Azura



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
5.10.2019 22:32

Bystrická muškátová je bezkonkurenční, zajímavé bude srovnání s Debrecínskou muškátovou.Z německých sázrak byly letos výborné Jofela a Toptaste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.10.2019 19:46

Asi ne, i když tu kyselost nechápu. Většinou, když je na stromku příliš mnoho plodů, projevuje se to fádností. Částečně jsem naočkoval na Azuru Bystrickou muškátovou. Neříkám, že je to ten nejchutnější klon Domácí švestky, ale je to docela překvapivá muškátová síla. Měl jsem letos prvních pár plodů. Fakt úžasná chuť.

Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 5.10.2019 22:32

Bystrická muškátová je bezkonkurenční, zajímavé bude srovnání s Debrecínskou muškátovou.Z německých sázrak byly letos výborné Jofela a Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.8.2020 15:41

Také Vás tolik zajímá německá odrůda AZURA (Čačanská najbolja x Hanita(? Není mi jasné, kdy má dozrávat. Zřejmě až po Hanitě. Plody už jsou tak tři týdny vybarvené. Včera jsem koštoval jednu hodně měkkou Azuru po Hanitě. Tak samozřejmě Hanita je švestkovější, to je jasné, ale tento plod Azury už neměl ty rušivé kyseliny a nebyl vůbec špatný. Namlsaný tímto plodem jsem utrhl další dva, které ovšem nebyly tak měkké a tyto plody byly místy až nepříjemně kyselé. Škoda, jinak by to byla kvalitní a atraktivní švestka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.9.2020 7:39

AZURA je zmetek, který nikdy neměl sjet z výrobní linky. Není přece možné, aby byly plody měkké jak bačkora stále nakyslé. angry

Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Hanita a Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 31.8.2021 19:21

Já se snad nakonec budu na tu AZURU docela těšit. Plody sice prostě nezesládnou a nezesládnou, a na Vysočině by mě hnali, jelikož pro ně není dost sladká ani Hanita, jenomže ona ta kyselost není kyselostí nezralého ovoce, ale jaksi "geneticky zakódovaná" kyselost. Jsou to takové pěkné švestky s pevnou dužninou a jakousi "citrónovou" kyselostí uvnitř. Zajímavá chuťovka pro fajnšmekry, nebo jenom z nouze ctnost? Opravdu svěží ovoce. Potěšující je i fakt, že v plodech nejsou obaleči, přitom je jich letos požehnaně. 

Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 8.9.2021 20:37

Nikdo si tenkrát nekoupil Azuru v Klivii Bratislava, pouze doktor Miloš Vysloužil? S největší pravděpodobností stromek přeroubuju na původní Čačanskou najbolju, tyhle bláznivé německé experimenty s "citrónovou" švestkou asi nechám plavat. Přece si stále nebudu říkat kyselá švestka - dobrá švestka. indecision Vaše Azury jsou jaké?

Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.7.2022 21:23

I když bylo plodů málo, byly stále stejně navinulé. Mám to brát jako pikantní navinulost u meruňky Aurora? Co myslíš, Jirko.

Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 7.8.2022 22:14

Zajímalo by mě co AZURA (Čačanská najbolja x Hanita) a pan Milan Fiala? Hlavní propagátor odrůdy.  

Azura
Azura
Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 25.8.2022 18:12

Jedním slovem - hrůza. Pěkné plody, vyrovnané velikosti, ale kvalitativně je to odpad. Za tenhle výtvor by se snad ti Němci měli i stydět. 

Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.8.2023 11:13

Azura začíná vybarvovat. Do zrání je však ještě daleko. Po pěstitelské stránce výborná odrůda. Na listech má sice šarku, ale plodnost je hojná, plody jsou prakticky všechny větší velikosti, atraktivního vzhledu. Kdyby už nic jiného nebylo třeba, byla by to ideální švestka.

Azura
Azura
Azura
Azura
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika