Elena



host - 234.3 (?)
22.4.2018 15:04

Co myslíte, nechat rouby jen se třemi očky nebo můžou být delší - do 6 oček

Na roubech nechajte 3-4 očka. 6 očiek je veľa.

Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 234.3 (?), 22.4.2018 15:04

Co myslíte, nechat rouby jen se třemi očky nebo můžou být delší - do 6 oček

Na roubech nechajte 3-4 očka. 6 očiek je veľa.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 22.4.2018 22:31

Taky roubuji „silnější podnože“. „Předělávám“ zpustlou zahradu (tedy aspoň si to myslím). Síla uříznutého kmínku 9 cm ⌀ je ale „síla“. Tomu se vyhýbám. Větev toho ⌀ u jabloně, hrušky, to je skoro brnkačka, ale u peckoviny si myslím, že je to moc.
Nejsilnější ⌀ kmínku jsem u slivoně rouboval asi 6 cm. Myslím si, že i pro tu podnož je to šok. U některých pak mám problém se zavalováním ran. Zvláště, když se některý z roubů neujme. Hlavně kolem něho pak dochází k odumírání pletiv podnože.
U silné „podnože“ se snažím s roubováním „utéct“ výš, do bází větví.
Také se mi zdá, že různé slivoně podnože, ale i rouby, se chovají různě. Například se mi zdá, že obecně více rostou, hojí, rouby rynglí, než švestek. Pak se mi zdá, že také podnože ryngle hojí lépe než švestky. A nejlíp mi rostou a hojí se ryngle na něčem, co pokládám za semenáč St. Julien. Silnější myroš jsem poslední dobou, jak na potvoru, zrovna nepoužil. (Elenu mám na špendlíku cca 3 roky, letos kvete.)
Tři pupeny na roubu pokládám za klasiku a vystačím si s tím. Tak jestli si z toho něco vyberete. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.45 (?), 23.4.2018 7:31

Tu Elenu jsem narouboval na původní Presentu jen vyjímečně, z důvodu že mám rouby z Holovous a už jsem neměl je jinak využít.Přestávám totiž u mne používat jako podnož semenný myrobalán, moc bujně roste.V zásobě mám připravenou Elenu na Wavitu ale nestihl jsem ji přesadit, byla již silně narašená.U jabloní se roubování dlouhými rouby občas používá, snad to uspíší plodnost přeroubovaného stromku.Když se to nepovede, tak ji na podzim vykopu a zasadím nový stromek asi na podnoži wangenheim.Jinak rouby okamžitě raší, silná podnož se projevuje.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 21.5.2018 18:59

Když jdu od brány k chatě, tak mám po obou stranách cesty vysazené stromy. Moc si vlastně ani nepamatuji co tam mám, vlastně vím, že je tam Stanley a Jojo. Vlastně jsem jinak z toho ostatního modrého ovoce ještě nic neochutnal a tak mne to ani nezajímalo. Letos ale všechny tyto stromy mají docela pěknou násadu plodů a tak jsem se mrkl do poznámek a zjistil jsem, že jedna z nich je švestka Elena, úplně jsem to jméno zapomněl. Nevím, proč jsem ji tehdy před osmi lety kupoval, asi měla docela pěkné hodnocení a byla pozdní. Nikdy nehledám to co někdo považuje za nejlepší, stačí mně když bude chutnat mně. Těším se.wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.5.2018 21:04

Mně ji tady vždycky rozklobou špačci. Jinak by chuťově neurazila, i když Presenta je Presenta. Teď momentálně se těším na ty nejranější švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.9.2021 10:39

Jirka chválí Haromu a Jofelu, KUKY si pořídil Presentu. Tak snad lepší nějaké švestky než žádné, jako například tyto ELENY.  indecision

Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Elena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika