Odběr roubu slivoně



Rejpal - (9) - 168.167 (?)
16.3.2009 7:36

Pro Pospa:     moje rady jsou pouze rady začátečníka, určitě Vám poradí někdo zkušenější. Já při roubování kopulací nepoužívám štěpařský vosk, ale balzám - lépe se mi s ním pracuje. používám rouby asi s 5-8 očky, někdy i víc, podle délky internodií. Poslední očko by mělo směřovat spíš nahoru, ale to není podle mého názoru pro ujmutí roubu důležité. Důležitější je, aby očko bylo na úrovni řezu, na roubu i na podnoži. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 5.2.2009 12:29

Chcete-li opravdu roubovat a navíc peckoviny, nebylo by lepší nahlédnout do nějaké příručky, kde jsou jednotlivé postupy odborně popsány i s nákresem?
 Plátováním se obvykle rozumí jednodušší obdoba sedélkování (bez sedla), kdy se 1-3 letý výhon silnější než roub zkrátí a řezná plocha stejné šířky jako na roubu se vytvoří na boku podkože. Zlepšené plátování je pak za použití jazýčku (anglický způsob). Nesprávně se někdy roubováním na plát rozumí obyčejná kopulace.
   Roubuje se v předjaří (březen, někdy již únor).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.42 (?), 15.3.2009 11:37

Dobrý den,

Uříznu roub z jedné úžasné Ryngle (žluté) a už teď se ji můžu pokusit naroubovat na 3letou švestku?

Obojí sešikma seříznu, dám k sobě, omotám páskou a pošmudlám štěp.voskem? Zatím správně? Kolik oček má roub mít a kam má směřovat poslední, dolů nebo nahoru?

Díky za každou radu.

Pospa

pospisilmarek@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rejpal - (9) - 168.167 (?), 16.3.2009 7:36

Pro Pospa:     moje rady jsou pouze rady začátečníka, určitě Vám poradí někdo zkušenější. Já při roubování kopulací nepoužívám štěpařský vosk, ale balzám - lépe se mi s ním pracuje. používám rouby asi s 5-8 očky, někdy i víc, podle délky internodií. Poslední očko by mělo směřovat spíš nahoru, ale to není podle mého názoru pro ujmutí roubu důležité. Důležitější je, aby očko bylo na úrovni řezu, na roubu i na podnoži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.42 (?), 16.3.2009 20:38

Ochrana přneseného roubu před MRAZEM!

Jak sem už psal, přenesl sem rouby ze žluté ringle na Švestku čač., ale teď hlasí mrazy a já nevím chránit, či nechránit? Postačí omotat kvalitním papírovím tiskem, například Kuflandem, ten nahradil v podpalu Rudé právo a to doslova.

         Díky i za předchozí rady! 

            Pospa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.3.2009 6:37

Těch pár stupňů mrazíku nevadí. Stromy taky nic nechrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 19.3.2009 20:50

Délka roubu se řídí tím, jestli roubujete u země ,v tom případě později se vybere pouze jeden letorost pro vytvoření kmínku a postačí i dvouoký roub.

Pokud chci mít už rok po roubování korunku, roubuju 6-7okými rouby a místo štěpování vlastně udává výšku korunky.

Při přeroubování starších stromů lze použít i celé jednoleté pruty, de fatco se tohle používá jen u jabloní pokud vím.

Jabloně snesou vše, jednou jsem rouboval už na podzim, roub přežil a na jaře přirostl a rostl.Otázka mrazu vyřešena.

s čerstvým voskem se pracuje dobře, chce to mít mazáček ze suchého dřeva.Nevím jestli balzám není propustný pro vodu, to by mohlo vadit pokud by ta zatekla mezi řezné rány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MicurinIvan - (2) - 111.42 (?), 20.3.2009 19:21

Dobrý večer,

Tak tentokrát už s registrací. Děkuji za rady co se mě dostali k roubování švestky a obav z mrazu. S tou BLUMOU žlutou, co sem tam taky narouboval na dvouletý strom, problém nebude?????

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika