Broskev diana



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 245.242 (?)
3.5.2014 21:31

Tak co tomu říkáte, pane Wendy? Květ má Diana, podle Davida, zvonkovitý.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.5.2014 19:17

Tak to tedy nechápu, proč se květy Diany uvádí jinak na přiložené fotografii s pomologického atlasu zahrádkáře a jinak u pana Jana. Já bych se ale stejně přikláněl k tomu zvonkovitému květu. Taky nechápu proč, když si objednám nějaké zboží v podobě určitých odrůd ovocných stromků, proč přijde něco zcela jiného, co jsem nechtěl. Dianu mám ze Zázvorky a kdyby i ona byla zaměněná, tak to bylo další nepříjemné překvapení, ba přímo "pláč a skřípění zubů". Malý stromek ukázal letos první květy a jsou zvonkovité. Ovšem, jak jsem psal, tak jejich Earliglo ukázalo naopak květy růžovité (miskovité), takže to je tutová záměna.no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 1.5.2014 19:38

Broskev diana.

A podle stejné příručky má mít Earliglo květy zvonkové. Zraje 14 dnů před RH, velká pravidelná plodnost- tolik literatura. Sám ji nemám, takže nemůžu hodnotit. Ale je to organizovaný bordel, když se zákazník nemůže spolehnout na pravost odrůdy, kterou si kupuje. Ještě že mám aspoň záruku pravosti nových odrůd, které jsme kupovali dohromady s ovocnářskou firmou z Veselé uPiešťan na podnoži GF 667.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 2.5.2014 20:02

Pokud se týše Earliglo, má květy zvonkovité, a dianu jsem letos vykopal, je z Elberty a je to na ní dost vidět- špatně vybarvuje(často polozelená), při studenějším roku velmi pozdě a špatně zraje. Strom rovněž trpěl klejotoky a bakteriozami, chce dost teplejší kraje. Nahrazuju jí Symfonií, sice je o něco dříve, ale chutná a pravidelně plodí, a zdravotní stav je o dost lepší. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.5.2014 21:03

Dianu tady někdo velice chválil, ale nevím v kterém vlákně. Logičtější se mi ale jeví Davidova zkušenost. Ještě by mě zajímalo, Davide, jaké má Diana květy? Zvonkovité, nebo růžovité?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 3.5.2014 17:34

Květ má zvonkovitý.d

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 245.242 (?), 3.5.2014 21:31

Tak co tomu říkáte, pane Wendy? Květ má Diana, podle Davida, zvonkovitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 5.5.2014 20:17

Broskev diana.

Potom to není Diana. Nic proti panu Davidovi, jak jsem minule uvedl, že jedině v nových odrůdách jsem si z uvedených důvodů jist, tak si vzpomínám na překvapení, když ve velmi rané- Spring Lady se mi(nám) objevilo něco, co nejen není VR, ale je pozdnější než Symfony. Když jsme to Ve Veselé u Pisčťan urgovali, dostali jsme náhradu ale bez určení této pozdní sorty. Mimochodem celá tato akce šla přes "Okoplant". Jinak s panem Davidem souhlas, že Earliglo má květ zvonkovitý.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.5.2014 21:38

Že Earliglo má zvonkovitý květ je pro mě stejně samozřejmé jako to, že má květ zvonkovitý i Diana. I když je pan David tak trochu tajemná osoba a vlastně ani není známo, v které pěstitelské oblasti se nachází, tak mám dojem, podle všech jeho letitých příspěvků, že by podobnost Elbety a Diany rozeznal. Spíš by mě zajímalo, co vlastně už tak dlouho pěstujete Vy, pane Wendy, místo Diany? A dokonce snad i s panem Tomášem Janem? Je to tedy opravdu pěkný "hokej", to Vám řeknu. Taky by mě zajímalo, co mě to poslali z té "Zázvorky" místo Earligla. Je to zjevně odolnější vůči kadeřavosti, než Diana, Elberta i Gracia. Ovšem ta Diana je také ze "Zázvorky", takže kdo ví, co se z toho stromku nakonec vyklube. Květy jsou ovšem zvonkovité, což je první zdárný předpoklad pro pravost odrůdy. S tím ale zřejmě nebudete souhlasit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 5.5.2014 21:50

Broskev diana. 

Nerad, ale přesto Vám pane Petře odpovím. Celkem můj broskvoňový sad má výměru 1,8 ha a příští rok bych, pokud Bůh dá a bude mi zdraví sloužit, chtěl tuto výměru rozšířít o zhruba 2 ha.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 5.5.2014 22:01

Broskev diana. 

Ještě doplněk. Neznamená, že když má někdo 2 stromky a druhý několik stovek, že ten tzv. "větší" nemůže získat dobré informace od toho "menšího". Naopak- zahrádkář, který má 1,5 stromku, je kolikrát lepším pozorovatelem a i pomologem jako ten, kdo má 100ha sadu. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika