Jaký druh švestky na slivovici?



host - 44.124 (?)
8.4.2008 12:16

Mám Zelenou renklodu uznanou jako podnožový strom. Běžně na ní množím peckoviny. Je dobré tento strom mít někde v izolaci, neboť pokud by byl napaden Šarkou, což na první pohled nepoznáte, došlo by prakticky k nechtěnému namnožení této choroby.

           Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 221.138 (?), 8.4.2008 8:16

Nasušil jsem si jen 2 sušičky na jídlo a zbytek končil v sudech, i když v mém případě ve vinařských kádích. A tak z nich byl ten pohodový kvas, o kterém jsem již psal. Odhaduji, že jsem sklidil tak 100kg této odrůdy a fakt dobrý. Mám těch stromů přeci jen víc. Letos to zatím taky vypadá dobře, mají pěkně nasazeno na kvetení. Uvidíme, jak to bude dál. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.200 (?), 8.4.2008 10:49

Zdravím, nedá mi to, abych se taky nepodělil o své zkušenosti.Mám vysazený 12 let starý sádek, ve kterém mám vysazené hlavně domácí švestky, durancie a několik rynglí a špendílů. U několika stromů Domácích švestek pozoruji větší či menší příznaky šarky, některé jsou na tom o dost líp. Proto jsem před třemi lety nakoupil u firmy JUKKA 6 ks odrůdy Prezenta z Polska, která je vůči šarce tolerantní, a loni už měly na ukázku první plody a mohu říct, že byli velice chutné a sladké. Dále mám od nich stromky odrůdy Elena a ty zatím něměli žádné plody. V obou případech stromky velmi pěkně rostou. Ještě pro upřesnění se jedná o vinohradnickou oblast na slovácku se středně těžkou půdou. Letos jsem zkusil koupil několik stromků odrůdy Haganta z Fytosu na St. Julienu (Toptaste bohužel neměli), tak su na ně zvědavý. Doufám, že jsem neudělal velkou chybu. Na podzim mám v plánu nakoupit asi 10 stromků odrůdy Těchobuzické, kterou mají na podnoži Zelené ryngle a také myrabolánu. Láká mě zkusit ty na Zelené ryngli, která není tak bujná a myslím si, že by ani nemusela tak odnožovat jako myrabolán. Pro těchobuzickou jsem se rozhodl hlavně proto, že je to česká odrůda a jsou na ní velmi dobré reference a hlavně proto, že zraje o dost dřív než ostatní odrůdy co mám a mají ji v jedné školce kousek od nás. Na závěr bych se chtěl zeptat, jestli náhodou někdo nemáte zkušenosti s podnoží Zelené ryngle a jestli je to dobrá volba. Předem moc děkuji.  Mildes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.124 (?), 8.4.2008 12:16

Mám Zelenou renklodu uznanou jako podnožový strom. Běžně na ní množím peckoviny. Je dobré tento strom mít někde v izolaci, neboť pokud by byl napaden Šarkou, což na první pohled nepoznáte, došlo by prakticky k nechtěnému namnožení této choroby.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.4.2008 13:18

   Virus šarky do gamet nepřechází. Pokud budete vysévat jádra z rynglí, tak i kdyby byla šarkou infikovaná,  chorobu nerozmnožíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.250 (?), 9.6.2008 1:37

téma se trošičku zvrtlo.já jen k tomu kvasu ze zkušeností po otci a otci mého otce a asi ještě dál.mívali jsme durancie a švestky domácí.sbíralo se na etapy, ale vždy to co samo spadlo, nebo se jen tak trochu drclo do kmenu.byl velice zajímavý příspěvek pana vladislawa o těch kvasinkách (určitě vyzkouším),ale odstopkovaná čistá kvalita v bečce zadělaná jen tak hadrama, prknama,pytlama se musela pohlídat po několika měsících jen tím, aby se nepropadl vrch(koláč).nestalo se, že by byla někdy nějaká podřadná slivovice.proto také souhlasím s názorem, který již předem někým zmíněný, že pokud trnka, švestka,pološvestka je dozrálá a je o kvas dobře postarané(jedno jaká odrůda) musí být vidět dobrý výsledek.zajímavou věc jsem zjistil-co asi pátým rokem dávám čačanskou lepoticu do kvasu k duranciím a jiným odrůdám, zvedla se o moc mandlová chuť.zajímavé na tom je, že ze zvědavosti jsem taky asi během pěti let koupil jelínkovu předraženou slivovici a vůbec mi nechutnala, když právě na stovkách hektarech jelínek zasadil čačanskou lepoticu.s pozdravem libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.202 (?), 25.8.2008 17:20

dobry den chci ze zeptat nebo spise poradit chci si koupit 4 stromy švestek na paleni ale nevim kterou vybrat? bydlim u opavy asi 350m.n.m dekuji pekny den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 25.8.2008 19:15

Z jakých vybíráte? Pochybuji, že máte k dispozici nabídku všech odrůd, co existují.
  Vzpomínám, že někdo z diskutujícíh píše na téma vhodnost jednotlivých odrůd švestek na pálení snad bakalářskou práci a žádal, zda někomu neplodí Top Taste. Možná by měl již nějaké výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.202 (?), 25.8.2008 22:22

mam valjevku, techobuzicka a top taste cojsem docetl na netu ale nevim ten toptaste ma nevice brixu ale asi se bude tezko zhanet nevim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.182 (?), 25.8.2008 23:28

Dobrý den,

pročetli jsme diskusi v této sekci a chtěli bychom požádat o radu. Chtěli bychom vysadit 2 až 4 švestky především na povidla a pálení na jhozápadní svah cca 410 m nad mořem. Místo je na kraji kotliny, resp. údolí náchylné na větry a chladnější počasí, které se šíří z nižších poloh. Také šárka je pravděpodobná. Máme doporučenou Gabrovskou a potom neregistrovanou odrůdu Zrzavého.

Kromě švestek se chystáme vysadit i jiné ovocné stromy - jablka, hrušku, višeň a možná zkusit i meruňku a broskvoň. Proto bychom uvítali nějaký tip i na vhodnou odrůdu těchto ovocných stromů pro naši lokalitu.

Předem děkuji za příspěvek.

Jakub Vozáb

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.2 (?), 3.9.2008 15:48

Co jsem četl různé recenze, tak odrudy TOPHIT a ČAČANSKÁ RODNÁ se mi jeví jako perspektívní.píšou že jsou aromatické.odruda TOPHIT vydrží po uzrání na stromě ještě dlouho a nepadá.ČAČANSKÁ RODNÁ má malou vzrůstnost a odruda TOPHITna ST.JULIEN A rovněž.tudíš tyto odrudy mi nerostou do nebe.tyto dvě odrudy a jiné další mám asi dva roky tudíš nemůžu posoudit kvalitu plodů.prosím ty jenž tyto odrudy mají aby se podělili o své dojmy.

           ROSTA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika