Jaký druh švestky na slivovici?



sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?)
26.10.2010 22:08

by me i zajimaly obrazky plodu, pokud muze nekdo nahodit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 46.80 (?), 25.9.2010 22:19

Dobrý den,

Pánové, minulý týden jsem měl možnost zdegustovat plody ze dvou stromů Toptaste a musím říct, že to je hotový cukříček, stejně příjemě ale na mne působila v srpnu také zelená renkloda. Toptaste mělo v tuto dobu již krásně oranžovou štavnatou dužninu. Oproti švestkám domácím jsou šťavnatější.

Uváděný Tophit dle mého názoru není slivon určená na pálení, nýbrž stolní ovoce. Je to velkoplodá pološvestka tolerantní k šarce a nechá se skladovat. Měl jsem ji také možnost zdegustovat (lokalita sad Spálené Poříčí u Plzně)

Topfirst a Čačanská raná jsou rovněž na jídlo.

Už lepší výsledky sladkosti mají dle mé degustace Čačanská Rodná, Valjevka a Hanita. Podle mého názoru jsou to další odrůdy vhodné k pálení. Presenta asi jen do teplých poloh. S ní nemám zkušenosti.

Valjevka se myslím někdy řadí i k pravým švestkám a má jantarovou dužninu.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 18.10.2010 10:48

co byste vybrali na slivovici???

/ Švestka Čačanská lepotica ČK Myr.
/ Švestka Domácí velkoplodá ČK Myr.
/ Švestka DURANCIE ČK Myrobalán
/ Švestka Gabrovská ZK Myrobalán
/ Švestka GABROVSKÁ ČK Myrobalán
/ Švestka HAGANTA - Zakrslá ZK Krymsk
/ Švestka JOJO
/ Švestka PRESIDENT
/ Švestka STANLEY ČK Myrobalán
/ Švestka TopFirst
/ Švestka TOPHIT
/ Švestka Valjevka ČK Myro.
/ Švestka Wangenhaimova

z lonska mame durancie a valjevku, takze vyzkouset neco jineho, nejlepe velke plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.217 (?), 25.10.2010 8:46
z uvedeneho zoznamu aspon v mojej lokalite jedine President alebo Durandzia, pil som minuly tyzden slivovicu z durandzie, super kvalitna... ale niet nad Toptaste chutou a cukornatostou... ma o desat bodov vyssiu cukornatost a odolna sarke... President mam dva stromky, zreju hodne neskoro, koniec septembra, oktober ale kvalita, velke plody...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.10.2010 14:10

Z odrůd, které uvádíte, bych vybral všechny a o kvalitu destilátu bych se nebál, sám mám jen durancii a domácí švestku, kterým jsem zůstal věrný.Zkouším i novější Hagantu, Toptaste,méně Stanley, která mi připomíná Najbolju.Domácí švestku udržuji v max.úsilí.Šarka nešarka. Letos zaplodila v té nejlepší kvalitě. AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 26.10.2010 22:08

by me i zajimaly obrazky plodu, pokud muze nekdo nahodit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.206 (?), 26.10.2010 22:35

Prepacte, nájde sa tu niekto kto už pálil z TopTaste? Ďakujem pekne Gregorec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 24.11.2010 18:08

Zatím jsem nepálil, jenom chutnal. Letos se urodilo asi 5 kg a i když bylo mizerné počasí, byly velmi dobré. Jinak mám asi 40 stromů švestek (12 odrůd), všechno na myrobalánu. 5 ks stáří 16 roků, zbytek průměrně 4 roky po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 25.11.2010 10:23

Dobrý den. Mohu poprosit pěstitele odrůdy Top Taste o krátké zhodnocení kvality plodů, zejména odlučitelnost od pecky, sladkost, monilioza atd. Rovněž jak se Vám jeví úrodnost a to zvláště v letošním roce?

       Děkuji Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.106 (?), 25.11.2010 14:35

Odlučitelnost od pecky velice dobrá, sladkost vysoká asi jako Durancie. Šarka zatím nic, monilioza na plodech velmi málo ale na dřevě je to horší. Plodnost ve třetím roce povýsadbě asi 1kg. Nadmořská výška asi 450 m, jihozápadní mirný svah, Valašsko. Zatím jsem spokojený, na jídlo je výborná a do bečky musím počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 25.11.2010 15:56

Jak jsou plody velké? Kdy jste je sklízel? Padaly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika