Jofela



host - 248.32 (?)
1.12.2016 8:58

Já   ANO.

Z novodobých slivoní hlavně -  JOFELU, u mě superyes. Obrost má úžasný, jen zvolte tu správnou podnož, na které se jí daří nejlépe.

Nepodlehněte tlaku obchodníků -CHVÁLÍ VŠE a přitom nic moc nepěstují.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 18.9.2016 13:02

Jofela dnes posledný plod koštovaný chuť sladkokyselkava, stredna šťavnatosť 24Brix uplne niečo ine ako Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.52 (?), 1.12.2016 8:42

Takže odporúčate pestovať Jofelu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 8:58

Já   ANO.

Z novodobých slivoní hlavně -  JOFELU, u mě superyes. Obrost má úžasný, jen zvolte tu správnou podnož, na které se jí daří nejlépe.

Nepodlehněte tlaku obchodníků -CHVÁLÍ VŠE a přitom nic moc nepěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.12.2016 10:27

Nepodlehněte tlaku obchodníků -CHVÁLÍ VŠE a přitom nic moc nepěstují.

To už tak bývá. Ten, kdo je v obchodě, nemůže být na poli. Ani prodavači masa nevyčítáme, že nevykrmil prase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.52 (?), 1.12.2016 11:00

Mám na myrobaláne, iný podpník som nemal keď bolo očko.Aký podpník by bol najvýhodnejší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 13:29

Jestli se ptáte mě, tak vám samozřejmě v této věci poradím.

Myrobalán je široký pojem, nejvíce se mi na Jofelu osvědčila žlutoplodá mirabelka z pecek. Ale zase, je jí nespočet variací. Nejlepší možnou mají v Kyjově. Nikomu reklamu nedělám, je to tak.

Zkuste se domluvit s vedoucím jesti vám prodá stratifikované pecky nebo i jednoleté výpěstky o průměru 8-10 mm. Ty by jste musel pokud to počasí dovolí zasadit ještě teď. Jinak až brzy z jara a v srpnu by jste na ně očkoval Jofelu. Tato varianta je nejlepší ze všech možných.

Pokud to máte na neověřeném a nemocném myrobalánu tak je to průser!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.72 (?), 1.12.2016 17:40

Pokud to máte na neověřeném a nemocném myrobalánu tak je to průser!

Pokud Váš semenáček myrobalánu vyrostl z pecky keře postihnutého šarkou nebo fytoplazmózou, buďte v klidu,  nic se nestane. Ani jedna z chorob se semenem nepřenáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.52 (?), 1.12.2016 20:18

Ďakujem všetkým za rady.Myrobalán je z Plantexu tak by mal byť OK.Skúsim si však zohnať pár kúskov z Kyjova.Hádam som našiel na nete správnu adresu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 1.12.2016 20:55

Pro 58.72

nevím o tom, že by Plantex měl myrobalán.

Nemáte to St.J.A  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 1.12.2016 21:44

Pestuju iste veci aj na myrobalane. Asi skor okrajovo, mozno skor na objednavku pre nejakych priekupnikov alebo priamo do sadov, a prebytky po vytriedeni predavaju u seba. Nezvyknu to ale uvadzat v ofic cennikoch, maju to len na predajni. Minule tam tak mali tsunami na myrobalane 29C, ale to bolo hned jasne, ze to boli vytriedene kusy - neviem ci by splnili normy aspon na 3. triedu kvality. strasny nepomer medzi hrubkou podpnika a nastepeneho letorastu, ktory mal zhruba hrubku ceruzky a dlzku skor do 50-60cm, navyse so silnym "kolenom" v mieste stepenia (letorast vyrastajuci vodorovne - kolmo na podpnik a az po par centimetroch stoceny hore). Keby to predvali vo vypredaji za cca 1-2 eura, tak aj kupim, ale za plnu cenu 12 ci 13 eur som im akurat vynadal, ze keby nemali podplatenych kamaratov v UKSUPE, taky by za toto mali dostat riadne mastnu pokutu. 2 roky dozadu som tam ale kupil Katinku a Orangered na myrobalne, co bol asi klasicky MY-VS alebo MY-BO, co boli pekne stromy, hoci ten Orangered som musel budovat odznova, lebo povysadeni sa ukazalo, ze horna polovica kmienika bola asi nejako zvnutra poskodena a vobec neobrazila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika