Jak vypadají plody myrobalánu?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?)
7.9.2009 22:04

Ty uvedené mám jen na myrobalánech a rostou tak akorát, ale jak známo, hodně záleží na poloze, půdě, vláze. Wangheimova sice zkraje roste docela bujně, ale díky silné plodnosti by asi na jiných podnožích zastavila růst.  Bujněji, než bych si přál, rostou některé Topy, tuším Top 2000 a Top King, u nich přemýšlím o jiné podnoži.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 128.44 (?), 19.8.2009 21:00, zobrazeno: 8238x

Zdravím vespolek.

Na několikrát okousaném (divá zvěř) stromku ryngle - už jen podnoži letos dozrály plody. Jsou malé, červené, kulaté, chuť neutrální, ani moc sladká, ani kyselá. Je to myrobalán?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 19.8.2009 21:18

je

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva Kaš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 167.6 (?), 6.9.2009 20:14

V dnešním receptáři byla reportáž o velkoplodém myrobalánu, nevíte prosím jak se jmenuje a jestli jej někdo pěstuje a jaké má zkušenosti.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 7.9.2009 11:38

Jedině 11.9. ve 4.50 opakování pořadu, nebo na iprima je kontakt na redakci pořadu. Opakování na internetu bohužel už nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 7.9.2009 13:52

Měl bych dotazík. Netušíte který z myrobalánů by mohl být lepší v rámci afinity, zda-li žlutý, nebo červený? Třeba je to jedno.

1. U nás na valašsku se většinou švestky pěstují jako pravokořenné odkopky. Co si myslíte o semenáčích domácí, s naočkovanou ozdravenou domácí? Slyšel jsem že na myroši nemá domácí takovou cukernatost.

2. Je pro renklody obecně lepší švestková podnož (wangenheim, duranc.), nebo myroš?

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 7.9.2009 15:30

Co se týče myrobalánů a jejich afinity. Vysévám každoročně oba. Rozdíly mezi nimi jsou spíš v klíčivosti, obvykle jedněch vyklíčí výrazně víc než těch druhých. Ale čím to je, nevím. V afinitě jsem rozdíl nezpozoroval. Otázkou je, jaké barvy plodů by jednotlivé semenáčky měly. Stalo se mi, že z pecky žlutoplodého vyrostl semenáč se sytě červenými listy. Na plody jsem tedy nečekal.
  1. Myslím si, že domácí švestka (stejně jako semenáč Wangheimovy, Zelené r., Durancie) bude pro domácí švestku lepší podnoží než myrobalán. Ne, že by plody na něm byly méně sladké, ale růst je zbytečně bujný a plodnost tím později a menší.
   2. Naopak renklody bych na něčem jiném než myrobalánu nepěstoval. Zkusil jsem to omylem, stromy rychle přestávají růst, vyholují, stárnou. Možná v teplých polophách na úrodných vlhčích půdách by to šlo líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.98 (?), 7.9.2009 15:49

Díky! Myslíte že pro ostatní švestky, nebo pološvestky, jako wangenheimova, čačanské, valjevka a td., je rovněž slivoňová podnož lepší?U souseda jsou na myrobalánu ty přírůstky tak 1,5 m, prostě vrba. Jemu se to nějak nelíbí a mě taky ne.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 7.9.2009 22:04

Ty uvedené mám jen na myrobalánech a rostou tak akorát, ale jak známo, hodně záleží na poloze, půdě, vláze. Wangheimova sice zkraje roste docela bujně, ale díky silné plodnosti by asi na jiných podnožích zastavila růst.  Bujněji, než bych si přál, rostou některé Topy, tuším Top 2000 a Top King, u nich přemýšlím o jiné podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika