Falešný Dapple Dandy



host - 155.62 (?)
13.9.2019 7:22

O tyto dvě premiové odrůdy jsem se pečlivě staral a sledoval takže tato možnost je vyloučena.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 10.9.2019 18:39
Flavor supreme jsem koupila taky a než dva plody, které zůstaly nasazené, shnily, tak to taky vypadalo, že se barví do žluta 😬 Ještě jsem koupila Melitopolski. Tak uvidím, co se z toho všeho vyklube. Ale naštve to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 12.9.2019 9:36

Dokládám fotografií svůj předchozí příspěvěk Flavoru Supreme jenž včera spadnul ze stromku.Tato žlutá kulička o průměru 3cm neodlučitelná od pecky je podle pana Venuty z Kadova Flavor Supreme.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 12.9.2019 12:25

Nepodrůstla Vám podnož? Někdy, když je odlehlá zahrada a navštěvuje se občas, se to může stát. Vypadá to na plod myrobalánu, tedy plod podnože. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 13.9.2019 7:22

O tyto dvě premiové odrůdy jsem se pečlivě staral a sledoval takže tato možnost je vyloučena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.10.2019 18:36

Čo sa týka falešné Dapple Dandy, tak se mi moc do likvidace této odrůdy nechce. Plody mají punc cizokrajnosti (ananasová příchuť), což je příchuť asi poměrně běžná pro nějaké asijské slivoně, nebo by se dalo říci spíše takový ananasový klam, jsou rok od roku větší a vzhledově taky nejsou špatné. Vypadají jako ty na fotce, což je nějaká často prodávaná slivoň na Balkáně. Jelikož Uherský Ostroh rozprodal asi poměrně dost těchto slivoní, možná, že jí má i někdo z Vás a ještě jí nezlikvidoval.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.6.2020 14:45

Zdravím všechny příznivce falešné Dapple Dandy. smiley Jak jsem tady na fóru zaznamenal, tak nejsem sám, kdo má tuto odrůdu. I jiná švestkomeruňka bez názvu zakoupená pro změnu v nedalekém zahradnictví má úplně stejné plody. Nakonec se z ní stane oblíbená sorta. Ćervené blumy s příchutí tropického ovoce - super. Z těch asijských slivoní jako jediná alespoň něco má. Všechny kvetou defakto společně s meruňkami velmi časně, takže "mráz pálí". sad


"Tropická bluma" - falešná Dapple Dandy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.1 (?), 28.6.2020 8:53
Koupil jsem neco podobneho, v mem pripade v polsku u hranic v jednom zahradnictvi. Stromek byl koupen cca v roce 2015 nebo 2016 Melo se jednat o pluot- risknul jsem to, v pripade nespokojenosti si umim stromek preroubovat..cena stromku prepocitana na koruny 125 kc. Jednalo se o stromek v kvetinaci(dle meho trosku typicky osizeny - na jare prostokoreny stromek dali do kvetinace a mohli prodavat dele) plody byly vzhledove stejne jak vase, akorat sly od pecky, konzistence duziny Stredne tuha, duzina zluta, pozdeji oranzova, slupka ruzova, pozdeji tmave cervena s teclovanim-az do tedka, nic az tak zajimaveho, proc by mela zustat. Ale chut byla citit po smesi nejakeho exotickeho ovoce, nejvice ananas, potom merunky. Je velice dobra a v rodine velmi zadana, urodnost velka. Dle meho se presto nejedna v mem pripade o pluot, ale svymi vlastnostmi pripomina jednu z nejoblibenejsich (podle nekterych popisku i nejchutnejsich) asijskych slivoni santa rosa. Ikdyz se pravdepodobne jedna o podvod prodejce, jsem spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 28.6.2020 18:25

Díky, pane 161.1, za Váš příspěvek a za Vaši snahu o odhalení pravosti odrůdy. Když jsem se tak díval na fotky Santa Rosy z e-shopů, tak to moc na Santu Rosu nevypadá. Posuďte sám:

Fotografie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.148 (?), 30.6.2020 20:21
Dobry den pane Petre, Budete mit nejspise pravdu. Ta santa rosa bude nejspise muj pripad.puvod vasi slivone muze byt jiny vzhledem k blativejsi duzine, castecne i vybarveni slupky. Chtel jsem kazdopadne vyzdvihnout i zajimavou chut (ananas, merunky ci exoticka smes)japonskych slivoni, ktere jsem ochutnal, prikladam foto santa rosy z webu, jak budu mit urodu, poslu i vlastni...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.148 (?), 30.6.2020 20:25
Santa rosa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika