Jarní postřik



host - 110.33 (?) 
28.3.2017 16:13, zobrazeno: 5065x

Zdravím, chystám se na jarní postřik stromků. Protože to dělám poprvé, nechal sem si v obchode poradit, čím stříkat a doporučili mi mospilan 20 sp spartan. Je tohle vyhovující? 

A ještě bych se potřeboval s něčím ujistit. V balení je 2,4g mospilanu a 10ml Spartanu. Jestli to dobře chápu, tak oba tyhle přípravky smíchám s 10l vody že ano? :) Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 156.224 (?), 28.3.2017 18:42

Ano, jak říkáte. Je to postřik proti přezimujícím žravým/savým škůdcům. Takže na vašem místě bych jej použil pouze v případě, že na jaře míváte problémy se škůdci na rašících listech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.33 (?), 28.3.2017 18:47

Děkuju za odpověď. Mě bylo řečeno, že bych to určitě měp postříkat. Ještě jsem si koupil Reldan na pilatku, ale při rozbalení jsem zjistil, že je pouze na jabloň a višeň. Můžu sním popřípadě postříkat i slivoně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.3.2017 19:51

Tak jsem se na ten postřik díval a připadne mi, že to co tam píšou nemůžou myslet vážně. Používat Mospilan jako zimní postřik je nesmysl. Nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 28.3.2017 21:04

Reldan na pilatky na jabloních i slivoních použít lze. Myslím, že v minulosti měl reistraci právě i do slivoní. Nesmí se použít do třešní, protože je silně poškozuje, pálí listy. Mospilan + smáčedlo se používá jako první jarní postřik proti přezimujícím škůdcům. Já ho nedělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.194 (?), 31.3.2017 20:04

Podle mě je jarní postřik to jediné co má opravdu smysl. Oddálí nástup mšic (u nás jsou jich mraky) aspoň o měsíc hlavně na peckovinách a rybízech. Calypso bylo výborné, ale už není, tak letos udělám směs Mospilan+Dithane+jar a pak už stříkat budu minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika