Broskev diana



host - 81.42 (?)
1.5.2014 15:35

Broskev diana

Dobrý den pane Petře. Nechci s Vámi polemizovat o květu Diany. Nicméně jsem zakoupil před šesti roky 10 stromků v Zemspol Kyjov (podle mých záznamů přesně) a všechny diany mají růžovitý květ. Abych se před tímto příspěvkem neblamoval, podíval jsem se do příručky Peckoviny od Tomáše Jana a tam na straně 22 je nejen obrázek Diany, ale i její hodnocení, zároveň s tím, že Diana má růžovitý květ. Pokud to není oravda, tak v tom mají pěkný hokej jak školkaři, tak i pomologové. Vím z Vašich příspěvků, že máte velké zkušenosti(možná větší než já), tak jsem chtěl svůj příspěvek uvést na patřičnou míru. 

Přeji hezký den.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 16.3.2013 20:31

Pane Petře, netvrdím, že to byla odrůda Elberta (v chatce byl plánek a na něm u broskvoně nápis "Alberta") to už jsem psal výše, rovněž nepíši každý rok výborné ovoce - ale cca 7 z 10 let (odhadem). Je to už více jak 20 let. Nepsal jsem to proto, abych Vám udělal radost, ač té není nikdy dost, ale vzpomněl jsem si na to v souvislosti s tímto vláknem a s tím, že jsme to s oním kamarádem zrovna nedávno probírali a já mu oponoval právě tou poměrnou náročností zmiňované odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 16.3.2013 21:44

S tou radostí jsem to nemyslel úplně vážně, pane Mikeši. A jak byly plody vybarvené? Elberta velmi špatně vybarvuje, což potvrdil i david se semenáčem Elberty - Dianou. Možná, že se jednalo ve vyšší poloze o něco později zrající Cresthaven. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 16.3.2013 21:54

Plody byly jako ze žurnálu :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.172 (?), 1.8.2013 11:23

Mám 23 stromů broskví.Začínal jsem se to učit odr.Harbinger, ale ta puká a nejde od pecky.Je ale ranná.Takže mám skoro všechny běžné odrůdy ale Diana je z nich super broskev.Plodila mě 4-5 rokem obrovské žlutomasé plody jdou dobře od pecky a je to jedna z nejlepších co mám.Podotýkám od východu i západu za větrem.Kvalitní zem.457 m n.m. Suchdol nad Lužnicí. Ještě si dvě na jaře vysadím Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 193.244 (?), 1.8.2013 16:06

Súhlasím. Kto neokoštoval klasiku Halehaven a Elberta, ten (prepáčte mi) nevie nič o skutočnej harmónii a chuťovej kvalite ovocného druhu, akým sú broskyne. Prekvapuje ma, že aj vo výške 457 m n.m. dokáže Diana (Elberta) urobiť takú kvalitu. Holt, kto nič neskúša, nič nezistí. Veriť všetkému, čo sa v kole namláti, nemusí vždy prinášať to pravé poznanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.8.2013 21:35

Nevím, co se kde "mláti nebo nemláti", ale zvýšené nároky na klimatické podmínky Elberty nebo jejího semenáče Diany, uvádějí všechny zdroje. Pokud nějaké mikroklima poskytne kvalitní plody, tak je to jen dobře. Letos to vypadá, že ani žádné takové mikroklima nebude potřeba, myslím tím výhled dalšího počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 61.51 (?), 2.8.2013 0:06

Vlákno o broskyni Diane je síce vsadené medzi Slivoně, ale to nám istotne nikomu nevadí. Mne na ňom zaujala nielen rôznorodosť názorov na jeden a ten istý kultivar (tak typické pre ovocný druh akým sú broskyne, pestovaný v rôznych podmienkach), ale aj povzdychnutie "Ale kde že jsou ta řádná léta s dostatečným přílivem tropického vzduchu z pěstitelského ráje jižních zemí". Tak teda dámy a pánové, ovocinárky a ovocinári, práve toto je to pravé južanské počasie, aké potrebujeme na naše broskyne a hrozno. A zdá sa, že v tomto mesiaci bude veselo pokračovať.

Vďaka horúcemu letu s prílivom afrického vzduchu mi doma začala dozrievať Sunhaven už v poslednej dekáde júla. Keďže vlani bola preplodená, plody menšie, menej chutné, tento rok si trocha oddychla a ukázala svoje chuťové kvality v plnej paráde. Milovníkom broskyňovej chuti odporúčam, aby spoľahlivo rodiacu mrazuodolnú klasiku Sunhaven nevynechali vo svojej zbierke kultivarov. Komu vadí plstnatá šupka, môže si ju ošúpať. Zážitok po konzumácii rozhodne vynahradí námahu so šúpaním. Ako ďalšie plus tejto sorty opäť uvádzam neuveriteľnú odolnosť k lámaniu konárov pod váhou úrody. Drevo je veľmi pružné a po obratí úrody sa vráti do pôvodnej polohy.

Sunhaven 2013
Sunhaven 2013
Sunhaven pri západe slnka.
Sunhaven pri západe slnka.
Sunhaven je jedným z prvých kultivarov, u ktorého pri plnom dozretí nie sú problémy s odlučiteľnosťou kôstky.
Sunhaven je jedným z prvých kultivarov, u ktorého pri plnom dozretí nie sú problémy s odlučiteľnosťou kôstky.
Chuť je naozaj komplexná, harmonická, typicky broskyňová. Halehaven je však ešte lepšia.
Chuť je naozaj komplexná, harmonická, typicky broskyňová. Halehaven je však ešte lepšia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.107 (?), 2.8.2013 21:57

Ten Crest , Symfonii, Fairhaven,  RH.    FAVOR.Mor.  Earliglo odolná proti Kdř. mám také aj.  Testuji i meruně kterých je letos mnoho a novší odrudy Kioto a Pincot stojí to hodně Času a taky už nejsem nejmladší.Snad brka ještě nenatáhnu a užiju si to      J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.4.2014 23:21

Pane Petře, mohu jen potvrdit, že Symph.má rúžovité květy stejně jako Vámi zniňovaná Diana, narozdíl od všech Havenů, Elbert i gracie, kteří mají květ zvonkový.

Dobrý den, pane Wendy. Velice si cením Vašeho hodnocení novějších odrůd broskvoní a hlavně to, že jste si dal práci z jejich sehnáním, jelikož byly v minulosti těžko dostupné. Jen mám takový dojem, že jste si spletl odrůdu Diana s nějakou jinou. Nejedná se totiž o odrůdu s miskovitými (růžovitými) květy. Jednak podle přiložené fotografie a jednak podle toho, že se jedná o semenáč Elberty, která má také zvonkovité květy, ale hlavně podle pomologického popisu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 1.5.2014 15:35

Broskev diana

Dobrý den pane Petře. Nechci s Vámi polemizovat o květu Diany. Nicméně jsem zakoupil před šesti roky 10 stromků v Zemspol Kyjov (podle mých záznamů přesně) a všechny diany mají růžovitý květ. Abych se před tímto příspěvkem neblamoval, podíval jsem se do příručky Peckoviny od Tomáše Jana a tam na straně 22 je nejen obrázek Diany, ale i její hodnocení, zároveň s tím, že Diana má růžovitý květ. Pokud to není oravda, tak v tom mají pěkný hokej jak školkaři, tak i pomologové. Vím z Vašich příspěvků, že máte velké zkušenosti(možná větší než já), tak jsem chtěl svůj příspěvek uvést na patřičnou míru. 

Přeji hezký den.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika