Kráľovná Viktoria



petertt - (27) - 176.68 (?)
11.8.2019 17:45

Posledný plod sa dojedol v piatok. Prvé plody boli zrelé okolo 28. júla. Oproti minulým rokom boli plody približne 2 väčšie, čo zrejme spôsobili 2 výdatné prívalové lejaky. Tento rok dozreli do žlto - červej farby, minulý rok do tmavo modrej. Chuť, cukornatosť a šťavnatosť boli podstatne lepšie než minulý rok, pravdepodobne kvôli teplotám, ktoré boli "bezpečne" pod 35 °C oproti minulým rokom. KV tento rok veľmi chutila všetkým susedom, aj rodine. Veľmi milé prekvapenie tohto roku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 1.9.2017 17:38

Zdravím vás 168.81 polohu mam dobrú 145 m/m okr.Trnava 2 km je pohorie Malé Karpaty.Ono je to s tymí chuťovými vlastnosťami tak 50 na 50 nielen u tejto odrody, prídu k vám známi polovice sa tá odroda zdá výborná druhým chutí niečo iné švagor neznaša sladké ovocie len kyselé každý si vyberie to svoje čo mu chutí.Zatial ani u mňa monilia nenapadá slivky postrek bol Horizon po odkvete 2x. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 1.9.2017 19:02

Děkuji za odpovědi. Ptal jsem se proto, že mi připadá zajímavé, aby jedna odrůda dozrávala ve vyšší poloze dřív než v poloze o hodně nižší. Na vnímání stejné chuti můžou být ale různé názory. Dotazem jsem si chtěl ujasnit, jestli slívy, které znám, je Viktorie nebo není. No, a neujasnil. blush JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 1.9.2017 19:06

Zajímavá debata. Já jsem si tuto odrůdu vůbec nepořizoval, i když vypadá na Milanovývh fotkách lákavě. Rád bych proto věřil Martinovi.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 1.9.2017 20:19

JG: Nemáte fotku těch Vašich plodů? Omylem jsem dostal rouby "něčeho", co měl být Opál a objevily se plody podobné Viktorii, ale také už jsou tak 2-3 týdny sklizené, čili Viktorie to asi nebude. Naproti tomu jsem zřejmě Viktorii kdysi objevil v Krušných horách ve výšce 805 m n. m.. Zatím vždycky zaplodila, i letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 1.9.2017 22:39

Hm, tak i Viktorek bude asi víc. Je to možné. Jako „Špendlíků“.
Fotku bohužel nemám, pane Mikeši. A to jsem se letos snažil. To je tak: Před několika lety jsem slyšel, že na křižovatce v Dobré Vodě (směr Mladoňovice, ale Petr se psal i z Mladeňovic) byly moc dobré červené vejčité ryngle. U silnice stál starý vysokokmen a za kus silnice byla křoviska (asi semenáčů, různá síla kmínků) stejného ovoce v místech, kde silnici rozšiřovali. Pár stromečků jsem tehdá naštěpoval, ale vzpomínám si jen na poslední stromek. Loni jsem v předjaří vyrazil na rouby na přeroubovávání, ale starý strom byl pokácen a na místě zbyla hromada slivoňového klestí (zatím pořád doufám, že z toho stromu). Rouby z „mrtvého stromu“ rostou dobře. Cca před 14 dny jsem jel ochutnat a vyfotit, ale údolí zjara vymetl mráz. Tak zase za rok. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2018 10:23

„Viktorka“ na roubech z „mrtvého stromu“ mi na zahradě zraje a padá (cca prvních 30 plodů). Jsou modřejší a menší než na původním stanovišti. JG

Viktorka?
Viktorka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2018 10:27

Druhý obrázek. JG

Viktorka?2
Viktorka?2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 30.7.2019 19:29

Tak letos Viktorka dozrát v červenci nestihla. Vysočina 450 m/m. JG

Viktorka? dnes
Viktorka? dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 1.8.2019 15:27

Nestihla, ale. Dnes ráno jsem si jeden pěkný plod (není jich moc) utrhnul a byl zralý, dobrý. Když to porovnám s Topfirstem (také jich není moc), který jsem jedl včera a byl ještě dost kyselý, tak Viktorka zralejší, lepší. (Pro porovnání: Zralou mám broskev Avalon Pride, nezralou meruňku Bergeron.) Myslím si, že šikovné letní ovoce. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 11.8.2019 17:45

Posledný plod sa dojedol v piatok. Prvé plody boli zrelé okolo 28. júla. Oproti minulým rokom boli plody približne 2 väčšie, čo zrejme spôsobili 2 výdatné prívalové lejaky. Tento rok dozreli do žlto - červej farby, minulý rok do tmavo modrej. Chuť, cukornatosť a šťavnatosť boli podstatne lepšie než minulý rok, pravdepodobne kvôli teplotám, ktoré boli "bezpečne" pod 35 °C oproti minulým rokom. KV tento rok veľmi chutila všetkým susedom, aj rodine. Veľmi milé prekvapenie tohto roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika