domací švestka kvete pozdně, to má na nálety pilatek jistě vliv.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 136.34 (?), 25.1.2008 12:21

Napsal jsem to po vyslechnutí rozhovoru dvou starších pánů (70-80 let), ve vlaku Plzeň-Praha. Asi se zabývali pěstováním ovocných stromů, jejich debata byla v souladu s většinou informací na tomto fóru. Hezký den přeje Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 27.1.2008 18:39

Postřik insekticidem v době opadu květních plátků zvyšuje výnos mnohonádobně. Já stříkám každý rok a úrody je až moc. Týká se to švestek, blum atd. ne třešní a višní. Vhodné insekticidy jsou běžně v prodeji v malém balení. Diskuse je asi spíš o tom, jestli chemii ano či ne. A pak když přijde na věc, tak to letos dělat nebudem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.211 (?), 8.6.2009 16:05

Dobry den,

vazim si vsetky rady a postrehy na tomto fore. Napad s kozou je mily, ale koza nepatri medzi tzv. spasacov, ako napr ovce, ktore spasaju travu, naopak omnoho radsej obhryza listy a mlade konceky vetiev. S chovom koz mam iste skusenosti, do sadu by som si kozu vsak zarucene nepustil, hlavne pri mladych stromoch by vedela narobit velke skody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.171 (?), 27.5.2009 13:51

Proti pilatce se dá bojovat i postřikem z hořkého dřeva (Quassia amara), které je údajně dosti účinné a rovněž toto řešení potěší ekology. Prodává se ve formě hrubých pilin, našel jsem je na internetu v ceně 50g za 40,-Kč až 1000g za 600,-Kč. Pěknou úrodu přeju! Karpíšek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petr p. - (1) - 248.80 (?), 12.6.2009 18:55

Zdravím všechny a prosil bych o radu. Zřejmě mám také na zahradě tohoto škůdce (podle opadaných malých plodů. Mám ale problém. Soused má nějaké včelstva a vůbec se mu nelíbí stříkání stromů při květu. Jelikož bych mu rád vyhověl,  zajímalo by mě jestli mohu stříkat květy a jestli ano, jakými prostředky? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 12.6.2009 21:22

Květy v plném rozkvětu ne, ale po opadu 90% květních plátků už ano(RELDAN).Jsou však k mému úžasu rajony a oblasti, kde nikdo nikdy nestříká a švestek je tam každý rok plno.Otázka nezní jen kdy a čím, ale také kde.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 12.6.2009 21:28

Řekl bych že obyčejné švestky(odrůda Domácí velkoplodá) jsou na tom líp. Třeba za to může barva okvětních lístků, která není zářivě bílá, spíše do zelena. Také Domací švestka kvete pozdně, to má na nálety pilatek jistě vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 122.179 (?), 12.6.2009 22:22

Jsou to většinou semenáče neznámého původu v mezích a podél cest.Možná by stálo za to jejich odkopky vyzkoušet tam, kde máme potíže.Zřejmě ale bude nejvíc figurovat vliv polohy spolu s výskytem škůdců/predátorů.Ani šarku tam není   tolik vidět.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.129 (?), 12.6.2009 22:41

Skutečně, pilatky upředňostňujou určíté odrůdy.Taková althanova renklóda se bez postřiku neobejde, oproti tomu na jiné švestce se mi pilatky osvědčily jako přorozená probírka plodů. Letos, podle pozorování, se u nás dostavil jeden z šesti let, kdy příznaky PPV na domácích švestkách ustupují a stromy jsou obsypány.Frýdecko -Místecko

J Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 13.6.2009 23:09

Taky mohu potvrdit, že šarka na listech Domácí švestky letos není příliš patrná. Zato je výrazná na jíiných toleratnějších odrůdách, včetně myrobalánu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika