Hrúbka vrúbľa



Rejpal - (9) - 168.167 (?)
16.3.2009 8:14

Mám několik myrobalánů, které chci přeroubovat na slivoně. Rouby jednoleté, optimálně silné.

Ale podnož je trošku problém. Vzhledem k drsným podmínkám po vysazení odkopků byly přírůstky minimální a tak jsou 5-8 leté myrobalány stejně silné jako rouby. Mám to naroubovat letos, nebo bude lepší myrobalám uříznout a naroubovat v příštím roce letos narostlé vlky? Minulou sezonu jsem jednu z takto starých větví úspěšně narouboval kopulací (roub dlouhý asi 30cm), ale nevím, zda to nebylo jen začátečnické štěstí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 55.221 (?), 11.2.2009 18:15

Kedy a akým spôsobom tými 2ročnými vrúbľovať?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 12.2.2009 14:34

Re Rony:

samozřejmě, očkování je stěžejní, takové jarní roubování připadá jen když člověk chce opravit neujaté očko, nebo dostane nějaký vzácný či jinak zajímavý roub, či se k tomu dřív nedostal.

Re host:

Používám způsoby bez mízy, a to anglickou kopulaci, nebo zlepšené plátkování, podle síly podnože. Roubuju ze stromu na strom, ty dvouleté rouby, konkrétně u slivoní jsem upravil tak, že nad kopulačním řezem ve dvouletém dřevě bylo rozvětvení ze kterého vyrůstaly dva jednoleté výhony, přičemž na každém jsem ponechal 2 očka, a nad tím zbytek odstranil.v kostce- 4oký roub, s tím že v místě roubování bylo dvouleté dřevo.rouboval jsem v březnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 12.2.2009 15:48

Mohu se zeptat, na jak silnou a jak starou podnož roubujete dvouletým roubem? Jestli dobře rozumím, tak ang. kopulací či plátováním  - i na podnoži bylo dvouleté dřevo? Má tento způsob výhody oproti roubování jednoletých roubů na jednoletou podnož - třeba lepší ujmutí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 25.187 (?), 13.2.2009 21:49

V místě roubování nevidím rozdíl mezi 1-2,i3letým dřevem, co se podnože a srůstnosti týče, roub pak klasika jednoletý a sroste téměř vždy.

Ohledně té storry s dvouletými rouby, nebylo zbytí, u lesa jsem našel předloni hodně starý strom, který už měl živou snad jen jednu větev.V létě na ní byly 2 plody, renklódového typu, ale dostal jsem se znova ke stromu až na jaře.Prapůvodní koruna byla dávno ztrouchnivělá a nová vyrůstala z půlky kmene a i ta byla proschlá až na jednu část. Navíc to bylo v době kdy už vrcholové pupeny rašily.Tyto odebrané rouby by byly příliš tenké, tak jsem to risknul a po úpravě jsem tedy vrouboval dvouleté dřevo do mladé korunky zelené renklódy, a ze čtyřech se tři ujaly.

dvouletý roub po roce
dvouletý roub po roce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rejpal - (9) - 168.167 (?), 16.3.2009 8:14

Mám několik myrobalánů, které chci přeroubovat na slivoně. Rouby jednoleté, optimálně silné.

Ale podnož je trošku problém. Vzhledem k drsným podmínkám po vysazení odkopků byly přírůstky minimální a tak jsou 5-8 leté myrobalány stejně silné jako rouby. Mám to naroubovat letos, nebo bude lepší myrobalám uříznout a naroubovat v příštím roce letos narostlé vlky? Minulou sezonu jsem jednu z takto starých větví úspěšně narouboval kopulací (roub dlouhý asi 30cm), ale nevím, zda to nebylo jen začátečnické štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.229 (?), 16.3.2009 18:03

Mně to srůstalo bez potíží, zkuste to

hodně úspěchu, s pozdravem J. Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika