Omluva Hermanovi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
14.7.2017 18:11

To je opravdu dobrý šťouch, s tím Zemanem. Ale letos bych se Hermanovi moc neomlouval. Plody jsou deformované, cukru mají málo. Na druhé straně můžu být rád, že jsou vůbec nějaké. Mnozí sousedé nemají letos nic.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 3.8.2013 13:15

Tedy, prvně se omlouvám za nevhodně zvolené vlákno, pokud někomu vzbuzuje nesprávné asociace. Byť mě jako první napadl lyžař Maier.
  Dále zcela souhlasím s tezí p. Vinšálka o prvním ovoci. Včetně velké afinity slimáků ke spadeným plodům. Zajímavé je, že u nás nejdřív všem opadaným plodům ožerou slupku a teprve pak se pouští do dužiny.
   Poslední zmínka se týká Julie. Má krásně zbarvené plody a odolnost vůči strupovitosti. Tuhá slupka a nepřesvědčivá chuť trochu vadí. Nejde totiž o první jablko (Stark Earliest, Vistabela zrají dřív) a po dalších letních odrůdách (Ametyst, Discovery, Mio, Jerseymac,  Krasava) sáhnu raději. Uvidím, jak se ukážou noví kříženci (Mivibe, Dima, aj.)
P.s.     Teď nevím, jestli bych neměl raději vykopat jabloň Gustavovo trvanlivé - kvůli Husákovi.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.8 (?), 3.8.2013 21:28

Ti slimáci mají vůbec kladný vztah k (nejen) peckovinám - dnes jsem se o tom přesvědčil při sklizni Malvazinky - spadnuvší plody byly za pár hodin pečlivě okousány (slupka).

A když už se tu zmínila Julia, letos udělala radost (vlastně tak jako každý rok) jak množstvím, tak i kvalitou plodů. Mám tuto letní nenáročnou odrůdu rád - vypadá hezky, voní hezky, chutná a oproti většině letních odrůd se dá i dobře kulinářsky využít (pečení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.138 (?), 4.8.2013 9:34

Zdravim Vas. Akeho opelovaca pouzivate u Malvazinky?Vlit. sa uvadza zelena ringlota, ja mam Althanovu, Jojo. Ale Malvazinka mi malo rodi. Inak chut je velmi dobra. Dakujem P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 4.8.2013 9:58

Menší plodnost Malvazinky je, dle mého, obecný jev a vlastnost odrůdy. Opylovači to neovlivní. Slivoní ve stejnou dobu kvetoucích je hodně, s opylením problém asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.11 (?), 4.8.2013 16:17

Tak opylovače neznám - jak píše pan Miloš, ve stejnou dobu kvete více odrůd. Plodnost starší Malvazinky hodnotím jako střední, letos i jako vyšší, což je zapříčiněno jejím jarním ošetřením proti pilatce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.7.2014 12:00

Letošní Hermany, jak vidno z data loňského vlákna, dozrály dřív. Propad byl velký, ale plodů zůstalo o hodně víc než loni. Chuť je poplatná tomu, že jde o první modré ovoce (myrobalány pro jejich eurochuť nepočítám). Překvapila mě příjemná konzistence i chuť uvařených Hermanů ve švestkových knedlících.  Taková Těchobuzická, v syrovém stavu podstatně sladší a chutnější, je pro tuto kuchyňskou úpravu takřka nepoužitelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.7.2017 17:26

Je dobře, že se Miloš Hermanovi omluvil, protože se jedná o velmi ranou, chuťově lahodnou slívečku. Moje nadšení je větší než z meruněk a broskví. Vůbec nebudí dojem, že se jedná o nejranější švestky. Decentně jemná, harmonicky sladce švestková chuť plně vyzrálých, měkčích plodů.

Herman a Juna
Herman a Juna
Herman a Juna
Herman a Juna
Herman a Juna
Herman a Juna
Juna a Herman
Juna a Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.60 (?), 14.7.2017 17:37

Omlouvám se za odbočení od tématu, ale ve mě věta "že se Miloš Hermanovi omluvil" vyvolala okamžitou asociaci téměř nepředstavitelné věci, jako že se Miloš (Zeman) omluvil (Danielu) Hermanovi, načež jsem si celé vlákno musel přečíst abych zjistil, že se zde neprobírá politika wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 14.7.2017 17:53

Vše souvisí se vším, nejvíce snad vši se všemiwink. Do švestek, pánovélaugh! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2017 18:11

To je opravdu dobrý šťouch, s tím Zemanem. Ale letos bych se Hermanovi moc neomlouval. Plody jsou deformované, cukru mají málo. Na druhé straně můžu být rád, že jsou vůbec nějaké. Mnozí sousedé nemají letos nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika