Althanova ryngle



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.153 (?)
4.5.2009 11:09

Mám Malvazinku a plodů jsem se dočkal až po postřiku před květem a ku konci kvetení. Nejdříve jsem si také myslel, že neplodí, protože není opylená. Zkoušel jsem roubovat do koruny Zelenou renklódu pro opylení ale problém byl ve škůdcích. Malvazinka je dobrá pro svoji konzistenci a kyselost na sušení do čajů. Letos mám plůdky po postřicích zatím čisté. Obcházejte zahradu s lupou a pozorujte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 17.8.2008 19:04

Myslím, že švestkový kvas rynglema neurazíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 18.8.2008 7:24

mluvíte mi z duše. Za trest bych nepovažoval ani množství o řád vyšší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.187 (?), 3.5.2009 21:31
Althanovu a zelenou ryngli jsme vysadili před 7.lety. Althanova kvete každý rok, ale neplodí. Zelená kvetla letos poprvé. Také jsem zjistila, že u Althanovy ryngle se většina květů vůbec nerozvinula, zhnědla a v každém takovém květu je housenka.Poraďte, prosím,co s tím. Děkuji. Jana Brno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.153 (?), 4.5.2009 11:09

Mám Malvazinku a plodů jsem se dočkal až po postřiku před květem a ku konci kvetení. Nejdříve jsem si také myslel, že neplodí, protože není opylená. Zkoušel jsem roubovat do koruny Zelenou renklódu pro opylení ale problém byl ve škůdcích. Malvazinka je dobrá pro svoji konzistenci a kyselost na sušení do čajů. Letos mám plůdky po postřicích zatím čisté. Obcházejte zahradu s lupou a pozorujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.14 (?), 1.10.2012 17:37

Ano. A hlavně je to RENGLODA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.15 (?), 2.10.2012 9:51

Nevím, kde jste na to byl. Ve všech pomolgiích se uvádí RENKLÓDA čili RYNGLE! Nejčastěji se przní tyto názvy v Čechách. Počínaje blumami (deformace z marketů) či rynglódami renglodami a já nevím čím vším... Už by se to konečně mohli naučit!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.195 (?), 3.10.2008 14:15

Mám stejný problém s Althanovou rynglí jako vy. U této odrůdy je opravdu uvedeno, že je cizosprašná což jsem poznal i na své zahradě. Mám poměrně velký strom, pravidelně silně kvete, a po opadu květů zbydou dva nebo tři plody (pozn..pravidelně stříkám proti pilatce švestkové-mám Čanskou lepotici, Zimmerovu, Hamanovu a Stanley a postřik funguje). Na celé problematice cizospračnosti výše uvedené ryngle mě zaráží neserióznost prodejců ovocných stromků, kteří na tuto problematiku zájemce o stromek neupozorní i když je to prop ně známá věc.Překvapuje mě také, že v celé této diskuzi nebyly uvedeny opylovače této ryngle, i když jsou v literatuře uvedeny -Zelená renkloda, Wazonova, švestka Vlaška a švestka Lu"tsch... (stará německá švestka nemám právě po ruce pomologii). Z mládí vím, že zelená renklóda je opylovač výborný, ale co s těmi ryngličkami, když se urodí. Na jídlo se moc nehodí (sníte dvě tři a máte jich dost), kompoty jsou nic moc a na pektin je už nikdo nevykupuje (byl to pro nás děti dobrý výdělek 3,50 Kč za kilogram v 60-sátých letech). A tak jsem se rozhodl pro nákup stromku švestky Vlaška ( Za 4-5 let uvidím-jestli se dožiju. Pokud to nevyjde, tak krásný vzrostlý

 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.10.2008 14:52

V letáku který jsme obdrželi při nákupu renklody stojí:

"Je cizosprašná.Vhodní opylovači jsou Zelená renkloda a Lu"tzelsachsenská.Sama je dobrým opylovačem.

Ani jednu na zahradě nemáme ale roste 5 m od myrobalánu.A vloni nám pod tíhou plodů praskaly větve.Musely být podepřené.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bujnoch Petr - (7) - 212.22 (?), 28.10.2008 21:09

Paní Jano,

pokud se prokáže, že k opýlení Althanovy renklódy stačí myrobalán, tak to je k navržení na Nobelovou cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.5 (?), 1.11.2008 21:20

Přeji dobrý večer.Jak jsem starý tak jsem asi hloupý.Pravě jsem na naší malé zahrádce zasadil čestvě zakoupenou Athanovou ryngli.Až ted´,při čtení těchto stránek jsem zjistil, že u této ryngle je problém se sprašností (prodavající mne na to vůbec neupozornila).Místo na další už  v zahrádce není.Vedle mám Víšeň morelu pozdní a broskvoň Inku.Mám nějakou naději na budoucí plody?Prosím, poradte a potěšte! Děkuji!   Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika