Gabrovská se Bulharům povedla



Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?)
22.2.2017 9:04

Bulharům se Gabrovská povedla, mě ne. Za 12 let jsem sklidila cca 5 kusů švestek. Přestože jsem zvolila zelenou renklódu jako opylovače, každý rok provádím postřiky dle rad zde uváděných, švestka ne a ne zarodit.

Proto jsem se rozhodla ji dát ještě letos šanci, pokud nezarodí, letí a nahradí ji některá ze zde doporučovaných odrůd.

Jen pro pořádek uvádím, že ostatní druhy ovoce rodí velmi dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 248.32 (?), 20.11.2016 11:37

Mikeš,

prosímtě Jelínek vyrábí jednoodrůdovou slivovici, neboť je to tah jejich managerů. Účastním se tam degustací a střídají se tam jak na běžícím páse. Jsou odměńováni od svých schopností co nejvíce prodat. Je to modní hit, když vysázeli nové "moderní odrůdy" Chtějí je vydzvihnout oproti klasickým mix švestkám, které nakupují podtržené z ciziny a vyřazené pro prům.zpracování. Chodí nám také do Hodonína jejich poptávka po švestkách za cenu 6,5 kč/kg.

Neznám nikoho, kdo by jim za uvedenou cenu dobré a sladké švestky prodal. Kromě jednoho pěstitele z Čech, který se potřebuje zbavit Tophitů (bývalý zaměstnanec z VŠUO Hol.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.11.2016 10:08

Jsou odměńováni od svých schopností co nejvíce prodat. Je to modní hit, když vysázeli nové "moderní odrůdy

To už tak chodí, že v některých firmách jsou zaměstnanci odměněni podle toho, jaké má firma zisky. A je to dobře, v horších firmách na to nehledí, vyplatí odměny a končí v konkurzu.
   Moderní odrůdy u R.J.  vysázeli proto, že ty staré likvidovala šarka. Alespoň to tvrdil pán, co nás těmi sady provázel. Takly říkal, že svestky z domácí produkce tvoří (a že ty sady byly pěkně rozlehlé) jen 8% zpracovávaných, zbytek je z dovozu. Byla zrovna doba sběru Hanity, tak jsme je ochutnali. Jejich sladkost jsem jim mohl jen závidět, bodejť, nemám zahradu u Vizovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 27.159 (?), 6.2.2017 10:15

Potvrzuji, jeden pěstitel z okolí ZL jim doslova řekl, že to raději vysype do hnoje a bude to hlídat dokud to nezhnije na sračk... :-D Protože mu nabídli za jeho švestky domácí úžasných 6 kč za kilo :-D Asi dva roky zpět :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.39 (?), 7.2.2017 18:57

Gabrovská je chuťovo výborná slivka, len tá plodnosť je menšia, je tu niekto komu Gabrovská dáva bohaté úrody každý rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 22.2.2017 9:04

Bulharům se Gabrovská povedla, mě ne. Za 12 let jsem sklidila cca 5 kusů švestek. Přestože jsem zvolila zelenou renklódu jako opylovače, každý rok provádím postřiky dle rad zde uváděných, švestka ne a ne zarodit.

Proto jsem se rozhodla ji dát ještě letos šanci, pokud nezarodí, letí a nahradí ji některá ze zde doporučovaných odrůd.

Jen pro pořádek uvádím, že ostatní druhy ovoce rodí velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.2.2017 10:52

To mně je, paní, moc líto, ale já za to fakt nemůžu. sad S žádnými problémy s plodností jsem se u Gabrovské nesetkal. Zkuste jako opylovače Stanley, ten se ke Gabrovské doporučuje nejvíce. Těmi postřiky myslíte proti pilatce, předpokládám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.210 (?), 22.2.2017 19:50

Aké odrody sliviek okrem Zelenej ringloty ešte máte zasadené s Gabrovskou pani Enna? Pýtam sa kvôli opeleniu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.69 (?), 22.2.2017 20:30

Ještě ryngle Althanova, ale ty jsou v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 22.2.2017 20:43

Omlouvám se, většinou se zapomenu přihlásit.

Pane Petře z Pardubic, za svůj neúspěch neviním Vás, ale sebe. Možná jsem měla sbírat více informací než jsem stromky zakoupila. Kdybych měla prostor, určitě bych zasadila další odrůdu, potřebnou pro opylování. Bohužel místo nemám. Před pár dny jsem koupila meruňku Soledano a pro další stromek už fakt nemám místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 7.69 (?), 22.2.2017 20:47

Ty postřiky provádím proti pilatce a proti mšicím - podle potřeby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika