Očkování



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?)
13.9.2018 11:27
Pri -20st. v nezakopanem kvetinaci zmrznou. Dejte je o Vanocich do sklepa nebo do skleniku. Pokud nehrozi plisen, vlhci sklep je lepsi.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.160 (?), 6.9.2018 17:19

Pokud nařežete rouby švestek (ideálně síly tužky) v prosinci, necháte je kdekoli venku, budete roubovat velmi brzy (únor - březen) kopulací na jednoleté stejně silné podnože (myrobalány, semenáčky slivoní, do koruny mladých stromků, aj), bude se Vám úspěšnost blížit 100%. U třešní trochu méně.
   Roubování peckovin za kůru, do rozštěpu a na starší dřevo je taky možné, ale chce to zkušenost a výsledky bývají (aspoň u mě) o hodně horší.
   Očkování - krom broskvoní - používám u peckovin výjimečně, hlavně kvůli komplikovanému uchovávání čerstvých roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 9.9.2018 20:09

Když po očkování vyraší ještě tentýž rok v září očko z broskvoně, tak stačí jej obalit papírem proti vymrznutí, to je dobrý nápad. Mně napadá otázka, jestli vůbec do podzimu stihnou na takové pozdní větvičce (vyrašené začátkem září) narůst pupeny? Aby se nestalo, že větvička, tedy dřevo sice přezimuje, ale na jaře nebude z ní nic rašit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.220 (?), 10.9.2018 0:02

Víte, ona hormonální rovnováha při zachované apikální dominanci vždy podrží očka jako spící. Tedy i v případech záchranného štěpování prováděného třeba po červencových bouřkách. Aby jste takto předčasně naočkované štěpy donutil vyrašit, musíte například měsíc po kontrole ujmutí seříznout podnož na čípek (tj. 2-3 očka nad místem očkování). Pokud se takto podaří vynutit předčasné vyrašení, pak pokud udržíte apikální dominanci štěpu, pak přežije, pokud převezme apikální dominanci některé z oček podnože, pak štěp vyholí (u peckovin přeměnou na trn bez vrcholového pupenu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.9.2018 20:06

Očka mi v září u broskvoní ještě nikdy nevyrašila. Mohlo by se to však stát např. u přehnojených rostlin. Díval jsem se na výhony, které mi v srpnu vyrašily na mladé broskvoni a nějaké pupeny tam jsou. Poměrně malé. 

Čerstvý výhon broskvoně
Čerstvý výhon broskvoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.57 (?), 13.9.2018 7:38

Zdravím, potřebuji poradit kam dát naočkované semenáče v květináči přes zimu, jestli do vlhkého sklepa kde je 5 stupňů nebo do suchého sklepa kde je asi 10 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.9.2018 8:32

Proč? Nechat venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.57 (?), 13.9.2018 8:47

Jsou to broskvoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.9.2018 8:54

Dobře, a v čem je problém, že je nemůžete nechat venku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 13.9.2018 11:27
Pri -20st. v nezakopanem kvetinaci zmrznou. Dejte je o Vanocich do sklepa nebo do skleniku. Pokud nehrozi plisen, vlhci sklep je lepsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 13.9.2018 12:31

To jistě, ale kdy naposledy bylo -20? A samozřejmě mám na mysli rozumné místo venku a v případě velkých mrazů použít ochranu. Pouze říkám, že nevidím důvod cpát semenáčky do bezmrazé místnosti, když v pohodě vydrží venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika