Elena



host - 47.253 (?)
15.9.2016 14:30

To bylo nejspíš myšleno na mě, Mittwocha. Rýpl jsem si tuhle do Petra z. P., že stále jen naprázdno "tlachá" jestli to má Hagantu nebo nemá, jestli má chlupatější či vroubkovanější listy než Topend a jestli je to vlastně vůbec Topend. laugh Petra se to "dotklo". Záměny byly, jsou a budou. Basta.

Petře, raději prosím srovnej svůj sortiment pozdních slív s touhle Elenkou. Nebo třeba uveď optimální sortiment na celou sezonu. Každý si z toho vyzobe potřebné. Já se svou Lepoticí, Rodnou, Hanitou, Toptastem a pár dalšíma slávu neudělám...cool Obzvlášť když je půlka věcí na okolních mezích bez precizní péče.

Zdraví Mittwoch

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.9.2016 21:29
Měl jsem na mysli hlavně Vás, pane Mikeši, se svými postřehy a fotkami, i když je to podle pana Středy všechno jen tlachání. Máte taky Presentu? Ta je prozatím na špačky moc tvrdá, ale v chuti je už standartně výborná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 15.9.2016 7:52

Nějaké to foto-tlachání přidám o víkendu (kdo je pan Středa?). Elena jako jedna z mála zatím nemá žádné příznaky napadení šarkou ač je infikovanými stromy obklopena.

Presentu mám, ale letos neplodila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 15.9.2016 14:30

To bylo nejspíš myšleno na mě, Mittwocha. Rýpl jsem si tuhle do Petra z. P., že stále jen naprázdno "tlachá" jestli to má Hagantu nebo nemá, jestli má chlupatější či vroubkovanější listy než Topend a jestli je to vlastně vůbec Topend. laugh Petra se to "dotklo". Záměny byly, jsou a budou. Basta.

Petře, raději prosím srovnej svůj sortiment pozdních slív s touhle Elenkou. Nebo třeba uveď optimální sortiment na celou sezonu. Každý si z toho vyzobe potřebné. Já se svou Lepoticí, Rodnou, Hanitou, Toptastem a pár dalšíma slávu neudělám...cool Obzvlášť když je půlka věcí na okolních mezích bez precizní péče.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.9.2016 19:12

Nic se mě nedotklo, je to spíš legrace. Kvůli špačkům, kteří všechno sežerou, jsem si byl nasbírat Domácí švestičky do polí. To sem dopad, co?frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.9.2016 19:03

Pan Středa =  Mittwoch (německy středa). Jestli se tak opravdu jmenuje, to nevím. Jedna zralejší Elena byla velmi zajímavě sladká, nikoliv fádně. Tak Vám přeju, ať dobře dozraje. Mně ji každý rok sežerou špačci.angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.53 (?), 15.9.2016 20:48

Tady plody zase okupují včely v míře dříve nevídané, na jaře v době kvetení stromů aby člověk včelu pohledal, ale při fasování vody a cukrů (z plodů) by se ušlapaly :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.110 (?), 18.9.2016 20:41

Letos po velice pěkné násadě skoro všech odrůd modrých peckovin přišel rekordní propad plodů. Týká se to i Eleny, ale snad něco do plné zralosti udrží - pokud přežije.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 15.11.2016 20:19

Dobrý večer,

zajímalo by mě, jaké je vaše hodnocení odrůdy Elena. Diskuzi jsem přečetl, chtěl bych ji zkusit zasadit, ale napřed bych slyšel nějaké novější postřehy. Je vhnodná na pálení? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.238 (?), 15.11.2016 22:55

Elena je vhodná na pálenie aj na lekvár-povidla.Je odolná na moníliovú hnilobu plodov a je veľmi úrodná.Mne v 310 m.n.m. dozrieva zhruba 20.9.Nehodí sa do vysokých polôh.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.11.2016 23:03

je vhodná na pálenie aj na lekvár-povidla... je veľmi úrodná

Ano.

Nehodí sa do vysokých polôh

Jednoznačně nehodí.

Je odolná na moníliovú hnilobu plodov

Asi 20% plodů mi letos zlikvidovala monilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika