Althanova renklóda - problém s plody



Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?)
30.8.2015 10:46

Althanova renghlota opet jako loni.Mirne preplozena, plody chutne.Doplnim tim becky od Lepotic a Oulinske.

Ohledne vcel na rynglich a svestkach.Vcely se zivi pouze stavou z plodu a zadnym zpusobem nenapadaji zdrave plody.Plody jsou napadene ptaky a nebo vosami.Take jsem letos vypozoroval, ze srsni plodum take neublizi.Pohybuji se kolem techto stromu a to pouze za jedinym ucelem a to je lov na vcely.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.8.2014 19:07

Nemám žádný problém s plody. Zajímal by mě Váš názor na letošní Althanovu renglódu. Asi je třeba si zvyknout, že Althanova nemá specifickou chuť. Když je hodmě měkká a zcela náhodou ještě nehnije, je i sladká. Jak jsem si všiml, tak zde způsobují pozdější napadení moniliovou hnilobou včely napichováním plodů. Raději jsem všechno sklidil.

Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Althanova renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 19:32

U nás z Althanovy teprve padají první plody. Jediný letošní problém vidím v tom, že jich bude moc (po dlouhé době, vlastně poprvé). Pokud neshnijí, skončí většina v kvasu. Jestli tím chuť destilátu ovlivní, nevím, spíš asi ne.
   Nemyslím si, že by včely napichovaly plody. Nemají čím. Kusadla jsou zakrnělá a žihadlem - proč? Úspěšně se ale přiživují na poraněných (možná i prasklých) plodech, ze kterých sbírají šťávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.8.2014 20:16

Co mne letos prekvapilo, je urcite Althanova... i pres obrovske preplozeni, vynikajici chut, cukernatost a stavnatost..proste parada.

Kvalitu renglód a mirabelek musí ocenit jiní. Na druhou stranu první ze dvou plodů na malém stromku Miragrande byl sladký a chutný. Co se týče Althanovy, tak jak prohlásil Miloš: "předvadla svůj standart".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.136 (?), 29.8.2015 19:52

První úroda vloni naroubované Althanovy renklódy je znehodnocena jakýmsi černáním kolem pecky plodů. Plody zvnějšku vypadají normálně a jsou bez poškození.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 30.8.2015 10:46

Althanova renghlota opet jako loni.Mirne preplozena, plody chutne.Doplnim tim becky od Lepotic a Oulinske.

Ohledne vcel na rynglich a svestkach.Vcely se zivi pouze stavou z plodu a zadnym zpusobem nenapadaji zdrave plody.Plody jsou napadene ptaky a nebo vosami.Take jsem letos vypozoroval, ze srsni plodum take neublizi.Pohybuji se kolem techto stromu a to pouze za jedinym ucelem a to je lov na vcely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2015 10:54

Včelí kusadla jsou zakrnělá, slupku plodů nenaruší. Ale když to někdo udělá za ně (, ptáci, myši, slimáci, vosy) dokáží během jediného dne "vypít" celou švestku, že zůstane jen slupka.V minulých letech jich tolik nebylol, nechce se mi věřit, že jsou včelaři, kteří ještě nekrmili. Co se týče sršňů, extra aktivně ovoce nanakusují, ale že se dokáží napást na ovocné dužině, to jsem se zájmem pozoroval už mnohokrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 30.8.2015 13:06

Mohlo to vzniknout sondováním dozrávání pohmatem-slupka a bříška prstů jsou pružná, tvrdá je pecka-buďto Vy, nebo rod.příslušníci? Je taky možné nedokonalé proudění rostl.šťáv v nedávno naroubované části-je roub stále fixován roub.páskou, je tato uvolněna, poměr olistění a plodů...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 30.8.2015 13:08

P.S.-patří k Mikeš 13-nevím, proč se tak zařadilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.2 (?), 30.8.2015 13:27

Máme strom asi 7mi letý, letos plodů mraky, červivých málo, ale ten samý problém - černání kolem pecky. Není způsobeno otlakem, nevím, kdo by prohmatával, zkoušel zralost,  všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.189 (?), 8.9.2015 8:17

Asi 12 letý strom, to samé, černá až hnědá dužina kolem pecky - tvrdá, chuťově tyto plody nic moc, méně cukru. Hážu do bečky, ale na konzum tyto plody nejsou žádná sláva. Minulý rok bylo tak 2x méně plodů (letos postřik proti pilatce a úroda o dost větší) a byly krásně šťavnaté. Podnož myrobalán. Okres UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika