Kráľovná Viktoria



host - 168.81 (?)
30.7.2019 19:29

Tak letos Viktorka dozrát v červenci nestihla. Vysočina 450 m/m. JG

Viktorka? dnes
Viktorka? dnes
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 1.9.2017 17:38

Zdravím vás 168.81 polohu mam dobrú 145 m/m okr.Trnava 2 km je pohorie Malé Karpaty.Ono je to s tymí chuťovými vlastnosťami tak 50 na 50 nielen u tejto odrody, prídu k vám známi polovice sa tá odroda zdá výborná druhým chutí niečo iné švagor neznaša sladké ovocie len kyselé každý si vyberie to svoje čo mu chutí.Zatial ani u mňa monilia nenapadá slivky postrek bol Horizon po odkvete 2x. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 1.9.2017 19:02

Děkuji za odpovědi. Ptal jsem se proto, že mi připadá zajímavé, aby jedna odrůda dozrávala ve vyšší poloze dřív než v poloze o hodně nižší. Na vnímání stejné chuti můžou být ale různé názory. Dotazem jsem si chtěl ujasnit, jestli slívy, které znám, je Viktorie nebo není. No, a neujasnil. blush JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.9.2017 19:06

Zajímavá debata. Já jsem si tuto odrůdu vůbec nepořizoval, i když vypadá na Milanovývh fotkách lákavě. Rád bych proto věřil Martinovi.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.118 (?), 1.9.2017 20:19

JG: Nemáte fotku těch Vašich plodů? Omylem jsem dostal rouby "něčeho", co měl být Opál a objevily se plody podobné Viktorii, ale také už jsou tak 2-3 týdny sklizené, čili Viktorie to asi nebude. Naproti tomu jsem zřejmě Viktorii kdysi objevil v Krušných horách ve výšce 805 m n. m.. Zatím vždycky zaplodila, i letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 1.9.2017 22:39

Hm, tak i Viktorek bude asi víc. Je to možné. Jako „Špendlíků“.
Fotku bohužel nemám, pane Mikeši. A to jsem se letos snažil. To je tak: Před několika lety jsem slyšel, že na křižovatce v Dobré Vodě (směr Mladoňovice, ale Petr se psal i z Mladeňovic) byly moc dobré červené vejčité ryngle. U silnice stál starý vysokokmen a za kus silnice byla křoviska (asi semenáčů, různá síla kmínků) stejného ovoce v místech, kde silnici rozšiřovali. Pár stromečků jsem tehdá naštěpoval, ale vzpomínám si jen na poslední stromek. Loni jsem v předjaří vyrazil na rouby na přeroubovávání, ale starý strom byl pokácen a na místě zbyla hromada slivoňového klestí (zatím pořád doufám, že z toho stromu). Rouby z „mrtvého stromu“ rostou dobře. Cca před 14 dny jsem jel ochutnat a vyfotit, ale údolí zjara vymetl mráz. Tak zase za rok. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2018 10:23

„Viktorka“ na roubech z „mrtvého stromu“ mi na zahradě zraje a padá (cca prvních 30 plodů). Jsou modřejší a menší než na původním stanovišti. JG

Viktorka?
Viktorka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 24.7.2018 10:27

Druhý obrázek. JG

Viktorka?2
Viktorka?2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 30.7.2019 19:29

Tak letos Viktorka dozrát v červenci nestihla. Vysočina 450 m/m. JG

Viktorka? dnes
Viktorka? dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 1.8.2019 15:27

Nestihla, ale. Dnes ráno jsem si jeden pěkný plod (není jich moc) utrhnul a byl zralý, dobrý. Když to porovnám s Topfirstem (také jich není moc), který jsem jedl včera a byl ještě dost kyselý, tak Viktorka zralejší, lepší. (Pro porovnání: Zralou mám broskev Avalon Pride, nezralou meruňku Bergeron.) Myslím si, že šikovné letní ovoce. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petertt - (27) - 176.68 (?), 11.8.2019 17:45

Posledný plod sa dojedol v piatok. Prvé plody boli zrelé okolo 28. júla. Oproti minulým rokom boli plody približne 2 väčšie, čo zrejme spôsobili 2 výdatné prívalové lejaky. Tento rok dozreli do žlto - červej farby, minulý rok do tmavo modrej. Chuť, cukornatosť a šťavnatosť boli podstatne lepšie než minulý rok, pravdepodobne kvôli teplotám, ktoré boli "bezpečne" pod 35 °C oproti minulým rokom. KV tento rok veľmi chutila všetkým susedom, aj rodine. Veľmi milé prekvapenie tohto roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika