Jofela



host - 248.32 (?)
1.12.2016 13:29

Jestli se ptáte mě, tak vám samozřejmě v této věci poradím.

Myrobalán je široký pojem, nejvíce se mi na Jofelu osvědčila žlutoplodá mirabelka z pecek. Ale zase, je jí nespočet variací. Nejlepší možnou mají v Kyjově. Nikomu reklamu nedělám, je to tak.

Zkuste se domluvit s vedoucím jesti vám prodá stratifikované pecky nebo i jednoleté výpěstky o průměru 8-10 mm. Ty by jste musel pokud to počasí dovolí zasadit ještě teď. Jinak až brzy z jara a v srpnu by jste na ně očkoval Jofelu. Tato varianta je nejlepší ze všech možných.

Pokud to máte na neověřeném a nemocném myrobalánu tak je to průser!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 18.9.2016 13:02

Jofela dnes posledný plod koštovaný chuť sladkokyselkava, stredna šťavnatosť 24Brix uplne niečo ine ako Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.52 (?), 1.12.2016 8:42

Takže odporúčate pestovať Jofelu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 8:58

Já   ANO.

Z novodobých slivoní hlavně -  JOFELU, u mě superyes. Obrost má úžasný, jen zvolte tu správnou podnož, na které se jí daří nejlépe.

Nepodlehněte tlaku obchodníků -CHVÁLÍ VŠE a přitom nic moc nepěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.12.2016 10:27

Nepodlehněte tlaku obchodníků -CHVÁLÍ VŠE a přitom nic moc nepěstují.

To už tak bývá. Ten, kdo je v obchodě, nemůže být na poli. Ani prodavači masa nevyčítáme, že nevykrmil prase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.52 (?), 1.12.2016 11:00

Mám na myrobaláne, iný podpník som nemal keď bolo očko.Aký podpník by bol najvýhodnejší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 13:29

Jestli se ptáte mě, tak vám samozřejmě v této věci poradím.

Myrobalán je široký pojem, nejvíce se mi na Jofelu osvědčila žlutoplodá mirabelka z pecek. Ale zase, je jí nespočet variací. Nejlepší možnou mají v Kyjově. Nikomu reklamu nedělám, je to tak.

Zkuste se domluvit s vedoucím jesti vám prodá stratifikované pecky nebo i jednoleté výpěstky o průměru 8-10 mm. Ty by jste musel pokud to počasí dovolí zasadit ještě teď. Jinak až brzy z jara a v srpnu by jste na ně očkoval Jofelu. Tato varianta je nejlepší ze všech možných.

Pokud to máte na neověřeném a nemocném myrobalánu tak je to průser!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.72 (?), 1.12.2016 17:40

Pokud to máte na neověřeném a nemocném myrobalánu tak je to průser!

Pokud Váš semenáček myrobalánu vyrostl z pecky keře postihnutého šarkou nebo fytoplazmózou, buďte v klidu,  nic se nestane. Ani jedna z chorob se semenem nepřenáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.52 (?), 1.12.2016 20:18

Ďakujem všetkým za rady.Myrobalán je z Plantexu tak by mal byť OK.Skúsim si však zohnať pár kúskov z Kyjova.Hádam som našiel na nete správnu adresu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 20:55

Pro 58.72

nevím o tom, že by Plantex měl myrobalán.

Nemáte to St.J.A  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 1.12.2016 21:44

Pestuju iste veci aj na myrobalane. Asi skor okrajovo, mozno skor na objednavku pre nejakych priekupnikov alebo priamo do sadov, a prebytky po vytriedeni predavaju u seba. Nezvyknu to ale uvadzat v ofic cennikoch, maju to len na predajni. Minule tam tak mali tsunami na myrobalane 29C, ale to bolo hned jasne, ze to boli vytriedene kusy - neviem ci by splnili normy aspon na 3. triedu kvality. strasny nepomer medzi hrubkou podpnika a nastepeneho letorastu, ktory mal zhruba hrubku ceruzky a dlzku skor do 50-60cm, navyse so silnym "kolenom" v mieste stepenia (letorast vyrastajuci vodorovne - kolmo na podpnik a az po par centimetroch stoceny hore). Keby to predvali vo vypredaji za cca 1-2 eura, tak aj kupim, ale za plnu cenu 12 ci 13 eur som im akurat vynadal, ze keby nemali podplatenych kamaratov v UKSUPE, taky by za toto mali dostat riadne mastnu pokutu. 2 roky dozadu som tam ale kupil Katinku a Orangered na myrobalne, co bol asi klasicky MY-VS alebo MY-BO, co boli pekne stromy, hoci ten Orangered som musel budovat odznova, lebo povysadeni sa ukazalo, ze horna polovica kmienika bola asi nejako zvnutra poskodena a vobec neobrazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika