co se starými švestkami?



host - 103.37 (?)
9.9.2008 17:22

Dobry den, mam jen malou poznamku...

Jestli natirat ci ne je opravdu nejasne, existuji studie pro i proti. Jeden z hlavnich argumentu proti je, ze ve vzduchu je vzdy pritomne velke mnozstvi zarodku hub, takze i kdyz ranu hned po rezu natreme, tak uz je pravdepodobne dostatecne infikovana na rozvoj houbove choroby a nater muze narusit prirozene hojeni rany. Z meho pohledu je dulezite to, ve kterem obdobi je rez provaden. V obdobi nejvyssi biologicke aktivity nema zdravy strom problemy ranu vyhojit. Neco jineho muze byt rez v nevhodnou dobu (zavisi na lokalite a na druhu dreviny) nebo rez stromu fyziologicky oslabeneho, v techto pripadech je dle meho nazoru zatreni rany vhodne. 

Ja sam nater nepouzivam, spise zameruji na spravnou dobu a kvalitu rezu.

Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 103.37 (?), 9.9.2008 17:22

Dobry den, mam jen malou poznamku...

Jestli natirat ci ne je opravdu nejasne, existuji studie pro i proti. Jeden z hlavnich argumentu proti je, ze ve vzduchu je vzdy pritomne velke mnozstvi zarodku hub, takze i kdyz ranu hned po rezu natreme, tak uz je pravdepodobne dostatecne infikovana na rozvoj houbove choroby a nater muze narusit prirozene hojeni rany. Z meho pohledu je dulezite to, ve kterem obdobi je rez provaden. V obdobi nejvyssi biologicke aktivity nema zdravy strom problemy ranu vyhojit. Neco jineho muze byt rez v nevhodnou dobu (zavisi na lokalite a na druhu dreviny) nebo rez stromu fyziologicky oslabeneho, v techto pripadech je dle meho nazoru zatreni rany vhodne. 

Ja sam nater nepouzivam, spise zameruji na spravnou dobu a kvalitu rezu.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 10.9.2008 19:55

Pane Alí, velice pěkně jste vyjádřil, čím vším můžou dělat-a dělají-stromy radost. Taky se s nimi neobjímám, ale přistihla jsem se, že nájednou pronáším: ty jsi ale krásný, jak pěkně jsi nasadil na květ, jak se krásně vyhojila rána, pěkně ti obrazily nové zdravé listy... Jsem tedy "tichý blázen"? Pokud ano, tak se nedá nic dělat. Pravděpodobně mám instinktivně pocit, že ten musím pochválit, tomu zase sdělím, že tu větev musím uříznout, ale zase bude vše v pořádku-snad vděčnost za stín, zeleň, plody, vůni květů, šumění listí... M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 10.9.2008 22:47

Jsme na tom podobně. Když přijedeme na chatu, tak vždycky první proběhnu zahradu a manžel se vždycky směje, protože trpím samomluvou:

"Tak co, holky jak se máte? A kluci, ukažte co s vámi udělalo to pohnojení. No vidíte, jak hezky kvetete. A co ty, potvoro, ještě pořád žiješ? " (To poslední bylo na přesličku uprostřed terasy, kterou jsem v zoufalství po mnoha pokusech o vypletí začala stříkat roundupem. Zatím marně - díky hlubokým kořenům přežívá.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 10.9.2008 23:13

Mám pocit, že takto, samozřejmě v dobrém je postiženo 99,9% lidí.Kdo si aspoň jedenkrát nepopovídal se svýma kytičkama na okně v paneláku? v sadu se stromy? v zel. zahradě třeba s rajčaty? Děláme to asi všichni.Já mám favorita trochu mimo ovocný sad (ten teprve na jaře manžel založil) V parku obrovský platan.Jednou za čas za ním zajdu popovídat si a postát v jeho stínu.Nádhera.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.9.2008 23:32

Já si taky povídám. Se vším - s kytičkami, se stromy i s ptáky - a vůbec si nepřipadám jako blázen. Myslím si, že je to normální citový projev k přírodě a že to tak má být.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 77.116 (?), 11.9.2008 13:57

Ahoj všechny, to jsem ráda, že jste také takto postiženy. Ano, je to pravda, vše co jste vy 3 uvedly. Až teď jsem si to uvědomila. Přijedu po 2-3 dnech, musím "JE" obejít, popovídat si s nima, s ptákama taky, a kdykoliv zalívámu, řežu, pleju, cokoliv, tak taky rozprávím. Že říkám Luckymu, že si "dáme kafe", "půjdeme česat jablka" a další, to už mi dlouho přijde samozřejmé, je to můj "kámoš". Tak mám těch různých "kámošů" asi víc jen jsem si to zatím opravdu neuvědomovala. Tak se mějte hrozně moc fajn. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 77.116 (?), 11.9.2008 14:03

Jo Micuko, ten platan je nádherný. Taky mám své oblíbené velikánské neovocné stromy. Od loňska i v tom Jeseníku, tam hlavně buky. Vlastně jsem se s nimi při odjezdu loučila a slibovala, že se vrátím. Už se na ně těším. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika