Jiná podnož než myrobalán



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
11.2.2015 12:41

Zdravím. A co takhle podnož zelená renglóda. Ta by taky nemusela být pro švestky špatná, co myslíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 11.2.2015 12:41

Zdravím. A co takhle podnož zelená renglóda. Ta by taky nemusela být pro švestky špatná, co myslíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.2.2015 12:56

Určitě, pane Oldřichu. Může se dávat, jak do těžké, tak i lehčí, propustné půdy (běžné zeminy). Růst je o něco slabší, než na myrobalánu. Jen odrůda Prezident na ní roste velmi silně, otázka je, jestli se opravdu jedná o podnož ZR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.2.2015 13:01

No právě já potřebuji podnož do těžké půdy. Místy je hlinítá a místy slínovice. Přemýšlel jsem o wagenheimově nebo zelené ryngli, jenže nikde nejsou stromky na těchto podnožích k dostání a když tak odrůdy, které nechci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 11.2.2015 13:30

Zkuste zahradní centrum - obchod Jihlava, posílají i na dobírku. Mají tam švestky na zelené renglódě, mimo jiné i Hanitu. Taky přemýšlím, že bych si ji na této podnoži koupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.2.2015 13:42

Dobře, děkuji, kdyby ještě někdo věděl o nějakém obchodě, dejte prosím vědět. Mám vybrané odrůdy Gabrovska, Stanley, Toptaste a asi čačanská lepotica. Jen nevím, jestli je všechny na nějaké jiné podnoži než myro. seženu. Ještě popřemýšlím nad Hanitou. Ještě dotaz, pěstujete někdo švestky na těžké půdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 11.2.2015 13:53

Já jsem z Trutnovska, podkrkonoší - Labská kotlina. Půdu mám také jílovitou. Mám vysázené nové švestky na podnožích st. julien, wangenheimova a myrobalán. Jedná se o odrůdy herman, katinka, topstar plus, topataste a haganta. Katinka a haganta snad letos možná zaplodí, budou 3 rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.2.2015 13:58

A pane Oldřichu, rostou Vám dobře i v těžké půdě? Já mám právě víc pozemků a tam, kde chci sadit letos, tak tam je zrovna půda těžká, tak jen sháním informace, abych pak nebyl nemile překvapený. Ikdyž, co jsem se díval, tak v okolí v této půdě rostou švestky, jabloně a hrušně. Jsou to většinou starší stromy v opuštěných sadech. Jinak moje poloha je Holešovsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 11.2.2015 14:08

Hagantu a Herman mám na myrobalánu a rostou dobře. Haganta je už tříletá a stromek je velmi pěkný a pěkně přirůstá. Katinka je na st. julien a roste také pěkně. Toptasty mám na wagenheimově, prvním rokem a růst je slabší. Topstar plus mám na st. julien, vsazený na podzim. Myslím si, že stromky slušně rostou. Samozřejmě při výsadbě dávám zeminu z kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 11.2.2015 14:15

A nevzpomenete si, kde jste kupoval stromky na st. julien a wagenheimově? Toptasty bych právě taky chtěl :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.2.2015 14:14

Samozřejmě, že rostou a mám tady pěkně mazlavou "šedivinu", myslím jíl. Z podnoží wangenheimova, St.Julien a ZR je podle mě nejméně rostoucí wangenheimova. Ovšem "myrobalánek" snese, drazí, velmi mnoho. Proto jej nechci moc kritizovat. U bujně rostoucích odrůd sice oddaluje plodnost, ovšem to také neplatí ve všech případech. Viz. například VALOR nebo STANLEY, u kterého se dostavila na "myrobalánečku" plodnost hned druhým rokem a nebylo to jen pár plodů. Také záleží na dobrém "přikrmování" stromku.  Na wnagenheimově budete mít plody hned ve druhém roce, ale chce to zvážit jejich redukci, protože pak růst není uspokojivý. St. Julien je pro tyhle případy lepší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika