Nové kroucené stromy + foto



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?)
28.3.2008 9:26

Mě to přijde jako normální vlastnost domácí švestky. Vídám kroucené kmeny všude okolo cest. Přičítal bych to spíš reakci na poškození kůry během růstu např. mrazové desky nebo na růstovou reakci na převládající směr větru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jezevec - (2) - 99.75 (?), 17.3.2008 9:55, zobrazeno: 9006x

Vážení

Obracím se na Vás s následujícím dotazem. Ještě bych chtěl úvodem říct, že nejsem ovocnář,pouze mám rád přírodu a všml jsem si jedné zajímavosti, kterou mi nikdo uspokojivě nevysvětlil. Proto se obracím
na Vás, na odborníky. Jezdím jsem do Bezdružic v okr. Tachov. Na silnici mezi Konstantinovými Lázněmi a Bezdružicemi je v délce cca. dvěstě metrů dlouhá alej starých stromů /švestek/. Některé jsou již poražené.
Silnice se stáčí do mírné levotočivé zatáčky a zatáčka je rozhraním podivné anomálie u stromů. Před zatáčkou jsou kmeny stromů rostlé do šroubovice a za zatáčkou jsou normální,rovné. Zajímá mne, co může způsobovat ten spirálový růst kmenů. Pokud můžete, prosím o laskavé vysvětlení, nebo radu, na koho se mohu obrátit.

Kroucené stromy 1
Kroucené stromy 1
Kroucené stromy 2
Kroucené stromy 2
Kroucené stromy 3
Kroucené stromy 3
Kroucené stromy4
Kroucené stromy4
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.16 (?), 28.3.2008 1:18

Kroucené stromy rostou nad geopatogenní zonou v případě vážného zájmu si to nechte prověřit dobrým proutkařem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 28.3.2008 9:26

Mě to přijde jako normální vlastnost domácí švestky. Vídám kroucené kmeny všude okolo cest. Přičítal bych to spíš reakci na poškození kůry během růstu např. mrazové desky nebo na růstovou reakci na převládající směr větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 28.3.2008 21:47

Začal jsem pozorovat stromy u silnice. Mnoho jich má stejně skroucené kmeny (třeba mezi M. Trnávkou a Rozstáním každý druhý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 29.3.2008 19:08

Stromy se stočenými kmeny už jsem viděla taky, na různých místech, tu více, tu méně výrazně. Buď je kmen jako zkroucený z provazců (většinou na švestkách) nebo mají spirálovitý tvar různé rány a trhliny na kmeni (jabloně a hrušně na naší zahradě). Řekla bych, že je to normální zákonitost prodlužovací fáze dělení pletiv (hlavně u dvouděložných). Stačí sledovat růst popínavých rostlin. Nebo štípat špalky z pomalu rostoucích listnáčů. A čím kratší roční přírůstky (druh stromu, odrůda a vnější podmínky, jako vláha, živiny, klima, atp.) tím je zkroucení výraznější, šroubovice pletiv má nižší stoupání (řeklo by se technicky). Je zajímavé, že jsem si ničeho podobného nevšimla na kmenech jehličnanů, třeba smrků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.210 (?), 29.3.2008 19:33

Také mi to přijde zcela normální. Když jsem viděla fota, představila jsem si staré švestky, které jsem jako dítě vídala vysázené kolem silnice z obou stran v délce několika km-od vsi ke vsi-a i alejích. Byly na nich úžasné švestky. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 7.4.2008 17:49

U nás rostou kolem cesty taky takto pokroucené staré švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika