Mšice a mravenci



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 32.198 (?)
23.5.2018 7:21

Používáte někdo proti mšicím Sulku v 1% koncentraci?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 217.209 (?), 13.5.2018 6:37

Pravda, proti mšicím jsem ho nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 23.5.2018 9:14

S tou ekologičností tomu úplně nerozumím - spinosad se používá i jako antiparazitikum pro psy a kočky proti blechám a klíšťatům, podle všeho je širokospektrální a vyhubí v sadu kdejaký hmyz. Pokud tedy nelikviduje pouze cílového škůdce, ale udělá ze sadu mrtvou louku, je to spíš na Ropáka než na ekologickou cenufrown. Nicméně mám ho rovněž, údajná nezávadnost pro teplokrevníky je lákavá. Mám ovšem pocit, že pokud jsem nenačasoval aplikaci tak, abych pokropil přímo líhnuvší se housenky, efekt jsem nezaznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 130.150 (?), 22.5.2018 16:37

Poradte prosim v akej davke miesat Spintor do navnady proti mravcom!!!

Proti voskam som strikal s Prev-B2 - teraz a aj minuly rok. Ucinok nie je ani dalsie dni ocividny - udajne to je v poriadku, lebo pripravok ich nezabije. Mal by vraj sposobit, ze casom uhynu - to som vsak akosi nevedel odsledovat, lebo som nevedel zastavit mravce a teda som nevedel, ktore vosky su tie postriekane a ktore uz priniesli mravce po postreku... Cielom je zastavit mravce, bez toho si s voskami neporadim.
Lepove pasy na kmeni stromu su mravce schopne niekedy prekonat behom par hodin (pasy sa zaplnia voskami alebo spinou a mravce po nich prejdu)
...nestiham davat nove lepiace pasy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.5.2018 21:50

Nevím, Roni, nějak se mi to nepozdává. Přípravek je stále v prodeji, ale to jsou i jiné, třeba Biool. Bude to problematické, když nevidíš výsledek, jako po dotykových a požerových jedech typu Calypso, Mospilan atd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 32.198 (?), 23.5.2018 7:21

Používáte někdo proti mšicím Sulku v 1% koncentraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.55 (?), 5.6.2018 21:14

Mám 2 roky zasazené trnky - odkopky - na některých stromech už se mšice dle mého přemnožily a Mospilan mi zabral. Stačily 2 postřiky v koncentraci dle návodu. Listy jsou zdravější a po mšicích ani stopa.

Jinak taky doporučuju lepicí pásky nebo něco podobného na kmínek proti mravencům, jak již psal někdo přede mnou. Najednou jsem vídal na listech i slunéčka, která si na posledních mšicích pochutnává.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.161 (?), 5.6.2018 22:08

přátelé... mravenci nejsou žádní blbci.. nalepil jsem na broskev lepový pás, jako podklad na kmínek jsem použil smrštitelnou černou,,strečku,, neboli potravinovou folii.. po 14 dnech zkoumaní, začali mravenci nosit mšice, které mají na listech, nebo kde je vzali.. na tento lep, aby jej překlenuli.. zajímavé je, že nosí pouze černé mšice, zelené si nechávají.. dal jsme jim za odmenu další lepový pás pod ten starý a pokud nezabere voda s oleje, kterymjsem je dneska postříkal, dostanou zitra na pozdrav mospilan.. + jsem jim dal likvidátor na mravence do hnízda pod broskev..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika